kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Блоґи > Анті-гоблін 

Українці не мають права спочивати на лаврах, бо знову все програють

Неділя, 28 серпня 2016 10:55

"Українці не мають права спочивати на лаврах, бо знову все програють", - Фукуяма

      Фукуяма

             Френсіс Фукуяма - 63 роки, американський філософ, політолог та письменник. Старший науковий співробітник Центру демократії, розвитку і верховенства права та провідний - Інституту міжнародних досліджень Фрімена Спола Стенфордського університету. У 1970-1990-ті роки працював у відділі політології RAND Corporation. Наприкінці 1980-х - заступником директора з військово-політичних відносин у Європі в Держдепартаменті США. В 2001–2005 роках - член президентської ради США з біоетики - з питань клонування. Відомий завдяки праці “Кінець історії і остання людина” 1992 року, в ній проголошено, що поширення ліберальної демократії у світі може свідчити про кінцеву точку еволюції людства. У 2005 році увійшов до Списку глобальних інтелектуалів світу.


         Говоримо з Френсісом Фукуямою 23 серпня у холі другого поверху Будинку вчених у Львові після його прес-конференції. Приїхав у місто на тиждень, щоб прочитати курс лекцій в рамках спільної освітньої програми Стенфордського та Українського католицького університетів, Центру міжнародного приватного підприємництва.

         35 українських топ-менеджерів і викладачів вчать досліджувати проблеми і розробляти шляхи впровадження реформ. Потім вони тренуватимуть українських держслужбовців.

Де зараз Україна на шляху до демократії?

       - Ліберальна демократія складається з трьох чинників. Перший – власне, сама демократія. Тобто вибори та інші процедури. Другий - верховенство права. А третій — сильна дієздатна держава. Справи з демократією в Україні хороші. Регулярно відбуваються чесні вибори.

        Із верховенством права - великі проблеми. Воно слабке і нерозвинуте. Відповідальність перед законом не стосується людей, наділених владою. Тобто діє справедливість не для всіх. Це неприпустимо для розвиненої демократичної країни.

        Крім цього, українська держава слабка, бо її роз'їдає системна корупція, відтак неефективно функціонують основні інструменти. Тож Україна лише частково демократична та перебуває на шляху до встановлення справжньої демократії з верховенством права та сильною державою.

Одна з найбільших проблем України — це судова гілка влади, наскрізь корумпована і не здатна себе очистити. Виконавчій і законодавчій владі теж вигідні суди, на які можна впливати.

      - Це проблема виховання та навчання нового покоління правників, які будуть іти у владу з новими цілями. Громадяни повинні змусити владу впровадити нову юридичну систему, яка буде відповідати інтересам всього суспільства, а не лише обраних. Наскрізь корумпована влада справді не здатна сама себе реформувати.

       Тому громадськість повинна постійно давити на неї, аби домогтися змін. До влади мають прийти нові політики з середовища громадянського суспільства, які будуть тиснути зсередини задля впровадження змін. Потрібно, аби був подвійний тиск - як зі сторони нових політиків всередині, так і зі сторони громадськості зовні.

      Окрім цього, історично одним із найважливіших ресурсів політичного тиску на владу завжди був приватний сектор — малий і середній бізнес, середній клас. Підприємці й активісти мають вести діалог, безупинно тиснути на владу, щоб вона встановлювала однакові правила гри для всіх.

      Українці не мають права спочивати на лаврах, бо знову все програють, як це сталося після помаранчевої революції. Перемога Революції Гідності була початком, а не кінцем.

      Підприємці мають домагатися, щоб влада створювала умови, сприятливі для інвестицій і комфортного бізнес-клімату. У майбутньому це стане гарантією для тривалого закріплення реформ та розвитку.

Чи має Україна для цього залучати інституції і людей ззовні? Наприклад, юристів чи політиків із ЄС і США?

       - Це один із можливих виходів. З однієї сторони, потрібні нові українські навчальні інституції, які підготують відповідні кадри. Це стосується не тільки урядової чи юридичної системи, а усіх сфер. З іншої, маєте створити відповідну систему, в якій би такі діячі могли ефективно функціонувати.

Ви закликаєте громадських активістів іти у владу, бо стоячи осторонь і постійно критикуючи її, вони мало досягнуть.

        - Насправді, існує багато інструментів, якими можна впливати на владу. Реакція на реформи або їх відсутність може бути різною, але повинна бути. Не маєте права втомлюватися і віддавати реформи на відання політиків. Аби почати зміни, маєте хоча б голосувати за відповідальних. Також потрібні постійні публічні дискусії щодо реформ, які відбуваються, а ще важливіше щодо тих, які не відбуваються, але повинні бути.

У вас дуже сильне громадянське суспільство. Воно може впливати на політиків і повинно це робити. Крім цього, люди повинні змінюватися самі, змінювати своє ставлення до корупції - від найнижчого, повсякденного рівня. Також варто дослухатися до думок ваших інтелектуалів, їх порад, як краще організувати суспільство. Формування розвиненої цивілізованої держави - тривалий шлях, на який ви лише вийшли. Ніхто не пройде його за вас, але свій маленький вклад має зробити кожен. В Україні мають формуватися нові прийнятні форми поведінки, які будуть замінювати старі, що віджили своє.

Період турбулентності в країні — надовго?

