kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Блоґи > Олекса 

Святу Перуна статус державного

 

Сьогодні Відкритий лист щодо державного статусу свята Перуна було направлено по інстанціях: ОПУ, КМУ, ВРУ.
Див. текст нижче.
Наше “МИ” розташувалося там, як в десяточці:
МИ НАСТОЮЄМО на державному статусі Дня Перуна ????
Поширюємо, це наша переговорна позиція ????
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
щодо надання державного статусу релігійному святу
ДЕНЬ ПЕРУНА, що святкується 20 ЛИПНЯ щорічно,
згідно Указу Президента України №303/2020
“Питання визначення статусу окремих релігійних свят”:
Текст Указу №303/2020:
“З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав та можливостей усіх віруючих, вшанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного постановляю:
1. Кабінету Міністрів України у взаємодії зі Всеукраїнською Радою Церков, релігійними організаціями, Українським інститутом національної пам’яті опрацювати питання щодо надання державного статусу окремим релігійним святам, зокрема таким: Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим, внести на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект.
2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ
30 липня 2020 року”
Вітаючи цей Указ щиро сподіваюся, що він не передбачає винесення за дужки конституційних прав на вшанування історії, культури, традицій одного з народів багатонаціонального і багатоконфесійного українського суспільства, а саме українського.
Відтак, констатую релігійну організацію - громаду Старожитньої віри “Руси”, в якості суб'єкта для співпраці відповідно до пункту 1 Указу №303/2020, а даний лист — офіційним поданням посадовцям при виконанні.
В Указі №303/2020 прямо зазначено три свята з царини світових релігій - Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Великдень християн західного обряду і три свята з царини етнічної релігії юдейського народу - Песах, Рош-Гашана, Ханука. За даним прецедентом нагадую, що український народ також має свою прадавню та багату історичною, культурною, світоглядною та цивілізаційною спадщиною етнічну релігію, віру та систему цінностей, звідки постав Світ Славянства.
Всі ми діти Матері Слави, Богині Вітчизни. З її іменем на вустах йшли у бій проти ворога Мужі Слави, Матінку захищаючи. На тих шляхах звитяг світ дітей її поставав. У Матері Слави багато дочок, — усі Вітчизни народів Славянського Світу, і Матінка Україна одна з них. Слава і усі дочки її своїм дітям Покрови — птиці небес Перуниці. Опліч з ними Перун і Перунове військо у Вирії оберегом дітям своїм. Перун і Перунове військо у Вирії - моральні взірці, герої захисники Вітчизни, воїни-лицарі. Зі Сварогом і Святовідієм в серці — творці світу де хочеться жити.
У теперішній барвистій ріці течій етнічної віри українського народу всі сповідники і симпатики української старожитності шанують Бога свого Перуна. З малих літ, із дитинства, з казок, Бог Перун — захисник в Небі для Українства.
Північні стратеги теперішньої війни України з РФ були здивовані, як мирне і ніби суто цивільне суспільство України спромоглося миттєво відреагувати на несподіваний напад, підступний “бліцкриг”, спалахом добровольчого руху, який зупинив ворога на п'ятачку прикордоння. Ворог й гадки не мав, як в українцях миттєво спрацьовує виплеканий віками архетип Перуна — захисника Вітчизни.
Факт екстраординарної значущості постаті Перуна для сповідників та симпатиків української етнічної релігії і українського народу, як історичної спільноти, вважаю аксіоматичним.
ПРОШУ включити в законопроект про визначення статусу окремих релігійних свят згідно Указу Президента України №303/2020 положення, що передбачають надання державного статусу Дню Перуна, який відзначається 20 липня щорічно.
Також, вважаю за необхідне констатувати, що ігнорування даного подання створює колізію інверсії мети, зазначеної в Указі №303/2020, на протилежну: надає привілей - ексклюзивну державну статусність релігійним святам однієї з етнічних релігій. Таким чином виникає порушення, зокрема, 24-ї статті Конституції України “Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань...”, 5-ї статті ЗУ України “Про свободу совісті і релігійні організації”: “Усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається”.
Крім того, надання державного статусу Дню Перуна дасть знати радикально налаштованим іншовірцям, що посягати на святині етнічної віри українського народу — злочин. Стане упередженням щодо таких злочинів проти етнічної віри, як той, коли адміністрацією Януковича силами “беркуту” у 2013 році було видерто й викрадено чур Перуна у місці паломництва на Києвій Горі біля Історичного музею.
А також, надання державного статусу Дню Перуна буде сучасним історичним висновком з цілої минулої доби, що схвалювала заборони і терор щодо носіїв етнічної віри українського народу. Буде історичним знаком встановлення сучасної норми громадянського суспільства, що любов до Бога своєї віри аж ніяк не повинна передбачати і давати права на зверхність й ненависть до людей з інакшою вірою, чиї Боги — це Боги, не демони. Інклюзивний монотеїзм, а ексклюзивний — це погано і не вітається.
Надання державного статусу Дню Перуна зніме табу і покладе перед очі ясні відповіді з віками безпідставно дискусійних питань історії, зокрема, щодо походження першого Князя держави Київської Русі Олега Віщого, чи був він норманом? А все просто, після блискучої перемоги над Візантією у 907 році, коли атака поставлених на колеса вітрильників Олега злякала і змусила царів без бою відкрити ворота Константинополя і прийняти мир на умовах Віщого Князя, то укладаючи той мир він і його воєводи клялися не Одіном, якби були нормани, а вони були руси славені і клялися за своїм звичаєм оружжям своїм, Богами Велесом і Перуном. Це написано прямо в класичному першоджерелі - в “Літописі Руському”.
Надання державного статусу Дню Перуна розчищає шлях моралі, геть відкинутої в питаннях війни і миру за історичну спадщину Київської Русі. Повертає нас у момент істини — заснування Держави Руської високим виявом животворної любові до Вітчизни Матері: “Хай буде Київ Матір'ю міст руських” - 882 рік, Олег Віщий.
За наданням державного статусу Дню Перуна спадає завіса з арени подій, де сьогодні нащадки Русі ділять її історичну спадщину. Теперішня Київська держава Україна — це тієї Олегової Русі Материнська спадщина. І ті, хто зараз її обкрадають, називаючи себе русскімі, - як бомжі, які вдерлися у Дім Матері.
Їм треба сказати про це. Може отямляться.
МИ НАСТОЮЄМО на включенні в законопроект про визначення статусу окремих релігійних свят згідно Указу Президента України №303/2020 положень, що передбачають надання державного статусу Дню Перуна, який відзначається 20 липня щорічно.
Дякую.
Слава Перуну!
Сподіваюся на плідну співпрацю.
З повагою,
Голова громади Старожитньої віри “Руси”,
опікувач за місцем паломництва
на Горі Хоривиці / Замковій у м. Києві.

