kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Влада 

До складу Канівської ОТГ входять Межиріч, Кононча і Хмільна

9 липня ц.р. представники Канівської ОТГ обговорювали перспективи об’єднання з членами Межиріцької громади. Прикметно, що історична зустріч відбулась у кабінеті історії Межиріцької загальноосвітньої школи.

Громада стає більшою

Нагадаємо, відповідно до затвердженого перспективного плану формування територій громад Черкаської області у Канівському районі мають бути сформовані чотири об’єднані територіальні громади: Канівська, Степанецька, Бобрицька і Ліплявська. До Канівської ОТГ з адміністративним центром у Каневі ввійдуть наступні громади: Канівська, Межиріцька, Пекарівська, Яблунівська.

Днями керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради на чолі з міським головою Ігорем Ренькасом відвідали Межиріцьку ОТГ, аби обговорити усі питання об’єднання та подальшої співпраці. Зустрічали гостей Межиріцький сільський голова Іван Чупилка та представники Межиріцької міської ради - депутати громади, в.о. старост, директори навчальних закладів та інші. 

Зустріч пройшла невимушено, у форматі діалогу. В тісному колі присутні обговорили як першочергові завдання, так і перспективи подальшого розвитку.

- Ми маємо працювати так, щоб люди насамперед отримували результат, - зауважив сільський голова І.Чупилка.

Нагадаємо, Межиріцька територіальна громада була утворена в 2018 році внаслідок об’єднання трьох сільських рад: Межиріцької (с.Межиріч, с.Бабичі, с.Лука), Конончанської (с.Кононча, с.Гамарня), Хмільнянської (с.Хмільна, с.Михайлівка, с.Хутір-Хмільна).

Площа територіальної громади складає 135,2 кв.км. Населення – близько 2800 осіб.

- Усі ми тепер - Канів. Ми разом! Решта – то лише формальності, -  наголосив І.Ренькас.

 

Досвід об’єднання вже маємо

Канівський міський голова відзначив, що досвід у об’єднанні громад місто вже має. Два роки тому до Канева приєднався Яблунів.

- Працюємо і вже маємо певні результати, - сказав І.Ренькас.

Більш детально про співпрацю присутнім розповів в.о. старости села Віктор Огороднік.

- Яблунів і Межиріч завжди зберігали міцні добросусідські стосунки. Не одне покоління дітей із Яблунева навчалося в Межиріцькій школі. І тепер від імені усієї Яблунівської громади вітаю вас з доленосним рішенням приєднатися до Канівської громади, - звернувся до присутніх в.о. старости Яблунева. – Хочу наголосити, що до об’єднання бюджет Яблунева складав 1 млн.грн., що не давало змоги повноцінно розвиватись громаді. За останній час попри всі застереження та перестороги у соціальну сферу села вкладено до 3 млн.грн. Ремонтується водогін, запроваджено централізований вивіз сміття, ремонтуються навчальні заклади, при школі будується «теплий туалет», ліквідовано сміттєзвалище, що його й з космосу було видно, тощо. І не зважаючи на те, що в складі Канівської міської ради на сьогодні немає депутата від Яблунева, практично всі питання, що стосуються села, вирішувалися позитивно.

 

Зароблені вами кошти «повернуться» в село

Керуючий справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик поінформував присутніх, коли відбудеться, власне, об’єднання.

- Відповідно до законодавства та реформи децентралізації вже у жовтні ц.р. ви братимете участь у виборах до місцевих рад у складі канівської громади. Тому треба обговорити як питання матеріального забезпечення виборчих дільниць, розташованих на вашій території, так і виборчої системи в цілому, адже вона цьогоріч буде іншою. Щодо фінансів, то з 1 січня 2021 року наш бюджет стає спільним і формувати його на наступний рік ми маємо разом, - відзначив В.Святелик.

- Попри спільний бюджет моя позиція така, що всі кошти, зароблені вами, - мають і «повернутися» в село. За таким правилом ми вибудовували роботу з Яблуневом. Так само плануємо співпрацювати і з Межиріцькою громадою. Відтак, не менша сума, ніж та, яку ви, власне, й заробите, буде спрямована на благоустрій вашої громади. Це позиція як міського голови, так і всього депутатського складу Канівської міської ради, - озвучив І.Ренькас.

 

Чи закриватимуться навчальні заклади?

Людей насамперед цікавило, чи можлива загроза закриття освітніх закладів у селах їхньої громади. До слова, на сьогодні на території Межиріцької ОТГ проживає 310 дітей дошкільного та шкільного віку.

Про мережу та проблеми технічного забезпечення закладів освіти розповіла начальник відповідного відділу Надія Голда.

- Ми плануємо залишити всі навчальні заклади, - наголосила посадовець. - Для прикладу - у Яблуневі і школа, і дитсадок при ній збережені. Більше того, ведуться ремонтні роботи, будується «теплий» туалет. Разом з тим наразі обговорюються можливості внести зміни в цьому напрямі. Але поки що це на рівні обговорень. Буде проблема - будемо вирішувати. Сьогодні ж відповідно до законодавства серйозних підстав для ліквідації навчальних закладів я не бачу.

 

Благоустрій та транспортне сполучення

Порушили в ході зустрічі й питання благоустрою населених пунктів. Так, зокрема, представники громад озвучили, що майже всі села потребують облаштування вуличного освітлення, організації централізованого вивезення сміття. Однією з найбільших проблем є підтоплення, від яких після сильних опадів страждає передусім село Гамарня. А представники села Хмільна ініціювали налагодження транспортного сполучення між селом і Каневом. Багато місцевих жителів на роботу щодня їздять до міста, відтак, доцільно організувати відповідний рейс.

