kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Міські новини 

«Велич української жінки…» у Каневі «Союз Українок» відзначив своє сторіччя (ВІДЕО)

«Союз Українок» – організація, яка покликана об’єднати жінок в прагненні бути невід’ємною і надзвичайно важливою частинкою життя країни. Організація, яка активізує жінок до суспільної праці, до участі в світовому жіночому русі, опікується талановитими дітьми та молоддю, багатодітними сім’ями, виховує та пропагує новий тип української жінки – сильної, освіченої, активної українки. У суботу, 14 грудня ц.р., в музеї Тараса Шевченка у Каневі відбулося урочисте відзначення сторіччя від створення організації.

  

Із вітальними словами до усіх присутніх звернулися голова Черкаського відділу «Союзу Українок» Алла Бучковська та голова Канівського міськрайонного осередку Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» Тетяна Святелик.


Канівський міськрайонний осередок Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» знову створений у 2014 р. На сьогодні він  налічує 30 членькинь, робота  яких направлена на допомогу нужденним. Так, за останні три роки у діагностичному медичному центрі Охматдит було безкоштовно обстежено та діагностовано близько 500 дітей та жінок Канівщини. За підтримки Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» щороку  близько 50 дітей безкоштовно оздоровлювалися в дитячих санаторіях України.

Привітала із почесними ювілеєм усіх і Віра Гнуча – голова першого осередку «Союзу Українок» у Каневі.

Осередок веде надзвичайно активну діяльність. Це і оздоровлення дітей, участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, поїздки за кордон та багато іншого.

Сьогодні ж йшлося безпосередньо про самих членькинь «Союзу Українок». Серед яких є й видатні особистості. Це, зокрема, Галина Морозова. Вона є засновником громадської організації творчої спілки митців Канева "Мистецька скарбничка" та  членом Національної спілки народних майстрів України. Понад 30 років Галина Морозова присвячує себе виключно творчості. Має 50 персональних виставок у музеях України. На початку 2014 року Галині  Морозовій було присвоєне звання – «Заслужений діяч мистецтв України»!

У «Союзі Українок» і її сестра – Марина Морозова - художник, член обласного центру народної творчості. Займається живописом, декоративним розписом, іконописом, пише вірші та пісні. За участь у Всеукраїнських, обласних та міських виставках і фестивалях народної творчості нагороджена грамотами та дипломами. У 2008 році  нагороджена грамотою з врученням  медалі  Князя Володимира.

З 2003 року Марина Морозова – співзасновник та голова Творчої спілки «Мистецька Скарбничка». Спілкою відкрито перша в  Каневі постійно діюча галерея сучасного мистецтва, де проводяться виставки та заняття з обдарованими талановитими дітьми з малозабезпечених сімей. За роботу з дітьми Марина нагороджена грамотами обласної державної адміністрації та грамотами Міністерства освіти і  науки України.

Представниці «Союзу Українок» - викладачі в Канівському коледжі культури і мистецтв. Це викладач відділу хореографії, керівник Народного ансамблю танцю «Канівчанка» та дитячого колективу «Барвінок» Олександра Горідько і викладач Канівського коледжу культури і мистецтв, керівник народного хору Канівського коледжу культури і мистецтв та вокального ансамблю «Любисток», солістка Народного ансамблю народної музики «Здоровенькі були!» Ольга Науменко.

Творчий шлях обрала собі і ще одна не менше відома канівчанка та союзянка Мар’яна Сторчоус. Жінка викладає вокал в Дитячій школі мистецтв, веде дитячий молодший хор, є керівником ансамблю «Чепурушки», який неодноразово ставав лауреатом міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. З 2011 Мар’яна – керівник народного аматорського хору ім. І.Коваленка «Кобзарева криниця.

Канівський осередок «Союзу Українок» опікується молодими талантами, заохочуючи їх стипендіями від «Союз Українок Америки. Одна із стипендіаток – канівчанка Єлизавета Червоннікова. Ліза разом з батьком – волонтером і військовим капеланом - їздила в зону АТО. Стипендіаткою «Союзу Українок Америки» стала і Марія Сподарик, учасниця хорової студії при Національному заслуженому академічному українському народному хорі України ім.Григорія Вірьовки. Паралельно навчається у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва.

Не байдужий «Союз Українок» й до проблеми дитячого сирітства. У Каневі прийомні сім’ї почали створюватися із 2006 року. Майже одночасно стали функціонувати 6 прийомних сімей на базі родин Овдієнків, Самойленків, Паньковецьких, Святеликів, Нестеренків та Аулових, у яких виховувалося 11 дітей. З прийомними дітьми виховувалися і власні діти.

Намагаючись  надолужити згаяний час, прийомні батьки знайомили дітей зі спортом,  театром, музикою, співом, танцями. Так було створено дитячий творчий колектив «Єдина родина», до складу якого входили діти з Канева та  району. Допомагали новоствореному колективу викладач з вокалу Мар’яна Сторчоус, прийомна мама Любов Нестеренко –  за фахом режисер. Дітей надихали  на певні досягнення, вселяли в них впевненість у себе, і вони почали брати участь у конкурсах, фестивалях та змаганнях обласного, загальнодержавного та  міжнародного рівнів. Підтягнулися і в спорті аж до звання чемпіонів світу з карате, переможців міжнародних змагань з дзюдо, панкратіону, боксу, фітнесу.

