kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Головна > Офіційно > Влада 

Дотримуйтесь вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії

Шановні споживачі, ПАТ «Черкасиобленерго» закликає вас сумлінно дотримуватись вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії, оскільки їх порушення несе шкоду усім учасникам ринку та чинить небезпеку для споживачів електричної енергії.

777

Одним з найнебезпечніших порушень Правил є викрадення електроенергії та обладнання електромереж. Окрім загрози життю та здоров’ю, це завдає значної шкоди і енергорозподільним компаніям, і споживачам. Бажання однієї особи отримати неправомірну вигоду може призвести до того, що безліч споживачів будуть позбавлені можливості отримувати електроенергію.

Щоб запобігти таким негативним наслідкам, ПАТ «Черкасиобленерго» в рамках чинного законодавства постійно проводить роботу з виявлення споживачів, які втручаються в роботу електролічильників або самовільно підключаються до електромереж.

Тож, споживачам варто знати, що окрім небезпеки несумлінні користувачі електроенергії можуть наразитися ще й на значний штраф – така сумнівна економія є досить дороговартісною, а відшкодування за крадіжку може сягати десятків чи навіть сотень тисяч гривень.

До речі, накладання штрафу передбачено не лише Правилами роздрібного ринку електричної енергії, а ще й Кримінальним Кодексом України, тому давайте розглянемо відповідну нормативну базу.

Згідно зі ст. 1881 Кримінального Кодексу України за крадіжку електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди – карається штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років.
Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, караються позбавленням волі на строк до 3 років.

У випадку виявлення фактів крадіжки електроенергії шляхом безоблікового користування, самовільного підключення до мереж, пошкодження приладів обліку, зриву (пошкодження) пломби та інших дій споживача, які призводять до зниження показників роботи приладу обліку або мереж, працівники ПАТ «Черкасиобленерго» складають акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії та вживають заходи з припинення електропостачання.

На підставі цього акту визначається розмір завданих збитків, методика обрахунку яких детально прописано у главі 8.4. Правил.

Необхідно зазначити, що після реформування ринку електричної енергії в Україні з 01.01.2019 року тарифи на визначення розміру штрафу за порушення Правил зросли майже в 3 рази, а з липня 2019 року ще збільшилися.

Так, з початку 2019 року населення Черкаської області вже сплатило ПАТ «Черкасиобленерго» штрафів більше ніж на 800 тис.грн., а непобутові споживачі (підприємства та організації) – більше ніж 600 тис.грн.

Варто знати, що відновлення електропостачання споживачеві здійснюється лише після усунення порушень і оплати ним збитків завданих Товариству та витрат на повторне підключення.

Шановні споживачі! Якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили обірвані проводи на лініях електропередач, відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи з демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є працівниками ПАТ «Черкасиобленерго», – негайно повідомте про це за телефонами кол-центру (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

КАНІВ РЕМ

29 жовтня 2019, 15:38

Теги статті:
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КРАДІЖКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ  
Голосів:
2
11

Всього коментарів: 1

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Четверо загиблих через впавший БпЛА

Не лише до столиці: їздити з Черкас до Канева стало дорожче

Армія другого сорту

Шевченко: модерний митець та богемний модник, про якого не розповідали у школі

3 березня 2026 року · Канів ДОРОГИ КАНЕВА: СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ ВИЛЕТІЛО У ЯМУ — І ЩО З ЦИМ РОБИТИ

Що таке штучний інтелект? Пояснюємо так, щоб зрозуміла навіть бабуся 1 березня 2026 року

#8лет ЧАСТЬ ВТОРАЯ. ПОЧЕМУ РОССИЯ НАПАДЁТ СНОВА?

На варті Канівського неба – боєць ППО Андрій Литвин

«Хмарно біля АТБ»: як канівський «синоптик» догрався до п’яти років

Канівчанка на замовлення рф підпалила трансформатор

Популярні за тиждень:

Четверо загиблих через впавший БпЛА [2]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
Увага! Протягом останніх днів у різних регіонах країни «Шахеди», що вціліли після падіння, вибухнули через деякий час після падіння. Пʼять людей загинули (місцеві жителі, які прийшли .. [весь]
Четверо загиблих через впавший БпЛА [2]

Олександр Скорина
Сумна реальність цієї війни ... (
Четверо загиблих через впавший БпЛА [2]

WayBe
Нажаль - синдром відложенного життя. Все - потім, головне - лише війна. Як її закінчимо, і як буде демобілізація - от тоді почнеться щось інше. А до тих пір я зайнятий. П'ятий рік, блін
Правила сайта [503]

WayBe
Джанго, дякую друже! Нажаль, війна зупинила для мене все. Робота стоїть, сайт - теж. Все зупинилось.Сім'ю нарешті почав бачити частіше, це вже досягнення. Як воно буде з сайтом далі - ще не вирішу.. [весь]
Правила сайта [503]

Джанго
WayBe, привіт. Хотів написати так, щоб і всі бачили, і особисто. Аудиторія розбіглась по телеграмах і фейсбуках — розумію. Війна забрала багато сил, і не тільки фізично. Але я хотів би.. [весь]
Правила сайта [503]

Джанго
Ші уже існує...навіть якщо хтось в це не вірить...
Що таке штучний інтелект? Пояснюємо так, щоб зрозуміла навіть бабуся 1 березня 2026 року [3]

slavikf
Папа Римський Лев XIV закликав священників не використовувати штучний інтелект під час підготовки текстів для проповідей.
Що таке штучний інтелект? Пояснюємо так, щоб зрозуміла навіть бабуся 1 березня 2026 року [3]

Джанго
Завтра...кандидат в мери міста Канів...ші...запропонує свою програму по ремонту наших доріг...болой бюрократію.!.
Що таке штучний інтелект? Пояснюємо так, щоб зрозуміла навіть бабуся 1 березня 2026 року [3]

WayBe
Ну, на цьому закінчимо
Novynar777, повідомлення для Вас [1]

святослав
Камарджоба, Побратиме, Царство Небесного, Ніґояне, ми це зробили, Бро RU Гимн "Слава Жизни".Люди Господу верили как Богу.А Он сам к нам на землю пришел. Смерть как таковую изгонит... [весь]
Завтра БуЛла П*яТиДЕСЯТNYЦя [18]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"