kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Блоґи > Володимир Онищенко 

УПЦ МП не виконує власну соціальну доктрину. Це анархія та махновщина

церква і Вітчизна

З виступу на тему «Церква в часи війни»


На жаль, в умовах війни, питань сьогодні найбільше саме до УПЦ, яка є канонічно підпорядкована Московській патріархії.

Єпископи (УПЦ МП) підписали базовий документ, соціальну доктрину церкви.

Але ця церква і не думає її виконувати. Дивіться, що тут в соціальній доктрині написано: «За всіх епох церква закликала своїх чад любити земну вітчизну і не шкодувати життя для її захисту, якщо їй загрожувала небезпека», це другий пункт. Православний християнин покликаний любити свою Батьківщину, що має територіальний вимір.

Патріотизм православного християнина має бути дієвим, так. Він проявляється в захисті Вітчизни від ворога, праці на благо Вітчизни, у турботі про влаштування народного життя, в тому числі шляхом участі у справах державного управління.

Тобто документ, не перешкоджає церкві сьогодні чітко і активно однозначно висловити свою позицію до цієї агресії, яка сьогодні є з боку московського війська і московської ідеологічної машини.

Що ми маємо в звернення Предстоятеля УПЦ з нагоди відзначення річниці подій на київському Майдані?

Цитую: «Від імені тисячолітньої православної церкви я закликаю всіх, хто називає себе християнином, негайно припинити вбивати один одного».

Ми послухали цей заклик, ми припинили вбивати зі свого боку. Що ми маємо? Отримали Дебальцевський котел. Ми мали загрозу знищення 6-8 тисяч особистого складу Української армії.

Ну це, вибачте, в умовах війни, якби патріарх Московський Сергій закликав не вбивати, я думаю, що самі віруючі винесли б його звідти з патріархії.

http://blogs.ukrinform.gov.ua/blog/oleksandr-sagan/upc-ne-vykonuye-vlasnu-socialnu-doktrynu-ce-anarhiya-ta-mahnovshchyna

Тому оці-от питання повинні бути марковані чітко в церкві. І та ідея, що, мовляв, неважливо, хто там патріарх і де він сидить, неважливо, що говорять ієрархії наші, а важливо, як священик на місці справляється - це теж тупиковий шлях, це анархія і махновщина, розумієте.

Тому, як на мене, оце-от питання морального стану церкви і дуже чудово проілюструвала статистика.  Сьогодні церква далека від народу.

Тепер щодо того, наскільки церква впливає на моральний стан суспільства. Я скажу - колосально впливає. Попри те, що ми говоримо там про якихось три-п’ять мільйонів активних людей, які, власне, є і в громадах. Ви кажете, що і організатори громад, і люди ходять на богослужіння, але моральний стан приблизно у людей та настоятелів однаковий. Але церква покликана його покращувати.

Я беру газету, яка видається з благословення Митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела. Вона пише: “Ведь киевско-фашистская хунта - это не столько наши идеологические противники, это духовные враги, воюющие с Крестом, с православной церковью, с русским православным народом".

Розумієте, коли людина непідготовлена, яка, можливо, не мала часу свого часу історію почитати, і те ж Святе письмо почитати, бере в церкві газету і читає, а церква канонічна ратує за сепаратизм. Ви розумієте, шкоду?

Де чіткі заяви із засудженням?

Є чіткі факти співпраці із сепаратистами, є свідчення участі владики з так зв. "ДНР", який прийшов і взяв участь у сепаратистському збіговиську. Є багато інших фактів, які потребують чіткої оцінки, як на мене.

Нічого ж особливого (від митрополії) не вимагається. Є порушення, дайте оцінку. Церква мовчить, але з іншого боку, це мовчання - це згода.

Оці-от речі потребують нашої оцінки, потребують оцінки й експерта, але потребують і оцінки церкви. Коли церква буде давати на це відповідь, то зовсім буде інша ситуація.

Я п’ятнадцять років читаю журнал «Спасите наши души», по роду служби, так би мовити. І бачу, що й історію перекручували, і багато інших сумнівних питань ставили. Служба безпеки повинна цим займатися, але її двічі очолювали генерали ФСБ, і вони навпаки сприяли, щоб патріотизму в церкві не було.

Що стосується об’єднання та ролі держави, я свого часу конфліктував із президентом Ющенком, бо як радник вважав, що слід йти знизу, слід створювати у суспільсті запит на помісну церкву. Ющенко казав: та це довго, завтра зберемо всіх за одним столом, і всі вони порешають. Вийшло те, що вийшло. Але не можна відкидати владу. Вселенський патріарх не розглядає це питання, якщо влада не підключена. Я кілька разів спілкувався із св. Варфоломієм на цю тему. Там є чітка думка авторитетних людей, що держава повинна проявляти своє зацікавлення. Ми маємо гарний приклад РФ, коли Путін поставив завдання об’єднати РПЦ з РПЦ(з) і через чотири роки після вкладення колосальних коштів це сталося. В один день. Без ніяких умов.

