kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Міські новини 

«Велич української жінки…» у Каневі «Союз Українок» відзначив своє сторіччя (ВІДЕО)

«Союз Українок» – організація, яка покликана об’єднати жінок в прагненні бути невід’ємною і надзвичайно важливою частинкою життя країни. Організація, яка активізує жінок до суспільної праці, до участі в світовому жіночому русі, опікується талановитими дітьми та молоддю, багатодітними сім’ями, виховує та пропагує новий тип української жінки – сильної, освіченої, активної українки. У суботу, 14 грудня ц.р., в музеї Тараса Шевченка у Каневі відбулося урочисте відзначення сторіччя від створення організації.

  

Із вітальними словами до усіх присутніх звернулися голова Черкаського відділу «Союзу Українок» Алла Бучковська та голова Канівського міськрайонного осередку Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» Тетяна Святелик.


Канівський міськрайонний осередок Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» знову створений у 2014 р. На сьогодні він  налічує 30 членькинь, робота  яких направлена на допомогу нужденним. Так, за останні три роки у діагностичному медичному центрі Охматдит було безкоштовно обстежено та діагностовано близько 500 дітей та жінок Канівщини. За підтримки Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» щороку  близько 50 дітей безкоштовно оздоровлювалися в дитячих санаторіях України.

Привітала із почесними ювілеєм усіх і Віра Гнуча – голова першого осередку «Союзу Українок» у Каневі.

Осередок веде надзвичайно активну діяльність. Це і оздоровлення дітей, участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, поїздки за кордон та багато іншого.

Сьогодні ж йшлося безпосередньо про самих членькинь «Союзу Українок». Серед яких є й видатні особистості. Це, зокрема, Галина Морозова. Вона є засновником громадської організації творчої спілки митців Канева "Мистецька скарбничка" та  членом Національної спілки народних майстрів України. Понад 30 років Галина Морозова присвячує себе виключно творчості. Має 50 персональних виставок у музеях України. На початку 2014 року Галині  Морозовій було присвоєне звання – «Заслужений діяч мистецтв України»!

У «Союзі Українок» і її сестра – Марина Морозова - художник, член обласного центру народної творчості. Займається живописом, декоративним розписом, іконописом, пише вірші та пісні. За участь у Всеукраїнських, обласних та міських виставках і фестивалях народної творчості нагороджена грамотами та дипломами. У 2008 році  нагороджена грамотою з врученням  медалі  Князя Володимира.

З 2003 року Марина Морозова – співзасновник та голова Творчої спілки «Мистецька Скарбничка». Спілкою відкрито перша в  Каневі постійно діюча галерея сучасного мистецтва, де проводяться виставки та заняття з обдарованими талановитими дітьми з малозабезпечених сімей. За роботу з дітьми Марина нагороджена грамотами обласної державної адміністрації та грамотами Міністерства освіти і  науки України.

Представниці «Союзу Українок» - викладачі в Канівському коледжі культури і мистецтв. Це викладач відділу хореографії, керівник Народного ансамблю танцю «Канівчанка» та дитячого колективу «Барвінок» Олександра Горідько і викладач Канівського коледжу культури і мистецтв, керівник народного хору Канівського коледжу культури і мистецтв та вокального ансамблю «Любисток», солістка Народного ансамблю народної музики «Здоровенькі були!» Ольга Науменко.

Творчий шлях обрала собі і ще одна не менше відома канівчанка та союзянка Мар’яна Сторчоус. Жінка викладає вокал в Дитячій школі мистецтв, веде дитячий молодший хор, є керівником ансамблю «Чепурушки», який неодноразово ставав лауреатом міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. З 2011 Мар’яна – керівник народного аматорського хору ім. І.Коваленка «Кобзарева криниця.

Канівський осередок «Союзу Українок» опікується молодими талантами, заохочуючи їх стипендіями від «Союз Українок Америки. Одна із стипендіаток – канівчанка Єлизавета Червоннікова. Ліза разом з батьком – волонтером і військовим капеланом - їздила в зону АТО. Стипендіаткою «Союзу Українок Америки» стала і Марія Сподарик, учасниця хорової студії при Національному заслуженому академічному українському народному хорі України ім.Григорія Вірьовки. Паралельно навчається у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва.

Не байдужий «Союз Українок» й до проблеми дитячого сирітства. У Каневі прийомні сім’ї почали створюватися із 2006 року. Майже одночасно стали функціонувати 6 прийомних сімей на базі родин Овдієнків, Самойленків, Паньковецьких, Святеликів, Нестеренків та Аулових, у яких виховувалося 11 дітей. З прийомними дітьми виховувалися і власні діти.

Намагаючись  надолужити згаяний час, прийомні батьки знайомили дітей зі спортом,  театром, музикою, співом, танцями. Так було створено дитячий творчий колектив «Єдина родина», до складу якого входили діти з Канева та  району. Допомагали новоствореному колективу викладач з вокалу Мар’яна Сторчоус, прийомна мама Любов Нестеренко –  за фахом режисер. Дітей надихали  на певні досягнення, вселяли в них впевненість у себе, і вони почали брати участь у конкурсах, фестивалях та змаганнях обласного, загальнодержавного та  міжнародного рівнів. Підтягнулися і в спорті аж до звання чемпіонів світу з карате, переможців міжнародних змагань з дзюдо, панкратіону, боксу, фітнесу.

Більшість із цих дітей стали стипендіатами «Союзу Українок Америки». На той час в області налічувалося 33 стипендіата, третя частина – діти з канівського регіону.  

