kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева










Головна > Новини > Міські новини 

ЧЕРЕЗ СФАЛЬСИФІКОВАНІ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ПОБЛИЗУ ТАРАСОВОЇ ГОРИ МОЖЕ З’ЯВИТИСЯ ВАНТАЖНИЙ ПОРТ

Громадські слухання щодо будівництва вантажного порту майже навпроти Тарасової гори у Каневі були сфальсифіковані, і тепер в охоронюваній зоні Шевченківського національного заповідника може з’явитися термінал висотою в 36 метрів.

Про це повідомляє голова Національного екологічного центру України Ігор Сіренко, який був присутній на слуханнях у Каневі 24 липня 2010 року.

Це уже другі громадські слухання, які проводилися за останній місяць, оскільки результат перших слухань (26 червня) не влаштував забудовника ТОВ СП «Нібулон», і він організував «ініціативну групу», яка виступила за повторні громадські слухання.

На повторних слуханнях були присутні переважно ті, хто виступав за будівництво терміналу. Частина противників будівництва вийшла з зали на знак протесту. Інші противники забудови не змогли потрапити на слухання, тому що оголошення про їх проведення було розміщене тільки за два дні, а не за сім, як це затверджено рішенням міськради.

За свідченням присутніх, громадські слухання проводилися упереджено.

«Головуючий на зібранні – представник ініціативної групи «за будівництво» Юрій Тимошенко з самого початку слухань не дозволяв ставити запитання, перебивав виступаючих і погрожував їм», - говорить голова НЕЦУ Ігор Сіренко, який був присутній на зборах.

«Виступати дозволялося, в основному, лише прибічникам терміналу. Від громадських організацій надали змогу виступити лише одному представнику. Врешті головуючий заявив, що ніхто не піде з зали, поки не буде прийняте позитивне рішення щодо будівництва терміналу», - каже представник ГО «Простір Свободи» Тарас Пушкар.
За словами присутніх, на обох зібраннях забудовник не показав ніякого проекту будівництва, хоча кілька разів заявляв, що висота запланованих будівель – 36 метрів.

«Термінал планують встановити у зоні охоронюваного ландшафту могили Шевченка. Тоді з гори, з якої навіть самого Канева не видно, буде дуже добре видно цей термінал. Якщо термінал буде висотою у 36 метрів, як це неодноразово обіцяли на слуханнях, то він у чотири рази перевищить дозволену висоту будівель», - говорить представник Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Микола Біляшівський.

Максимальна висота будівель у зоні охорони могили Шевченка – 10 метрів. Це передбачено рішенням виконкому Черкаської обласної ради народних депутатів у 1988 році.

Окрім цього, згідно з рішенням Ради міністрів України 1990 року, усі промислові об’єкти з цього місця треба перенести на інший берег.

Серед інших порушень забудовника – відсутність заяви про екологічні наслідки будівництва.

«Проектної документації не існує, заяви про екологічні наслідки немає. Що можна було обговорювати на громадських слуханнях? Ми сподіваємося, що Канівська міська рада всебічно розгляне сам проект і його експертний аналіз, а не малюнки на стінах, і прийме вірне рішення», - заявив Віктор Мельничук, виконавчий директор НЕЦУ.

Будівництво терміналу частково фінансуватиметься Європейським банком реконструкції та розвитку. ЄБРР виділив на цей проект 50 мільйонів євро.

«Ми здивовані тим, що проводячи оцінку впливу на навколишнє середовище і приймаючи рішення щодо видачі кредиту на цей проект, міжнародний банк не побачив очевидний негативний вплив на видатну культурну пам’ятку. Фінансуючи цей проект, банк фактично підтримує клієнта, який демонструє зневагу до громадської думки», - заявив експерт НЕЦУ Юрій Урбанський.

«Особливий цинізм будівництва в тому, що невдовзі виповниться 200 років з дня народження Тараса Шевченка. Такий «подарунок» готує Кобзареві директор «Нібулона», який, до речі, є Героєм України», - додав Ігор Сіренко.

Джерело: НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР УКРАЇНИ

turoc

27 липня 2010, 00:19

Теги статті:
громадські слухання   будівництво терміналу   Канів   Нібулон  
Голосів:
2
11

Всього коментарів: 7

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Новий етап скандалу з Burisma: чи Україна взагалі винна?

Будівництво будинків і котеджів під ключ.

Минуло 10 рокiv

ТРЦ Respublika Park у Києві відзначив другу річницю

Два грандіозні відкриття: в ТРЦ Respublika Park в один день відкрилися магазини світових брендів H&M і HalfPrice

Іноземних ув'язнених використовують у ролі безкоштовної робочої сили для будівництва підземної інфраструктури

Банкір у ЗСУ: Андрій Оністрат – емоційне інтерв'ю про загибель сина, «власні гроші» на зброю і Київ

Канів через 100-98 років

Лікарня «Охматдит» отримала сучасне медичне обладнання від ТРЦ Respublika Park

Добірка корисних чат-ботів для ВПО

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Космонавт
Тільки Саня Рябошлик зможе навести порядок в Каневі
Канів через 100-98 років [1]

WayBe
Буду дуже усім Вам вдячний! Зараз це критична потреба, як для мого підрозділу, так і для мене особисто. Дякую, куме! Дякую друзі!
Збори для Володі Буренка [1]

voskresennai
Мій телефон 0938834311
Продам будинок [2]

voskresennai
Доброго вечора. Ви не залишили номер телефону. Цікавить будинок.
Продам будинок [2]

Vlad999
Нехай з Богом спочиває! Вічная пам*ять Герою!
На війні загинув 27-річний розвідник із Канева Руслан Анісімов [1]

Vlad999
Бажаємо рідному місту мирного неба, розвитку і процвітання! Слава Україні!
З днем народження, Канів! [1]

Олександр Скорина
Анті-гоблін, шкода нас ... Ми і жертви і винуватці.
Щоб побачити корупцію, необов'язково їхати до столиці. А чим ми гірші? [3]

Kolorit
Причина видалення коментаря: реклама російського сайту. в бан
Беспредел в селе Степанцы неуважение к ветеранам [16]

Kolorit
Люди уходят, а память остается. Проще запомнится кровавым путем... И самые ленивые выбирают именно этот путь. Запомните! Кому не хватает секса - говорит о сексе... Кому не хватает денег - говорит .. [весь]
Беспредел в селе Степанцы неуважение к ветеранам [16]

Анті-гоблін
Шановний Олександр Скорина, я лише вчора прочитав ваш комент, не мав часу на відповідь. Спочатку змушеший вас попередити - я вас поважаю за прискипливий поглд та одночасно вурівноваджений погля на.. [весь]
Щоб побачити корупцію, необов'язково їхати до столиці. А чим ми гірші? [3]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Грудень
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"