kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Новини > Дніпрова зірка 

Депутат Канівміськради Василь ЗУБКО: «ОТГ, земельна реформа та реверсна дотація, або Про те, як держава прагне знищити село»

У номері газети "Дніпрова Зірка", що вийшов 4 січня 2018 р., було надруковано матеріал під назвою "На які гроші будуть жити об'єднані громади". Я уважно перечитав інформацію і знайшов у ній декілька цікавих пунктів. Зокрема, в розділі про бюджет Степанецької об'єднаної територіальної громади, що була створена торік навесні, в розділі "Видатки" значиться реверсна дотація. Згідно із цим пунктом, новостворена Степанецька громада має сплатити в державну скарбницю близько 15 мільйонів гривень. Ця сума перевищує розмір офіційних трансфертів з обласного та державного бюджетів до бюджету Степанецької ОТГ майже на 400 тис. грн. Виходить, що держава, яка начебто взяла курс на децентралізацію й упродовж декількох років спонукала громадян створювати об'єднані громади, обіцяючи селянам молочні ріки та кисільні береги, однією рукою дає, а іншою - забирає кошти, які могли б бути витрачені на розвиток громади.

То це і є обіцяна державна підтримка? Це так держава заохочує інші населені пункти створювати об'єд-нані територіальні громади? Півроку тому, на одній із сесій міськради фракція Радикальної партії Олега Ляшка, до якої входжу і я, Василь Зубко, виступила категорично проти створення об'єднаної громади Канева з навколишніми селами - Литвинцем, Пекарями, Яблуневом та іншими. Тоді я наводив аргументи проти об'єднання, які сьогодні хо-чу нагадати канівцям і жителям сіл району.

На моє переконання, основна ціль створення ОТГ - це захоплення земель великими агрохолдингами. А це - декілька найбагатших сімей України. Зверніть увагу: паралельно із ОТГ у Верховній Раді порушують питання про вільний продаж земель. Хто зможе масово викупляти землю? Звичайно, великі агрохолдинги. Селяни, доведені до відчаю, будуть розпродувати свої паї за безцінь. Це і є основне стратегічне завдання центральної влади. Україна має 22% світових запасів чорнозему. Це не менше багатство, ніж нафта в Саудівсь-кій Аравії.

Нагадаю історію боротьби за землю за останні 100 років. Столипінська реформа 1906-1913 років - найефективніша аграрна реформа. Панську землю розподілили між селянами, надавали їм дешеві позики на придбання інвентарю та земель, були утворені хутори. За такі реформи Столипіна застрелили. І хоча реформа Столипіна не була доведена до кінця, її результати були приголомшливими: вже в 1913 році царська Росія годувала не тільки себе, а й пів-Європи. Це був пік розвитку сільського господарства в Росії у ХХ столітті.

Потім був Декрет про землю 1917 року від комуністів - землю розділили між селянами. Але ненадовго - у 1925-1933 роках індивідуальні господарства вже авктивно знищувались, почалася боротьба з куркулями, насаджувалися колгоспи. Як наслідок, Україна отримала голодомор та ре-пресії. А колгоспи усі 65 років свого існування були дотаційними та неефективними. У 90-ті роки відбулося розпаювання колгоспів. Колгоспникам роздали по декілька гектарів землі: це і сапою не обробиш, і трактор купувати невигідно. Залишається лише віддати в оренду. Зараз владі потрібно знову відібрати землю в селян, а ОТГ дозволить зробити це із найменшими перешкодами - домовитись із одним сільсь-ким головою простіше, дешевше і швидше, ніж із вісьмома. І якщо комуністи відбирали у куркулів землю і створювали колгоспи, контрольовані державою, та зараз землю хочуть віддати у приватні руки олігархів.

Що, на мою думку, принесе створення ОТГ селянам? Закриття (тих, що лишились) дитсадків, шкіл, медичних закладів. Для їх утримання не вистачатиме власних коштів, а одноразова державна субвенція - крапля в морі - нічого не вирішить (це не більше 3-4 млн. грн.). За будинки культури, сільські клуби, бібліотеки, гуртки вже навіть не говорять. Доріг, освітлення та благоустрою ніхто робити не буде, бо на це також не буде коштів.

Якщо зараз проблемами сіл займаються сільські голови та місцеві сільські депутати, то після об'єднання громад цим будуть займатись люди немісцеві, не зацікавлені у розвитку чи збереженні села, так звані "варяги", а точніше - депутати ОТГ. Вони також будуть займатись і земельними питаннями сільської громади, розподілом і торгівлею землею. Судіть самі - зараз за оренду землі агрохолдингам потрібно домовлятись у кожному селі, фактично, з кожним селянином чи сільським депутатом. Це велика перешкода для масової скупки землі. Після об'єднання питання вирішуватимуть голови та депутати ОТГ. Тут буде йти мова не стільки про інтереси сільської громади, скільки про гроші. Фермерам, які ще лишилися, неможливо буде конкурувати з великими агрокомпаніями. Зникнуть останні паростки індивідуальних господарств.