Побувати діти й за кордоном. Остання поїздка відбулася у серпні 2014 року до польського міста Колобжик, яке розташоване на березі Балтійського моря.

До Канівського осередку «Союзу Українок» долучаються й  інші організації для отримання канівцями гуманітарної допомоги, у тому числі,  безкоштовних ліків та інвалідних візків. Це лише та мала частка повсякденної роботи, до якої залучені наші союзянки.

Присутні згадали багату історію організації, допомагав цьому перегляд світлин, а святковий настрій доповнили творчі номери  народного ансамблю народної музики «Здоровенькі були!», вокального ансамблю «Любисток», народного ансамблю танцю «Канівчанка» та ансамблю танцю «Спалах»,  народного аматорського хору ім.І.Коваленка «Кобзарева криниця», а також почесних гостей - зразкового фольклорного етнографічного ансамблю «Світлячок» та наших союзянок – жіночого ансамблю «Скориківчанка», вокалістки Марії Самовол із Золотоноші та тріо бандуристок «Вербена» із Черкас у складі Народної артистки України Лідії Зайнчківської та лауреаток Всеукраїнського пісенного конкурсу Людмили Квартальової і Олесі Бойко.


Джерело: http://kaniv-rada.gov.ua
kanivrada5

17 грудня 2019, 21:29

Теги статті:
канів   жінки   ювілей  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

В Україні оновили розподіл за карантинними зонами, Канів залишиться в червоній

Медики закликають суворіше дотримуватися карантинних обмежень

У Держбюджеті запланували гроші на ремонт вулиці до могили Шевченка в Каневі та на завершення будівництва місцевого БК

У зв’язку з ремонтними роботами рух через греблю Канівської ГЕС буде обмежено

У Каневі зареєстровано перший летальний випадок від коронавірусу

COVID-19: у ще 10 канівців підтверджено захворювання

Культурна децентралізація. Чому мистецькі проєкти "тікають" зі столиці?

Сорвать покровы заблуждения

Крик души

Кадастровий номер: призначення та порядок присвоєння

Популярні за тиждень:

Сорвать покровы заблуждения [17]

Стоянки автомобилей перед подъездами [11]

Канів у "червоній" COVID-зоні: люди протестують проти посилення карантину – як реагує влада [6]

Крик души [6]

Концерт гурту "Лісапетний батальйон" [5]

Заходи з нагоди відзначення Дня міста [3]

Медики закликають суворіше дотримуватися карантинних обмежень [2]

Каневу - 942. Вітаємо! [1]

На День міста в Каневі підтверджено 21 новий випадок захворювання [1]

пенсія [1]

Про що зараз спілкуються:

M@ximko
tarnava,а вам не здається, що Україна опустилася в рівні розвитку, бо такі як ви беруть гречку, голосують за всяких януковичів, мовчки дивляться як вони розкрадають державу і жуючи ту суху гречку клянуть Америку?
Сорвать покровы заблуждения [17]

Космонавт
Дивно виглядає ситуація з "червоною" зоною в м.Каневі.Коли чотори місяці назад у Кам'янці виявили 26 хворих то були встановлені блок-пости. У місто пускали лише транспорт, що привозив продукти та л.. [весь]
Медики закликають суворіше дотримуватися карантинних обмежень [2]

karina
ПРАВИЛЬНО ГОВОРИТЬ ЛІКАРКА. ЧОМУ НЕМАЄ ПОСТІВ ПО МІСТУ,? ЧОМУ НЕ ШТРАФУЮТЬ ТОЙ ЖЕ АТБ, ПЕРЕСІЧНИХ ГРОМАДЯН, ЩО НЕ ДОТРИМУЮТЬСЯ ПРАВИЛ КАРАНТИННОЇ БЕЗПЕКИ? ЧОМУ ЗАГЛОХ ГУЧНОМОВЕЦЬ У ЦЕНТРІ МІСТА? У .. [весь]
Медики закликають суворіше дотримуватися карантинних обмежень [2]

tarnava
Все сходиться по плану Даллеса, як пише ангел! Бо чого ж тоді за 29 років співробітництва зі США та Західною Европою Україна опустилась в своєму розв.. [весь]
Сорвать покровы заблуждения [17]

M@ximko
angelmenthol, манюній, не треба псіхувати) Ти пропонуєш мені подивитися як панацею Міхалкова, і одночастно пропонуєш книжки почитати? То шо ти начитався у вайбері пересланих від бабульок повідомлен.. [весь]
Сорвать покровы заблуждения [17]

slavikf
Що там зі статистикою по летальних випадках?
COVID-19: у ще 10 канівців підтверджено захворювання [1]

NIK74
Вистава не виправдала очікувань: [link] Ниці «слуги» спряглись з олігархами, януковичами, медведчуками, струсили нафталін з кравчуків та фокіних і повернули на Москву. Ві.. [весь]
Сорвать покровы заблуждения [17]

natalibreeze1
Рассмотрите мое объявление пожалуйста. Возможно вас заинтересует.
anonim123 [1]

Анті-гоблін
Я навіть не міг уявити, що на цю ахінею, як і на подібну, будуть використовувати стільки букв. Адже можливо знайти їм більш важливе застосування. Трошки "ностальгії", щоб увійти на машині часу в а.. [весь]
Сорвать покровы заблуждения [17]

angelmenthol
M@ximko, Что там по поводу своих мыслей, али вакуум в голове?
Сорвать покровы заблуждения [17]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Вересень
НдПнВтСрЧтПтСб
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"