kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Блоґи > Анті-гоблін 

У кроці від членства в НАТО: що дасть Україні статус особливого партнера Альянсу

               НАТО надала Україні статус партнера розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP). 

               Це рішення в п'ятницю, 12 червня, прийняла Північноатлантична рада. Таким чином, Україна стала шостим таким партнером НАТО, поряд зі Швецією, Фінляндією, Грузією, Австралією і Йорданією.

Україна-НАТо

              У п’ятницю сталася видатна для України подія, з якою варто привітати усіх громадян.

Україна набула статусу партнера з розширеними можливостями НАТО.  

             Рішення, яке ухвалила Північноатлантична рада – тобто представники усіх держав-членів Альянсу – є особливим кроком у розбудові наших сил оборони і в гарантуванні безпеки України.  

              Та перед тим, як пояснити, що саме змінює наш новий статус, маю наголосити: ця мета не є кінцевою.

              Пріоритетом, закріпленим у Конституції, лишається повноцінне членство в Альянсі. Ми абсолютно впевнені, що членство в НАТО та перехід на стандарти НАТО для ЗСУ та інших сил оборони є єдиним стратегічним курсом..

              Ми знаємо, що наше майбутнє в НАТО. І ми готові до цього.

Україна по праву претендувала на визнання того, що Збройні Сили України вже зараз є серед найдосвідченіших та найспроможніших у світі.

Зрештою, нам був украй необхідний сигнал того, що Альянс відкритий до зближення з Україною.

І ми цей сигнал отримали.

               Найближчим до статусу члена НАТО, і водночас досяжним для нас, був статус ЕОР – Enhanced opportunity partner, тобто Партнера з розширеними можливостями.

                По суті, від учора ми перебуваємо за крок до нашої мети. Кілька років тому Альянс офіційно визнав Україну також державою, що прагне до членства – Aspiring country чи, як ще кажуть, "країною-аспірантом". Наступний рівень – це вже статус повноправного члена НАТО.

               Тепер - про статус EOP. Він надається тим країнам, збройні сили яких вже працюють із використанням стандартів НАТО, вже є взаємосумісними з арміями Альянсу – але які з тих чи інших причин або віддають перевагу тісному партнерству, а не членству (як Швеція чи Фінляндія) або розраховують отримати членство в осяжний термін (як Грузія).

Це статус не просто символічний. Він має конкретні переваги.

               Держави, які є партнерами НАТО з розширеними можливостями, отримують допуск до актуальної інформації, що ухвалюється Альянсом; до консультацій, сертифікації, участі в навчаннях, підготовці, оперативного планування та оцінки обстановки.  Доступним для нас стає також обмін розвідувальними даними з Альянсом. Понад те, військовослужбовці ЗСУ зможуть брати участь у роботі керівних органів НАТО.

               Також країни зі статусом EOP беруть участь у спільних місіях з НАТО на рівні, схожому до повноправного члена НАТО. 

Є й окремі додаткові можливості, які можуть бути надані країні залежно від рівня співпраці та поточного рівня взаємосумісності.

               Відповімо на питання, яке вже лунає:  так, Угорщина також погодилася на зближення України з НАТО.

               Отримання такого статусу передбачає згоду усіх країн – членів Альянсу, тож якби хоч одна з країн була проти, в отриманні статусу було б відмовлено.

                І насправді переконувати довелося не одну країну. Спільними зусиллями вдалося зняти сумніви усіх тих, хто ще донедавна мав застереження щодо підтримки надання такого статусу.  

               Україна переконала усіх 30 держав-союзників у тому, що ми вже змінилися і прагнемо подальшого зближення.

               Безперечно, це є демонстрацією підтримки України. Це - важливий сигнал, що підтверджує довіру з боку Альянсу, визнає особливість України як стратегічного партнера, спроможність нашої країни брати участь в операціях під проводом НАТО та відзначає вже чинну роль і внесок України у проведенні спільних операцій.

І треба наголосити, що це – далеко не спонтанне рішення.