- Це доволі непросто для автоперевізника, оскільки такі рейси зазвичай збиткові. Але з огляду, що поруч розташовані й Пекарі, які також мають ввійти до нашої громади, будемо вирішувати й це питання, - наголосив міський голова.

 

Такому об’єднанню зрадіють навіть «мамонти»

Обговорювали представники громад в ході зустрічі питання медицини, соціального захисту населення, земельні питання та інші. Порушили й перспективи спільного розвитку туристичного напряму.

Нагадаємо, саме в Межирічі розташована загальновідома стоянка мисливців на мамонтів (датована 15 тисячоліттям до н.е.), знахідки з якої сьогодні експонуються як в Черкаському краєзнавчому, так і Київському історичному музеях, і навіть за кордоном. Археологічні розкопки тут проводяться і до сьогодні, що приваблює науковців та туристів, які цікавляться історією рідного краю.

- Окрім цього у нас є ліс, річка – тут гарне місце для відпочинку, - зауважили межирічани, погоджуючись в доцільності розвивати цей напрям.

- Навіть «мамонти» зрадіють цьому об’єднанню, - підкреслив в.о.старости села Яблунів Віктор Огороднік.

«Україна – у віках» - написано на стінах класу навчального закладу, де, власне, й проходила історична зустріч.

- Я ставлюся до цього об’єднання з великою відповідальністю. Цей рік доволі непростий. Вже сьогодні ми недораховуємося в бюджеті понад 5 млн.грн. Тому буде складно, але треба ставати, «впрягатися» і тягти цього «плуга». Тоді й буде результат - і нам, і прийдешнім поколінням, - підсумував міський голова.

Джерело: міська рада

WayBe

13 липня 2020, 12:01

Теги статті:
ОТГ   Канів  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Гарний хлопець не професія

Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади

На Канівській ГЕС обговорили хід виконання контрактів за кредитні кошти ЄБРР та ЄІБ

Каблучками по камінчиках.

Державна комісія ТЕБ та НС встановила обмеження в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки з урахуванням пропозицій регіональних комісій

COVID-19: у Каневі захворіло на коронавірус 20 жителів

Чому маски працюють краще, ніж може здаватися

Комісія з питань ТЕБ та НС дала дозвіл відновити роботу закладів освіти, торгівлі побутовими товарами та сфери обслуговування у Каневі

21 вересня - Міжнародний день миру

Вова купує квиток до Ростова

Популярні за тиждень:

"Нові" обличчя від Слуги Народа [4]

У Каневі зареєстровано перший летальний випадок від коронавірусу [4]

Каблучками по камінчиках. [4]

У Держбюджеті запланували гроші на ремонт вулиці до могили Шевченка в Каневі та на завершення будівництва місцевого БК [3]

Медики закликають суворіше дотримуватися карантинних обмежень [3]

Вова купує квиток до Ростова [1]

COVID-19: у Каневі захворіло на коронавірус 20 жителів [1]

Державна комісія ТЕБ та НС встановила обмеження в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки з урахуванням пропозицій регіональних комісій [1]

У зв’язку з ремонтними роботами рух через греблю Канівської ГЕС буде обмежено [0]

В Україні оновили розподіл за карантинними зонами, Канів залишиться в червоній [0]

Про що зараз спілкуються:

ks09822
Америка в в'єтнамській війні втрачала молодих-здорових,яким ще було жити-і-жити.А ковід забирає,в основному,тих,хто вже обтяжений смертельними болячками і невідомо,чи прожив-би набагато більше наві.. [весь]
У Каневі зареєстровано перший летальний випадок від коронавірусу [4]

Olivia
Можливо потрібно інших робітників шукати.Здаеться армянин керуе.Не знаю призвище його, але результат роботи на показ.Положили асфальт а через пару років змило снігом та дощем. Одн1 камінц стирчать... [весь]
Каблучками по камінчиках. [4]

Анті-гоблін
Це життя. Треба призвичаїтись Нас завжди переконують шукати альтернативні шляхи досягнення цілей, тому що офіційними далеко не зайдеш. Зрозуміло, що спробувати можна. Але тобі постійно натя.. [весь]
Каблучками по камінчиках. [4]

Maks
Ренькас особисто!
Каблучками по камінчиках. [4]

tarnava
В м. Канів все контролює мер Ренькас! Такшо далеко шукати не треба!
Каблучками по камінчиках. [4]

WayBe
Нагадаємо, раніше ми вже інформували про 20 нових випадків. Відтак, кількість захворілих на сьогодні (22 вересня) сягає 27-ми. COVID-19 продовжує атакувати Канів. Бережімо себе і своїх рідних!
COVID-19: у Каневі захворіло на коронавірус 20 жителів [1]

NIK74
Пізнувато спохватились: [link]
Державна комісія ТЕБ та НС встановила обмеження в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки з урахуванням пропозицій регіональних комісій [1]

tarnava
Ви щось попутали - не "Слуги народа" , а "Слуги Сороса" - називайтепартію правильно!!!
"Нові" обличчя від Слуги Народа [4]

Анті-гоблін
Не подужав, не зміг... не те що не цікаво, а просто нудно засвоювати це. Пропоную альтернативні кращі зразки, можливо безликі, але через те універсальні, метра Павла Глазового - на всі часи! .. [весь]
Вова купує квиток до Ростова [1]

святослав
Київ. Михайло мріяв добити до пенсії останній місяць. У жовтні чекав ювілейні 60. Швидка приїхала, дуже довго все та неоперативно, а в 12-й лікарні відмовлялися приймати, довго вирішували де розмі.. [весь]
У Каневі зареєстровано перший летальний випадок від коронавірусу [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Вересень
НдПнВтСрЧтПтСб
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"