Олекса

7 серпня 2020, 09:41

Теги статті:
Там   де пірнув Перун  
Голосів:
2
02

Всього коментарів: 3

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Викрутаси ТВК

COVID-19: за добу по Каневу підтверджено 34 випадки захворювання на коронавірус

Повний перелік зареєстрованих кандидатів

НАТО заморозить допомогу Україні через дискримінацію ЛГБТ?

Новий розклад руху міських автобусів по Каневу за маршрутами №1, №2, №5

Канів "відправили" у помаранчеву зону коронавірусу

COVID-19: у Каневі підтверджено 21 новий випадок коронавірусної хвороби, серед захворіших 2 дітей

Відкритий лист бельгійських лікарів та медиків до влади та ЗМІ щодо ситуації навколо Ковід-19

Канів - із червоної зони до помаранчевої

На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів

Популярні за тиждень:

На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів [11]

СТОП ФЕЙКАМ ПРО КОРОНАВІРУС! [4]

НАТО заморозить допомогу Україні через дискримінацію ЛГБТ? [1]

COVID-19: за добу по Каневу підтверджено 34 випадки захворювання на коронавірус [1]

Канів віднесено до помаранчевої зони [0]

З 28 вересня ц.р. школи і дитсадки у Каневі планують відкрити [0]

У Каневі відновлено рух громадського транспорту, роботу навчальних закладів та громадського харчування [0]

COVID-19: у Каневі підтверджено 21 новий випадок коронавірусної хвороби, серед захворіших 2 дітей [0]

Канів - із червоної зони до помаранчевої [0]

Відкритий лист бельгійських лікарів та медиків до влади та ЗМІ щодо ситуації навколо Ковід-19 [0]

Про що зараз спілкуються:

NIK74
1 жовтня оновили розподіл карантинних зон. Канів знову в ченрвоній зоні. Тільки Тернопіль та Канів. Акції не були марними.ї [link]
COVID-19: за добу по Каневу підтверджено 34 випадки захворювання на коронавірус [1]

Анті-гоблін
Тут окремі громадяни виливають свої необгрунтовані фантазії з приводу кандидатів. Прямо таки очікують принца на білій коняці. Поспішаю розчарувати - в існуючій системі соціально-правових відноси.. [весь]
На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів [11]

karina
ЯК ГОВОРИТЬ ПАН СКОРИНА "забажайте щось маленьке". БАЖАЮ, ЩОБ МЕР ЗРОБИВ НАРЕШТІ ТУАЛЕТ В ЦЕНТРІ МІСТА. ЗНАЮ, ІГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ ПРОЙДЕ. ПРОТЕ ВІН ЦЬОГО НЕ ЗРОБИТЬ, ЯК НЕ РОБИТЬ УЖЕ ДЕСЯТКИ РО.. [весь]
На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів [11]

Wiktor
KS09822. Вы позвоните Лещенко или Найему. Они быстрее помогут с телефоном
На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів [11]

Анті-гоблін

НАТО заморозить допомогу Україні через дискримінацію ЛГБТ? [1]

ks09822
tarnava,А хто такий цей всемогутній Сорос,що ви його згадуєте в кожному коментарії?Ви не могли-б скинути його контакти,а-то дуже необхідні хоча-б тисяч десять-двадцять" зелених"...
На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів [11]

tarnava
Заворушилася громада! І по-первах не так уж багато питань По перше - Як очистити місто від бродячих собак??!! Ренькас не справився - ставимо його на 9 .. [весь]
На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів [11]

TOXA
slavikf, запущенная проблема требует больших усилий (денег) для решения, это да. На прививке и бирке от волонтёров много не распилить, тут есть простор для масштабной работы профессионалов и я отно.. [весь]
На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів [11]

Олександр Скорина
tarnava, чи не забагато очікувань від однієї особи? Забажайте чогось малесенького і, дивись, ваше бажання задовільнять.)) Насправді успіхи роботи кожного обраного міського голови залежать від зріл.. [весь]
На посаду Канівського міського голови претендують 9 кандидатів [11]

Bomba_ukr
slavikf,ага якби туди ще граматику завезли...але, це вже я багато хочу.
Про міст, який ремонтує ГЕС [14]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Жовтень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"