               Процедура була тривалою, хоч і непублічною. Україна двічі отримала позитивну оцінку Військового командування НАТО та схвалення Військового комітету НАТО.

 Ураїна-NATO

Що зміниться для ЗСУ? 


               Програма EOP має стати практичним майданчиком для посилення та розвитку наших військ, а українські військові зможуть обіймати нові посади в командних структурах НАТО. Будуть суттєво розширені також можливості з навчання і підготовки українських військових, зі спільної діяльності в центрах удосконалення.

                 Від цього виграє і сам Альянс, який зможе залучати до операцій українські підрозділи та фахівців, які отримали унікальний бойовий досвід в рамках проведення АТО та ООС.

                 Досвід наших військовослужбовців, отриманий у боротьбі з країною-агресором, можна буде не тільки вивчити та узагальнити, а й використати для зміцнення обороноздатності як нашої країни, так і усього Альянсу.

                 Незабаром розпочнуться консультації Альянсу та України для розробки детальних пропозицій щодо того, як ми та союзники  будемо використовувати нові можливості. Починати треба буде з простих речей, наприклад, з широкомасштабної кампанії з вивчення англійської мови.

                Але вже можна розрахувати, що крок на зближення з Альянсом дозволить підвищити престиж служби в ЗСУ, відкривши нові можливості для розвитку найкращих та досвідчених військових. Співпраця з НАТО у новій якості дозволить вдосконалити портрет українського військовослужбовця та посилить повагу суспільства до військової справи.

Час ухвалення Альянсом цього рішення також має значення. Ми отримали EOP раніше від очікуваного терміну.

                Країни НАТО чітко показали, що розцінюють Україну як рівного партнера. Прогрес у відносинах з НАТО свідчить, що скепсис щодо перспектив України не має об’єктивних підстав.

Україна точно буде членом НАТО. Справа лише за нами.

P.S

Важливо, що отримання статусу ЕОР є результатом командної роботи.

І тому варто подякувати всім, хто долучився до цієї ініціативи і довів, що спільна робота української влади може мати навіть такий результат. Перемога має своїх авторів. Частину із них варто назвати поіменно і подякувати їм:

 – Очільникам МЗС та віцепрем’єрам з євроінтеграції Дмитру Кулебі та Вадиму Пристайку та профільному заступнику МЗС Єгору Божку. 
 – Міністерству оборони України, особливо Аліні Фроловій та Олександру Поліщуку.
 – Представникам ЗСУ і вищому керівництву і всім військовослужбовцям які роками демонстрували НАТО, що ми – країна, яку варто мати у найближчих партнерах. 
 – Радникам Міністерства оборони, особливо Філу Джонсу та надзвичайній команді радників стратегічного рівня Міністерства оборони України на чолі з Кітом Дейтоном, які доклали особливих зусиль до цієї спільної роботи.
 – Найближчим країнам-партнерам, які і самі голосували, і інших зуміли переконати. 
 – Міністерству з економічного розвитку та особливо заступниці міністра Світлані Панаіотіді.
 – Комітету ВРУ з національної безпеки, оборони та розвідки у повному складі на чолі з Олександром Завітневичем та його членам Давиду Арахамії, Мар’яні Безуглій, Ігорю Копиніту, Ірині Верещук, Роману Костенко, Михайлу Забродському, Юрію Мисягіну та іншим.
 – Заступнику голови ОПУ Ігорю Жовкві
 – Всій команді нашої місії при НАТО та особливо Сергію Мукосію та його колегам.
 – Проєктному офісу реформ Міноборони у повному складі.
 – Представництву НАТО в Україні, всій його надзвичайній команді на чолі з Александером Вінніковим.
 – Ну і нарешті Генеральному секретарю Йенсу Столтенбергу та його заступнику Мірчі Джоане, які завжди були за Україну. 

... та багатьом іншим.

