kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Новини > Міські новини 

«Велич української жінки…» у Каневі «Союз Українок» відзначив своє сторіччя (ВІДЕО)

«Союз Українок» – організація, яка покликана об’єднати жінок в прагненні бути невід’ємною і надзвичайно важливою частинкою життя країни. Організація, яка активізує жінок до суспільної праці, до участі в світовому жіночому русі, опікується талановитими дітьми та молоддю, багатодітними сім’ями, виховує та пропагує новий тип української жінки – сильної, освіченої, активної українки. У суботу, 14 грудня ц.р., в музеї Тараса Шевченка у Каневі відбулося урочисте відзначення сторіччя від створення організації.

  

Із вітальними словами до усіх присутніх звернулися голова Черкаського відділу «Союзу Українок» Алла Бучковська та голова Канівського міськрайонного осередку Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» Тетяна Святелик.


Канівський міськрайонний осередок Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» знову створений у 2014 р. На сьогодні він  налічує 30 членькинь, робота  яких направлена на допомогу нужденним. Так, за останні три роки у діагностичному медичному центрі Охматдит було безкоштовно обстежено та діагностовано близько 500 дітей та жінок Канівщини. За підтримки Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» щороку  близько 50 дітей безкоштовно оздоровлювалися в дитячих санаторіях України.

Привітала із почесними ювілеєм усіх і Віра Гнуча – голова першого осередку «Союзу Українок» у Каневі.

Осередок веде надзвичайно активну діяльність. Це і оздоровлення дітей, участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, поїздки за кордон та багато іншого.

Сьогодні ж йшлося безпосередньо про самих членькинь «Союзу Українок». Серед яких є й видатні особистості. Це, зокрема, Галина Морозова. Вона є засновником громадської організації творчої спілки митців Канева "Мистецька скарбничка" та  членом Національної спілки народних майстрів України. Понад 30 років Галина Морозова присвячує себе виключно творчості. Має 50 персональних виставок у музеях України. На початку 2014 року Галині  Морозовій було присвоєне звання – «Заслужений діяч мистецтв України»!

У «Союзі Українок» і її сестра – Марина Морозова - художник, член обласного центру народної творчості. Займається живописом, декоративним розписом, іконописом, пише вірші та пісні. За участь у Всеукраїнських, обласних та міських виставках і фестивалях народної творчості нагороджена грамотами та дипломами. У 2008 році  нагороджена грамотою з врученням  медалі  Князя Володимира.

З 2003 року Марина Морозова – співзасновник та голова Творчої спілки «Мистецька Скарбничка». Спілкою відкрито перша в  Каневі постійно діюча галерея сучасного мистецтва, де проводяться виставки та заняття з обдарованими талановитими дітьми з малозабезпечених сімей. За роботу з дітьми Марина нагороджена грамотами обласної державної адміністрації та грамотами Міністерства освіти і  науки України.

Представниці «Союзу Українок» - викладачі в Канівському коледжі культури і мистецтв. Це викладач відділу хореографії, керівник Народного ансамблю танцю «Канівчанка» та дитячого колективу «Барвінок» Олександра Горідько і викладач Канівського коледжу культури і мистецтв, керівник народного хору Канівського коледжу культури і мистецтв та вокального ансамблю «Любисток», солістка Народного ансамблю народної музики «Здоровенькі були!» Ольга Науменко.

Творчий шлях обрала собі і ще одна не менше відома канівчанка та союзянка Мар’яна Сторчоус. Жінка викладає вокал в Дитячій школі мистецтв, веде дитячий молодший хор, є керівником ансамблю «Чепурушки», який неодноразово ставав лауреатом міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. З 2011 Мар’яна – керівник народного аматорського хору ім. І.Коваленка «Кобзарева криниця.

Канівський осередок «Союзу Українок» опікується молодими талантами, заохочуючи їх стипендіями від «Союз Українок Америки. Одна із стипендіаток – канівчанка Єлизавета Червоннікова. Ліза разом з батьком – волонтером і військовим капеланом - їздила в зону АТО. Стипендіаткою «Союзу Українок Америки» стала і Марія Сподарик, учасниця хорової студії при Національному заслуженому академічному українському народному хорі України ім.Григорія Вірьовки. Паралельно навчається у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва.

Не байдужий «Союз Українок» й до проблеми дитячого сирітства. У Каневі прийомні сім’ї почали створюватися із 2006 року. Майже одночасно стали функціонувати 6 прийомних сімей на базі родин Овдієнків, Самойленків, Паньковецьких, Святеликів, Нестеренків та Аулових, у яких виховувалося 11 дітей. З прийомними дітьми виховувалися і власні діти.

Намагаючись  надолужити згаяний час, прийомні батьки знайомили дітей зі спортом,  театром, музикою, співом, танцями. Так було створено дитячий творчий колектив «Єдина родина», до складу якого входили діти з Канева та  району. Допомагали новоствореному колективу викладач з вокалу Мар’яна Сторчоус, прийомна мама Любов Нестеренко –  за фахом режисер. Дітей надихали  на певні досягнення, вселяли в них впевненість у себе, і вони почали брати участь у конкурсах, фестивалях та змаганнях обласного, загальнодержавного та  міжнародного рівнів. Підтягнулися і в спорті аж до звання чемпіонів світу з карате, переможців міжнародних змагань з дзюдо, панкратіону, боксу, фітнесу.