       - Зміни будуть відчутні, коли критична маса людей обере нові моделі поведінки. Шлях модернізації буде помітним, коли масові суспільні очікування приводитимуть до керма держави тих, хто їх втілюватиме. Зміни тривають щодня, коли українці стикаються з корупцією і несправедливістю та обирають, як реагувати на це. Це і є будівництво держави та її інституцій.

        Історичні зміни, які проходить така велика країна як Україна, потребують часу. Потрібна зміна ментальності цілого покоління людей, які лише прийдуть до влади в Україні. Зміна поколінь - повільний процес. Проте я оптиміст щодо України. Вірю, раніше чи пізніше вона стане невід'ємною частиною цивілізованого західного світу.

Успішний досвід яких країн варто перейняти Україні?

       - Дуже близький для України приклад — Грузія. Ця країна втілила просто грандіозні реформи, маючи за плечима такий самий радянський багаж. Подолала корупцію, реформувала поліцію, створила сприятливі умови для бізнесу й залучення іноземних інвестицій. Грузини провели величезну роботу буквально за 4 - 5 років. Але такі реформи значно важче зробити у вдесятеро більшій Україні.

У активістів часто мало ресурсів, щоб потрапити у владу і тому вони співпрацюють з олігархами і потрапляють під їх вплив. Як розірвати замкнуте коло?

        - Чудово, якщо активісти знаходять інші ресурси, крім олігархів - неурядові організації, фонди, підтримка суспільства, яке бачить досягнення цих конкретних осіб. Також це питання, кого самі українці обирають у владу та чому.

Як оцінюєте політику США щодо України. Чи зміниться вона, якщо новим президентом Америки стане Гілларі Клінтон?

        - Я активно підтримую надання Америкою зброї для України. Президент США Барак Обама не погодився на це. Якщо президентом стане Клінтон, то політика в цього питанні для України зміниться на краще. Клінтон більше схильна застосувати силу, зокрема, в зовнішній політиці. І у вирішенні питань з Росією теж. Вона буде жорсткішою за Обаму. Це важлива для України відмінність між ними.

Коли Україна стане частиною західного світу, членом Євросоюзу?

         - Як тільки зможете вирішити проблеми з корумпованою неефективною владою, нездатною на реформи, і підете шляхом модернізації, то станете. Коли Україна зможе подолати корупцію і правовий хаос, які є причинами цивілізаційного відставання, то неминуче піде шляхом модернізації та прогресу.


 


Анті-гоблін

29 серпня 2016, 11:58

Теги статті:
Україна  поліція  реформи  корупція  
Голосів:
5
14

Всього коментарів: 5

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

У Каневі надзвичайникам знову довелося витягувати автомобіль із річки

Сергій Притула в інтерв’ю на Черкащині розповів, що його пов’язує з Канівщиною

Війна

Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні

Підкажіть яка компанія обслуговуе Домофон

Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»

Вбивці ветерана АТО Костянтина Стрибко можуть залишитися безкарними

ПРОЕКТ "БАМБУК"

Про формування об'єднаних громад

Запрошуємо на звіт

Популярні за тиждень:

Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Про формування об'єднаних громад [6]

ПРОЕКТ "БАМБУК" [0]

Вбивці ветерана АТО Костянтина Стрибко можуть залишитися безкарними [0]

Підкажіть яка компанія обслуговуе Домофон [0]

Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні [0]

Війна [0]

Сергій Притула в інтерв’ю на Черкащині розповів, що його пов’язує з Канівщиною [0]

У Каневі надзвичайникам знову довелося витягувати автомобіль із річки [0]

Про що зараз спілкуються:

Mila17
За яку суму здаєте?
сдам квартиру [1]

wedgrand
0957622008
Послуги електрика [1]

Космонавт
Самн краще зробив Каніболоцький, він свій осанній звіт подав у...2016 році. Це можна побачити на сайті. Партія Зелених" (Коржов-Майстренко) не подали огололошень про свої звіти, але на сайті міської ради вони вже прозвітувались
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Космонавт
Вони нас за людей не вважають....
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

karina
Подумайте: повідомлення про звіт 14 лютого о 15.25, а звіт наступного ранку. То ви б ще о 22.00 дали повідомлення. Це порушення Закону наяву. вам галочку поставити потрібно?
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Космонавт
Звіт депута Канівської міської ради за 2019 рік знайшов на сайті Канівської міської ради в розділі "депутати міської ради", де депутат Канівської иіської ради Хоменко В надає свій звіт на пів ар.. [весь]
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Весна надії
В кінці речення" похорон" слід читати " позор"
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Весна надії
Вчора спеціально вивчила розташування будинку,що подала ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ, про проведення звіту. Це БУДИНОК ПОБУТУ. Враховуючи,що не було вказано ні номер кімнати,ні поверх,можна зробити вис.. [весь]
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Олександр Скорина
Автор теми пані О.Писарева правильно зосередила увагу на тому, що в часи відлучення сільськогосподарських земель від приватних землевласників та утворених колгоспів і радгоспів землі навколо Канева.. [весь]
Про формування об'єднаних громад [6]

Олександр Скорина
PEOPLE, Комуняцький період в нашій історії - це період життя поколінь людей, часи активного періоду життя частини наших сучасників, життя батьків та дідів нині сущих молодих реформаторів. Якщо ви,.. [весь]
Про формування об'єднаних громад [6]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Лютий
НдПнВтСрЧтПтСб
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2019 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"