Ще одна проблема для реформаторів і великих агрохолдингів - люди. Вони їм не потрібні. Людей слід по-збутись. А ось і засоби, якими будуть звільняти землі від населення: ОТГ знищить дитячі садки, школи, медичні заклади, сільські дешеві магазини та інфраструктуру. Утворяться нестерпні умови для проживання чи, скоріше, виживання. Безробіття, низькі зар-плати та пенсії, відсутність умов комфортного життя змусять людей і надалі ви-їжджати з країни на заробіт-ки. Слабших, старих і хворих, доб'ють медична, пенсійна та соціальна псевдореформи.

Що ж принесе об'єднання громад Каневу? Він опиниться на роздоріжжі - вкладати гроші у сільські школи, дитсадки, медзаклади, транспорт і інфраструктуру, рятуючи села від вимирання (на це потрібно покласти весь бюджет міста і поставити хрест на самому Каневі), або підтримувати життєдіяльність міста і тим самим своїми руками знищити і прилеглі села, і їх мешканців. Додайте до цього, що замість підтримки, в разі, якщо доходи громади на одного жителя перевищать певний рівень, держава забере "надлишки" в державну скарбницю. Ось тобі, бабцю, і Юріїв день. Ви все ще вірите у благі наміри владної верхівки?

Василь ЗУБКО, депутат Канівської міської ради

Джерело: Дніпрова зірка

WayBe

15 січня 2018, 14:27

Теги статті:
ОТГ  громада  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 3

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Змінились межі комендантської години

У Каневі подорожчав проїзд в транспорті. А у Черкасах?

Піша хода до Тарасової гори НЕ відбудеться!

ПЕКЛО "РУСЬКОГО МИРУ" В МАРІУПОЛІ: ДЕПОРТАЦІЯ, ФІЛЬТРАЦІЙНІ ТАБОРИ ТА ЇЖА В ОБМІН НА ТРУПИ

У Каневі зросте вартість проїзду в автобусах

У Канівському Центрі ПМСД можна отримати безкоштовні ліки

Байден підписав закон про ленд-ліз для України

Кременчуцьке водосховище вперше 30 років повністю наповнене водою

Цього року на набережній Дніпра не буде закладів відпочинку

Нардепи збираються звернутися до Конгресу США щодо визнання РФ спонсором тероризму

Популярні за тиждень:

Піша хода до Тарасової гори НЕ відбудеться! [1]

У Каневі зросте вартість проїзду в автобусах [0]

ПЕКЛО "РУСЬКОГО МИРУ" В МАРІУПОЛІ: ДЕПОРТАЦІЯ, ФІЛЬТРАЦІЙНІ ТАБОРИ ТА ЇЖА В ОБМІН НА ТРУПИ [0]

У Каневі подорожчав проїзд в транспорті. А у Черкасах? [0]

Змінились межі комендантської години [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
У зв’язку з тим, що безпекова ситуація в країні постійно змінюється, цьогорічна піша хода до Тарасової гори, яка повинна була відбутися 22 травня ц.р., СКАСОВУЄТЬСЯ. – Протягом останн.. [весь]
Піша хода до Тарасової гори НЕ відбудеться! [1]

Анті-гоблін
Bushmaster 3 Надежнее АК, точнее М16: винтовки и карабины POF USA
Байден підписав закон про ленд-ліз для України [4]

Анті-гоблін
Илон Маск помог Украине создать лучшую артиллерию мира А зараз як ці події розглядає прокремлівський експерт у якого досі були одні переможні реляції (немає нічог.. [весь]
Байден підписав закон про ленд-ліз для України [4]

Анті-гоблін
Американские гаубицы М777А2 ВСУ уничтожили российскую САУ Акация. Первое видео с боевых позиций. 11 мая 2022 г. Война советского мышления с украинским (English subs) / @Максим Кац
Байден підписав закон про ленд-ліз для України [4]

slavikf

Байден підписав закон про ленд-ліз для України [4]

Анті-гоблін
Повністю підтримую шановного offset. Краще на їхньому місті збудувати невеликі спортмайданчики.
Цього року на набережній Дніпра не буде закладів відпочинку [3]

offset
Дай Бог, щоб ці гадюшники і після війни ніколи не відкрились.
Цього року на набережній Дніпра не буде закладів відпочинку [3]

slavikf
Якщо країна сама являється терористом, то що вона може ще дати світові?
Нардепи збираються звернутися до Конгресу США щодо визнання РФ спонсором тероризму [1]

slavikf
Святе місце пустим не буває Подивимося на практиці
Цього року на набережній Дніпра не буде закладів відпочинку [3]

STRET-HOME
начебто схоже на оригінал
Не так страшні московські воші, як страшні Канівські гниди!!! [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Травень
НдПнВтСрЧтПтСб
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"