 
 
 

Автор: Андрій Загороднюк, міністр оборони України у 2019-2020 роках, для "Європейської правди"

Анті-гоблін

14 червня 2020, 18:43

Теги статті:
#   NATO   Україна   АТО   ООС   війна   диктатура   Росія   СРСР  USA  реформа  
Голосів:
2
02

Всього коментарів: 7

Сторінка коментарів: 1
Анті-гоблін

14 червня 2020, 19:34

IP: 176.67.3.xxx
Рейтинг: 2

Краще, набагато краще мати таких партнерів, чим ... ніяких.

Це з приводу того, що і тут пишуть, що зближення загрожує, що знову потрібен позаблоковий статут.

Але тоді ми залишимося чужі для усіх.

"....центральна влада має продовжити реформи не лише сектору оборони і безпеки, а і системи державного управління, щоб українці відчули позитивні результати цих реформ. При цьому «необхідно змінювати психологію» людей, які ухвалюють рішення і від яких залежить успіх реформ..."

_______________

А зараз трошки юмору (юмор- це концентрат суворої правди життя ) з-за поребрика.

Цифра дня: один Apple сегодня стоит 22 Газпрома или 1116 Аэрофлотов 12 июня 2020, 15:58

Вся «большая» российская экономика стоит столько же, сколько один из департаментов одной из крупных международных корпораций

Сетевой аналитик Вадим Жартуно братил внимание в своем блоге на крайне любопытные цифры:

«Вчера капитализация Apple поставила очередной рекорд и достигла отметки в 1529 миллиардов долларов. Полтора триллиона и ещё чуть-чуть.

Это, чтобы вы понимали, 22 Газпрома, 23 Сбербанка, 25 Роснефтей, 124 Яндекса, 160 МТС, 215 ВТБ, 426 Объединённых авиастроительных корпораций или 1136 Аэрофлотов — на выбор.

На эти деньги можно было бы купить всю жилую недвижимость Москвы (200 с лишним миллионов м2) три раза. А на сдачу — всю Молдавию.

Суммарная капитализация всего российского фондового рынка — примерно 647 миллиардов долларов. То есть вся «большая» российская экономика стоит столько же, сколько один из департаментов одной из крупных международных корпораций.

Понимаете, что это означает? В масштабах мировой экономики мы — туземцы со стеклянными бусиками, сидящие голой жопой на берегу океана. Белые люди обменивают объедки со своего стола на чёрную жижу, которая течёт из недр нашей земли, и стараются держаться от нас подальше — не из страха, а отчасти из брезгливости, да и просто потому, что у них есть более важные дела.

Мы смотрим издалека на их жизнь и.. чувствуем своё превосходство от того, что наши каменные топоры — самые острые, шаманы — мудрые, а далёкие предки когда-то завалили мамонта.

Вот и всё, такое вот вставание с колен...»

_____________________

Читаємо і вчимося на помилках інших

КОКА

14 червня 2020, 21:58

IP: 84.52.9.xxx
Рейтинг: -2

Мягко стелете, да жёстко спать.Грощі в роті

WayBe

14 червня 2020, 22:56

IP: 176.67.29.xxx
Рейтинг: 1

"По словам генерального секретаря НАТО (2009—2014) Андерса Фог Расмуссена, организация была создана для защиты Европы от советского вторжения"

Класс!

святослав

15 червня 2020, 10:17

IP: 94.153.21.xxx
Рейтинг: 0

КОКА, доброго здоровля.

На любую гнилую подстилку столицы греха Империи Лжи

Доблестно, но жёстко ответят братские тамагавки

Тебе не помогут ржавые ножи

Спи.

Анті-гоблін

17 червня 2020, 20:02

IP: 176.67.3.xxx
Рейтинг: 2

Про Крим і Україну, все по полицях.

Хвацько розповідає Капранов!

Кому потрібно підходять і забирають.

НЕ створюємо натовп, НЕ штовхаємося - вистачить усім.

Зберігаємо соціальну дистанцію!

бонус

Капіталізація (вартість) світових брендів та автовиробників.