І, відповідаючи на запитання, коли може бути помісна церква, я скажу - хоч завтра. Коли весь народ стане та скаже: «Ми хочемо». Завдання держави – сформувати цей запит.

Я не кажу про те, що сьогодні стоїть негайне завдання – створити Українську Помісну Церкву. Сьогодні стоїть завдання – відкрити ідеологічний канал впливу на наших людей. Бо нині цей вплив формує у прихожан вороже ставлення до нашої держави.  

Саган

Олександр Назарович 

Український релігієзнавець, філософ, публіцист, журналіст


Володимир Онищенко

25 червня 2016, 06:02

Теги статті:
Україна   церква   УПЦ МП   війна   ворог   захист Вітчизни   агресія Росії   анархія   Агафангел   сепаратизм  
Голосів:
5
23

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Можна перекидати автобуси з пасажирами і надалі, нікому нічого за це не буде? Автор:

До складу Канівської ОТГ входять Межиріч, Кононча і Хмільна

Планові відключення по Канівському РЕМ 13.07.2020

Димова завіса не домогла в Каневі господарям відбитися від наступу “УТК”

«Мамо, я знайшов болото!», або Чому відпочинок на березі Дніпра у спекотні дні канівчани вважають не найкращою ідеєю

ПОЖЕЖА В ЦЕНТРІ МІСТА

Відремонтовано ще одну вулицю – Довженка

Підрядник, який здійснював ремонтні роботи дороги ГЕС, зобов’язується усунути усі пошкодження асфальтового полотна

Як Аваков сам себе оббрехав

Зафіксовано новий випадок захворювання на COVID-19

Популярні за тиждень:

ПОЖЕЖА В ЦЕНТРІ МІСТА [8]

«Мамо, я знайшов болото!», або Чому відпочинок на березі Дніпра у спекотні дні канівчани вважають не найкращою ідеєю [2]

Команда Нацбанку заявила про політичний тиск та шантаж [1]

На в’їзді до Канева сталася смертельна ДТП [1]

Скандальний український фільм став переможцем фестивалю в США [0]

Черкащани збирають допомогу жінці, яка лишилася без чоловіка через аварію на Канівській трасі [0]

Зафіксовано новий випадок захворювання на COVID-19 [0]

Як Аваков сам себе оббрехав [0]

Підрядник, який здійснював ремонтні роботи дороги ГЕС, зобов’язується усунути усі пошкодження асфальтового полотна [0]

Відремонтовано ще одну вулицю – Довженка [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
Окей, ще раз, і на цей раз я опишу ситуацію як її бачу я - як адміністратор. Ось початок спілкування, який і привів до всього цього балагану: Що я бачу? Я бачу ДВУХ візуально ОДНАКОВИХ корис.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [25]

КОКА
А разве Днепр протекает через Трнопiль.
«Мамо, я знайшов болото!», або Чому відпочинок на березі Дніпра у спекотні дні канівчани вважають не найкращою ідеєю [2]

Vlad999
А ми ще пили воду з Дніпра у 1967 році, не дивлячись на те, що тоді по річці був шалений рух теплоходів, самохідних барж, буксирів із 4-6 баржами, "Ракет" і "Метеорів"а підводних крилах, тисяч кате.. [весь]
«Мамо, я знайшов болото!», або Чому відпочинок на березі Дніпра у спекотні дні канівчани вважають не найкращою ідеєю [2]

WayBe

ПОЖЕЖА В ЦЕНТРІ МІСТА [8]

nePEOPLE
У сусідній країні в авральному порядку перекроїли конституцію на догоду президенту та його друзям. На канівському сайті терміново переписали правила під Адміністратора та його друзів. Вітаю Вас, Во.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [25]

chicot
Плюс до всього, то приватна власність, за яку в повній мірі відповідає власник, а не дирекцыя ринку. Відповідно, перед законом, та в першу чергу, перед керівництвом ринку буде відповідати саме влас.. [весь]
ПОЖЕЖА В ЦЕНТРІ МІСТА [8]

chicot
hottabich, На мою думку, керівництво ринку тут ні до чого. Тут взагалі, як в тому старому прислів’ї: «Загадай дурному Богу молитись, він і лоб розіб'є»…вот чому та людина, .. [весь]
ПОЖЕЖА В ЦЕНТРІ МІСТА [8]

Figaro
Хотабич ти пишеш повну ерунду (((!Дочого тут керівництво ринку?Кафе де роблять Шашлики не є приміщенням ринку і на балансі у нього не стоїть там є окремий ПП і майно це якраз даного підприємця. Так.. [весь]
ПОЖЕЖА В ЦЕНТРІ МІСТА [8]

hottabich
Відтепер у компетентних органів може виникнути багато питань до керівництва ринку. Слава Богу, що обійшлося без жертв. До речі, можливо хто знає, чи пострждали тварини в магазині "Природа"?
ПОЖЕЖА В ЦЕНТРІ МІСТА [8]

WayBe
не маю слів
На в’їзді до Канева сталася смертельна ДТП [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Липень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"