Більшість із цих дітей стали стипендіатами «Союзу Українок Америки». На той час в області налічувалося 33 стипендіата, третя частина – діти з канівського регіону.  

Побувати діти й за кордоном. Остання поїздка відбулася у серпні 2014 року до польського міста Колобжик, яке розташоване на березі Балтійського моря.

До Канівського осередку «Союзу Українок» долучаються й  інші організації для отримання канівцями гуманітарної допомоги, у тому числі,  безкоштовних ліків та інвалідних візків. Це лише та мала частка повсякденної роботи, до якої залучені наші союзянки.

Присутні згадали багату історію організації, допомагав цьому перегляд світлин, а святковий настрій доповнили творчі номери  народного ансамблю народної музики «Здоровенькі були!», вокального ансамблю «Любисток», народного ансамблю танцю «Канівчанка» та ансамблю танцю «Спалах»,  народного аматорського хору ім.І.Коваленка «Кобзарева криниця», а також почесних гостей - зразкового фольклорного етнографічного ансамблю «Світлячок» та наших союзянок – жіночого ансамблю «Скориківчанка», вокалістки Марії Самовол із Золотоноші та тріо бандуристок «Вербена» із Черкас у складі Народної артистки України Лідії Зайнчківської та лауреаток Всеукраїнського пісенного конкурсу Людмили Квартальової і Олесі Бойко.


Джерело: http://kaniv-rada.gov.ua
kanivrada5

17 грудня 2019, 21:29

Теги статті:
канів   жінки   ювілей  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Учасники АТО разом з поліцією патрулюють вулиці Канева під час карантину

Епідеміологи закликали Зеленського розслідувати незаконну діяльність лабораторій

Виконком ухвалив рішення про продовження карантину на канівському ринку

Планові відключення по Канівському РЕМ

лікування

Посилення боротьби з коронавірусом

Дезинфектор- своими руками.

Американские ультраправые обвиняют мусульман в призывах распространять коронавирус

ОПЕРАТИВНІ ДАНІ ЩОДО ЗАХВОРЮВАННЯ

Надзвичайники розпочали дезінфікувати дороги та тротуари

Популярні за тиждень:

Ось такі в нас смачні пиріжки! [17]

Підозра на коронавірус у чоловіка з Канівського району - не підтвердилася [5]

Посилення боротьби з коронавірусом [4]

лікування [3]

Американские ультраправые обвиняют мусульман в призывах распространять коронавирус [1]

Канівська поліція затримала в місті чоловіка з партією амфетаміну [1]

Учасники АТО разом з поліцією патрулюють вулиці Канева під час карантину [1]

Надзвичайники розпочали дезінфікувати дороги та тротуари [0]

ОПЕРАТИВНІ ДАНІ ЩОДО ЗАХВОРЮВАННЯ [0]

Зловмисники у Каневі пограбували міський відділ освіти [0]

Про що зараз спілкуються:

Анті-гоблін
60 хвилин назад Дійсно, всюди тільки політика і рука Фашингтона. А гроші тут ні до чого - у нас посади займають, купляють виключно заради блага народу. А він, народ, дурний цього не розуміє.
Ось такі в нас смачні пиріжки! [17]

aspirin.ua
Де хто вважає, що тут головне питання в виборах??? кожен має право на свої думки та своє бачення ситуації ...але ж кожен сам хазяїн своєї волі, та сам має право обирати своєму майбутнє....коли писа.. [весь]
Ось такі в нас смачні пиріжки! [17]

TOXA
Кабинет Министров уже принял постановление №255 где запрещает с 6 апреля (с понедельника) быть на улице тем кому нет 14 лет (а не 16). Там еще разрашаются некоторые виды торговли, читайте подробнее по ссылке.
Учасники АТО разом з поліцією патрулюють вулиці Канева під час карантину [1]

Анті-гоблін
Ну якщо мої слова не переконливі, то пропоную думку адвоката Але це теж лише слова, трошки підкріплені енергійною жестикуляцією. Зрушень неозброєним оком не помітно - все нагадує плівки Мел.. [весь]
Посилення боротьби з коронавірусом [4]

it-kanev
По словам заместителя начальника управления стратегического развития здравоохранения Донецкой ОГА Александра Педенко, одни сутки лечения такого больного обходятся бюджету в 1 300-1 500 гривен. По р.. [весь]
лікування [3]

it-kanev
«В інфекційному відділенні в нас є боксові палати, які готові прийняти хворих. За попередніми підрахунками лікування одного хворого на вірус COVID-19 складатиме до 17 тис.грн. в день. На сьог.. [весь]
лікування [3]

Анті-гоблін
Я тут розкрию державну таємницю (шановний WayBe, тільки не здавай куди не слід, а то я дуже полохливий). Виявилося, державними посадами торгували на Бессарабському ринку. Чи не на ринку, а де інде.. [весь]
Посилення боротьби з коронавірусом [4]

vlada
А що їм до свого "Івана"? Бабло подавай.
Посилення боротьби з коронавірусом [4]

slavikf
Що на n% більше/меньше в порівнянні з хворим на грип/пневмонію
лікування [3]

WayBe
Wiktor, в точку
Ось такі в нас смачні пиріжки! [17]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2019 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"