Більшість із цих дітей стали стипендіатами «Союзу Українок Америки». На той час в області налічувалося 33 стипендіата, третя частина – діти з канівського регіону.  

Побувати діти й за кордоном. Остання поїздка відбулася у серпні 2014 року до польського міста Колобжик, яке розташоване на березі Балтійського моря.

До Канівського осередку «Союзу Українок» долучаються й  інші організації для отримання канівцями гуманітарної допомоги, у тому числі,  безкоштовних ліків та інвалідних візків. Це лише та мала частка повсякденної роботи, до якої залучені наші союзянки.

Присутні згадали багату історію організації, допомагав цьому перегляд світлин, а святковий настрій доповнили творчі номери  народного ансамблю народної музики «Здоровенькі були!», вокального ансамблю «Любисток», народного ансамблю танцю «Канівчанка» та ансамблю танцю «Спалах»,  народного аматорського хору ім.І.Коваленка «Кобзарева криниця», а також почесних гостей - зразкового фольклорного етнографічного ансамблю «Світлячок» та наших союзянок – жіночого ансамблю «Скориківчанка», вокалістки Марії Самовол із Золотоноші та тріо бандуристок «Вербена» із Черкас у складі Народної артистки України Лідії Зайнчківської та лауреаток Всеукраїнського пісенного конкурсу Людмили Квартальової і Олесі Бойко.


Джерело: http://kaniv-rada.gov.ua
kanivrada5

17 грудня 2019, 21:29

Теги статті:
канів   жінки   ювілей  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Підкажіть яка компанія обслуговуе Домофон

Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»

Вбивці ветерана АТО Костянтина Стрибко можуть залишитися безкарними

ПРОЕКТ "БАМБУК"

Про формування об'єднаних громад

Запрошуємо на звіт

На минулому тижні епідпоріг захворюваності на грип на Черкащині перевищив 71,8 %. Одна людина померла

Про формування об'єднаних громад

В Каневі існує загроза закриття центральних районних лікарень

Пілот Аграрного реєстру стартує у шести областях

Популярні за тиждень:

Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Про формування об'єднаних громад [6]

ПРОЕКТ "БАМБУК" [0]

На минулому тижні епідпоріг захворюваності на грип на Черкащині перевищив 71,8 %. Одна людина померла [0]

Запрошуємо на звіт [0]

Вбивці ветерана АТО Костянтина Стрибко можуть залишитися безкарними [0]

Підкажіть яка компанія обслуговуе Домофон [0]

Про що зараз спілкуються:

Космонавт
Самн краще зробив Каніболоцький, він свій осанній звіт подав у...2016 році. Це можна побачити на сайті. Партія Зелених" (Коржов-Майстренко) не подали огололошень про свої звіти, але на сайті міської ради вони вже прозвітувались
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Космонавт
Вони нас за людей не вважають....
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

karina
Подумайте: повідомлення про звіт 14 лютого о 15.25, а звіт наступного ранку. То ви б ще о 22.00 дали повідомлення. Це порушення Закону наяву. вам галочку поставити потрібно?
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Космонавт
Звіт депута Канівської міської ради за 2019 рік знайшов на сайті Канівської міської ради в розділі "депутати міської ради", де депутат Канівської иіської ради Хоменко В надає свій звіт на пів ар.. [весь]
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Весна надії
В кінці речення" похорон" слід читати " позор"
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Весна надії
Вчора спеціально вивчила розташування будинку,що подала ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ, про проведення звіту. Це БУДИНОК ПОБУТУ. Враховуючи,що не було вказано ні номер кімнати,ні поверх,можна зробити вис.. [весь]
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Олександр Скорина
Автор теми пані О.Писарева правильно зосередила увагу на тому, що в часи відлучення сільськогосподарських земель від приватних землевласників та утворених колгоспів і радгоспів землі навколо Канева.. [весь]
Про формування об'єднаних громад [6]

Олександр Скорина
PEOPLE, Комуняцький період в нашій історії - це період життя поколінь людей, часи активного періоду життя частини наших сучасників, життя батьків та дідів нині сущих молодих реформаторів. Якщо ви,.. [весь]
Про формування об'єднаних громад [6]

Космонавт
І хто міг подумати, що в 2015 році, коли ми голосували за Блок Порошенка, що через 5 років перебування в міській раді партіія, на яку ми надіялися буде проводити звіти у підвальному приміщенні, ін.. [весь]
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

TOXA
Героїв Дніпра 1/3 это где-то в районе дома быта. Миська рада считается по ул. Кошевого. "звиты" сделаны с макисмальной издёвкой, шоб холопы не мешали, это да.
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Лютий
НдПнВтСрЧтПтСб
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2019 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"