Top 15 Best Global Brands Ranking (2000-2018)

Top 15 Biggest Car Manufacturers in the World (1999 - 2017)

Але згадаймо, що зараз все ж таки літо, а не лише один коронавірус!

Трошки прохолоди в таку спеку не завадить! Насолоджуємося нєю.

Олекса

17 червня 2020, 23:02

IP: 176.67.9.xxx
Рейтинг: 0

Анті-гоблін, Капранови +

Олекса

17 червня 2020, 23:05

IP: 176.67.9.xxx
Рейтинг: 0

--- імені Т.Г. Шевченка ---

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Веризм по-киевски: сюрреалистические коллажи Алексея Кондакова

Торік у Каневі народилася найменша кількість немовлят за останні п’ять років

У Каневі вирішили провести свято Водохреща в умовах локдауну

ЄВРОБЛЯХИ

пенсія

Оприлюднено КВЕДи, які треба мати, щоб отримати «карантинну» допомогу

ТІЛЬКИ УКРАЇНСЬКОЮ!

У Тернополі згадали героя, який віддав життя заради України: "Такий молоденький..."

Увага! Розшукується людина

податкова пільга

Популярні за тиждень:

У Тернополі згадали героя, який віддав життя заради України: "Такий молоденький..." [2]

Помер отець Володимир. [2]

Тариф на електроенергію для населення підвищили [2]

Дозевакцинувались [1]

Торік у Каневі народилася найменша кількість немовлят за останні п’ять років [1]

Веризм по-киевски: сюрреалистические коллажи Алексея Кондакова [1]

Молдова почне вакцинацію в лютому, безкоштовно колотимуть Pfizer [0]

податкова пільга [0]

Оприлюднено КВЕДи, які треба мати, щоб отримати «карантинну» допомогу [0]

Увага! Розшукується людина [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
Круто)
Веризм по-киевски: сюрреалистические коллажи Алексея Кондакова [1]

vlada
ЯКЩО ТАК ПІДЕ І ДАЛІ то вже через 50 років у Каневі житиме 10000 осіб, а в районі - 2000 !? ЖАХ !
Торік у Каневі народилася найменша кількість немовлят за останні п’ять років [1]

WayBe
На 48-му році життя після хвороби відійшов до Господа протоієрей Володимир Цянцьо, настоятель і будівничий храму Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа мікрорайону Костянець міста Канів Черкаськ.. [весь]
Помер отець Володимир. [2]

NIK74
Бразилія, лчевидно не знайшовши особливих відмінностей від "Новічка", відмовилась реєструвати "Спутник V" в якості вакцини. РФ планувала поставити до Бразилії 150 млн доз "Спутника V", але держ.. [весь]
Дозевакцинувались [1]

Vlad999
В Тернополі також!
У Тернополі згадали героя, який віддав життя заради України: "Такий молоденький..." [2]

святослав
«Кейс» решения вопроса о снятии с должности (конец 2020г) губернатора Черкасской области Сергийчука С.И. за инициирование им вопроса снижения тарифа ПАТ «Черкасское химволокно&ra.. [весь]
На розвиток туристичного потенціалу Канева спрямують 100 мільйонів гривень [8]

Кирилл
Какая именно вам нужна. Автоматическая с забором вады или старого образца с центрефугой. ,Лыбедь,
anonim123 [2]

Кирилл
Сдраствуйте, попал на эту страницу недавно, какой камод вас интересует. У меня есть старинный. Если нужно напишите, вышлю фото. Лучше опишите размер и сколько шуфлядок. Или нужен без их.
anonim123 [1]

Кирилл
Почему за газ, митинги проходят по городам Украины, а за электро энергию нислова. Необоснованно подняли цену с 0.90коп. У меня нет газа в доме все на электричестве. Верните цену назад.
Тариф на електроенергію для населення підвищили [2]

Merlin V
Яка країна така і ялинка.
Чому впала ялинка? Коментар Канівського міського голови Ігоря Ренькаса [2]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Січень
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"