kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Блоґи > Анті-гоблін 

Чи захищають медичні маски від вірусу?

На вулицях бачимо все більше людей в медичних масках через пандемію коронавірусу. Але чи справді вони допомагають уникнути зараження? Запитуємо у лікарки-терапевта, навіщо створили медичні маски для обличчя та коли їх варто купувати.

медичні маски

#

Ми не закликаємо відмовлятись від масок, лише повідомляємо про те, що вони не захищають від вірусів.

#

Медична маска не є ефективним засобом профілактики проти коронавірусу і не дає гарантій, що людина не захворіє.

#

Під час пандемії коронавірусу слід дотримуватись і інших способів профілактики: уникати скупчень людей, частіше мити руки, менше торкатись обличчя та, за можливості, залишатись вдома.

#

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, маску слід носити людям, у яких є симптоми респіраторних захворювань, та тим, хто доглядає за хворими на коронавірус. 

*

МАРГАРИТА ГУРКАЛО 

лікарка-терапевт

Є кілька видів масок: хірургічна – звичайна маска, яку використовує весь медичний персонал для захисту обличчя від крові пацієнта та для захисту рани хворого від виділень лікаря. А також респіраторні маски, їх існує три види залежно від рівня захисту: FFP 1, FFP 2 та FFP 3. Такі маски призначають лише для медичного чи військового персоналу, який перебуває в епіцентрі подій. До того ж респіраторну маску потрібно вміти правильно використовувати.

ЗДОРОВИМ ЛЮДЯМ НОСИТИ МАСКУ НЕ ВАРТО, ОСКІЛЬКИ ЦЕ НЕ ЗМЕНШУЄ РИЗИК ЗАХВОРІТИ. Вірусні молекули дуже малі й можуть потрапити на слизові та через маску. Людина в масці частіше торкається обличчя, бо поправляє її. Так є ризик швидше занести вірус через очі, ніс чи рот.

Ні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ні будь-яка інша організація НЕ РЕКОМЕНДУЮТЬ НАДІВАТИ ХІРУРГІЧНІ ЧИ ІНШІ МАСКИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ.

Кому треба носити медичну маску?


Хірургічна маска потрібна лише людям, у яких є симптоми хвороби та які виділяють біологічну рідину (слина, слиз із носа). Надівають її, щоб захистити оточення: якщо хворому треба дійти до магазину, амбулаторії, аптеки чи сімейного лікаря. В інших випадках ця маска неефективна. Виняток: якщо ви доглядаєте за членом сім’ї, який, ймовірно, хворий на коронавірус, тоді маску носити варто.

ЯКЩО ВИ ЗАХВОРІЛИ Й НАДІЛИ МАСКУ, ТО МІНЯЙТЕ ЇЇ КОЖНІ 2-3 ГОДИНИ. Викидаючи маску, не торкайтесь її фронтальної частини. Мити руки варто перед тим, як використати нову маску, і після того, як зняли стару. Використаний засіб можна викинути в спільний смітник, який потрібно одразу винести, а після цього помити руки.

ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ, ЩО САМА МАСКА НА ОБЛИЧЧІ НЕ ВРЯТУЄ ВІД КОРОНАВІРУСУ. Для захисту також потрібно надівати рукавички, захисний халат та окуляри. Коронавірусом можна заразитись від будь-якого предмета загального користування.

Найкраща профілактика – дистанція між людьми щонайменше 1,5 метра, не торкатись предметів у громадських місцях, обличчя та часто мити руки. Рекомендовано залишатися вдома, незалежно від того, чи є у вас симптоми.

*

Чи захищають медичні маски від вірусу?

Доктор Девід Керрінгтон з Лондонського університету пояснив BBC News, що "звичайні хірургічні маски не захищають від вірусів чи бактерій, які переносяться повітрям", а саме таким шляхом "передаються більшість вірусів". Маски надто вільно фіксують на обличчі, вони не мають повітряного фільтра і залишають очі відкритими.

Але вони знижують ризик зараження вірусом через чхання або кашель та захищають від інфекції, що передається через брудні руки до рота.

Дослідження 2016 року стверджує, що люди зазвичай торкаються обличчя близько 23 разів на годину.

Джонатан Бал, професор молекулярної вірусології з Ноттінгемського університету, сказав: "В лікарні маска для обличчя запобігає зараженню грипом. Вона діє як респіратор".

Респіратори, які, зазвичай, мають спеціальний повітряний фільтр, розробили для захисту від потенційно небезпечних повітряних частинок.

"Однак їхня ефективність для широкого загалу - менш переконлива. Доволі складно носити маску протягом тривалого періоду часу", - додав професор Бал.

Доктор Коннор Бемфорд з Інституту експериментальної медицини Wellcome-Wolfson з Королівського університету в Белфасті сказав, що дотримання простих заходів гігієни є набагато ефективнішим.

"Закривайте рот під час чхання, мийте руки, не торкайтесь брудними руками обличчя. Це знизить ризик зараження будь-яким респіраторним вірусом", - сказав він.

Щоб уникнути зараження вчені радять:

  • регулярно мити руки теплою водою з милом
  • не торкатись очей і носа
  • вести здоровий спосіб життя

"Є думка, що маски дійсно захищають. Насправді ж є дуже мало свідчень їхньої користі поза стінами лікарні", - пояснює британський епідеміолог Джейк Даннінг.

Маски потрібно правильно носити, часто міняти й безпечно утилізувати. Тоді буде ефект.

Тому, за словами доктора Даннінга, краще зосередитися на особистій гігієні.

 

Польське інтернет-видання зібрало основні фейки про коронавірус


Польське інтернет-видання зібрало основні фейки про коронавірусУ період пандемії коронавірусу у світі в інформаційному просторі з’являється багато неправдивих і маніпулятивних повідомлень.

Перелік типових фейків підготувало польське інтернет-видання Cyberdefence24.pl.

Зокрема, у польському інформаційному просторі останнім часом поширюються такі типові фейки на тему коронавірусу:

 

- Вітамін С і склянка води лікують від коронавірусу (ця інформація походила від нібито китайського професора Чень Хоріна, якого насправді не існує);

- Тест на коронавірус можна провести у домашніх умовах (це можна зробити лише у медустанові);

- Вживання води чи алкоголю допомагає у боротьбі з коронавірусом (часте вживання води добре для організму, але ніяк не захищає від зараження коронавірусом, алкоголь, навпаки, послаблює імунітет);

- Зараження коронавірусом означає смертельний вирок (понад 80% людей легко переносять захворювання, у зоні ризику – люди похилого віку та особи з хронічними захворюваннями);

- Домашніх тварин потрібно приспати, щоб вони не заражали людей (немає свідчень, що домашні тварини можуть переносити і заражати людей вірусом SARS-CoV-2);

- Вірус може переноситися за допомогою продуктів харчування (за даними Європейського центру з питань безпеки продовольства, на сьогодні немає доказів цього);

- Потрібно зробити значні запаси продуктів, оскільки їх не вистачить (у Польщі є значні запаси харчів);

- Коронавірус є біологічною зброєю, яку вигадали американці (насправді вірус SARS-CoV-2 виник у природних умовах від контактів людини з тваринами-носіями вірусу);

- Коронавірус є генетичною зброєю, яка спрямована проти жителів Центральної Азії (фейк сам вичерпався після початку епідемії в інших регіонах світу);

- Коронавірус є справою Джорджа Сороса, Генрі Кіссінджера, сімей Ротшильдів, Рокфеллерів тощо (типовий фейк);

- Китай є рятівником у боротьбі з коронавірусом (Китай зараз намагається допомагати іншим країнам, але на початковому етапі, коли вірус ще не поширився, уряд КНР приховував проблему);

- Коронавірус є прикриттям для запровадження мережі 5G (епідемія коронавірусу не має нічого спільного із запровадженням у Китаї технології 5G).

 


Анті-гоблін

20 березня 2020, 15:32

Теги статті:
NATO   Україна   АТО   ООС   війна   диктатура   Росія   СРСР   Сполучені Штати Америки  коронавірус    
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Про крадіжки - як крадуть інженери та талановиті менеджери з кваліфікованими юристами

Поточні дані з ЦРЛ за 27.03.2020

Планові відключення по Канівському РЕМ 30.03.2020

Запобігти коронавірусу

Зловмисники у Каневі пограбували міський відділ освіти

Канівська поліція затримала в місті чоловіка з партією амфетаміну

Підозра на коронавірус у чоловіка з Канівського району - не підтвердилася

Лікарі та пацієнти в шоці від лікарень, а Ілля Ємець пророкує катастрофу через коронавірус

Планові відключення по Канівському РЕМ 27.03.2020

Пане Ренькас І.О., знимить з нас останню шкіру.

Популярні за тиждень:

Канівська ГЕС: історія та перспективи [10]

Підозра на коронавірус у чоловіка з Канівського району - не підтвердилася [5]

Не робіть цього, пане президент! Технологія.ру для влади.Зе. [4]

Лікарі та пацієнти в шоці від лікарень, а Ілля Ємець пророкує катастрофу через коронавірус [4]

В лікарнях Києва готують окремі палати для VIP-пацієнтів [2]

У Каневі призупиняється рух громадського транспорту [1]

Кабмін ухвалив рішення про запровадження на Черкащині надзвичайної ситуації [1]

Канівська поліція затримала в місті чоловіка з партією амфетаміну [1]

Планові відключення по Канівському РЕМ 24.03.2020 [0]

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОЇ ЗНАХІДКИ [0]

Про що зараз спілкуються:

TOXA
Зря угрожаете. Следуйте официальным рекомендациям, своих не выдумывайте.
Підозра на коронавірус у чоловіка з Канівського району - не підтвердилася [5]

Vlad Smith
Україна,МОЗ інформує: станом на 10.00.30. 03.2020р. Заражених Covid-19 становить 480, в Черкаській області 50, в Каневі 1. Вилікувалося 6, померло 11. ТОХА, я не за тебе піклуюся, а за себе, за с.. [весь]
Підозра на коронавірус у чоловіка з Канівського району - не підтвердилася [5]

Анті-гоблін
Для зміцнення імунітету і захисту від захворювань легень лікарі рекомендують правильно харчуватися і пити більше рідини. Однак, на думку зарубіжних медиків, одним з найкорисніших нап.. [весь]
Підозра на коронавірус у чоловіка з Канівського району - не підтвердилася [5]

WayBe
Відео-звернення Наталії Фаліон щодо перенесення концертів
Концерт гурту "Лісапетний батальйон" [2]

TOXA
Маски-маски, а что маски? Всемирная Организация Здравоохранения ясно пишет: 1) Здоровым людям носить маску следует, только если они оказывают помощь человеку с подозрением на инфекцию 2019-nCoV.2).. [весь]
Підозра на коронавірус у чоловіка з Канівського району - не підтвердилася [5]

Vlad Smith
Україна, під підозрою на короновірус 418 людей, в т. ч. в Черкаській області 46. Померло по Україні 9. Тож молодь собі гуляє, без масок і обнімаючись до пізньої ночі, на набережній та пляжах побли.. [весь]
Підозра на коронавірус у чоловіка з Канівського району - не підтвердилася [5]

klimenko_2014
ШАНОВНИЙ ВЛАД,,, ДЯКУЮ ВАМ ЗА РОЗЯСНУЮЧИЙ БЛОГ НАПИСАНИЙ ВАМИ МУДРО И ЗАСПОКИЙЛИВО ------ АЛЕ НЕСПОКИЙНО НА ДУШИ, ЩОСЬ НЕТАК В ЦИЙ ДЕРЖАВИ И НАЧИНАЮ ЗГАДУВ.. [весь]
Канівська ГЕС: історія та перспективи [10]

Vlad Smith
Щось так туманно все написано. - в заголовку - партія амфітаміну. Що за партія, кіло два чи три?, чи 200 грам? Бо нижче йде уточнення - пакунок. Але ж знову, пишуть, з порошкоподібною речовиною, .. [весь]
Канівська поліція затримала в місті чоловіка з партією амфетаміну [1]

Vlad Smith
В 1933 році після завершення першого етапу плану ГОЕЛРО( під головуванням Г.Крижажанівського розроблений Академією Наук, затвердженого в 1920 ), до якого ввійшло і спорудження Дніпровської ГЕС, п.. [весь]
Канівська ГЕС: історія та перспективи [10]

klimenko_2014
И ви хочете сказати и я не я и робота немоя , ну яки ви подли души, де вас су....ив понаберали,, тут срочно нада спасати шлюзовий перехид, бо скоро кожни.. [весь]
Канівська ГЕС: історія та перспективи [10]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Березень
НдПнВтСрЧтПтСб
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2019 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"