kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Міські новини, екологія 

Водозабір із Дніпра для Миронівської птахофабрики: питання нарешті зрушило з «мертвої точки»

Питання використання артезіанської води для потреб ПрАТ "Миронівська птахофабрика" вже давно стало наріжним каменем у взаєминах громадськості та підприємства. Воно порушувалось ще під час будівництва перших черг об'єктів, існували навіть певні плани й обіцянки щодо здійснення водозабору з Дніпра. Проте минуло близько десяти років, а наміри так і не були втілені в життя. Разом з тим, актуальність цього питання не зменшилась, а останнім часом навіть зросла, про що свідчать настрої громадськості Канівщини.

 

Із одного боку ПрАТ "Миронівська птахофабрика" звітує та має всі підтверджуючі документи про те, що добові обсяги використання підземних вод не є критичними та відновлюються дуже швидко, наголошує, що водозабір здійснюється з глибинних водних горизонтів, що взагалі унеможливлює вплив на рівень води, яку використовує населення. З іншого боку не можна ігнорувати той факт, що в районі справді є проблеми з водою. Вони мають найрізноманітніші причини, починаючи від нестачі опадів, замулення водойм, випадків впливу людської діяльності та інших. Разом з тим, не можна абсолютно не брати до уваги й функціонування потужностей птахофабрики.

Відстоюючи передовсім інтереси жителів району, на необхідності вирішення цього питання наголошує голова районної державної адміністрації Сергій Дубенець. Взявши до уваги вимогу громадськості щодо будівництва водогону з Дніпра для забезпечення водою підприємства, він чи не перший керівник району, якому вдалось зрушити це питання з місця та зробити перші кроки задля реалізації проекту.

- Протягом останніх місяців серед жителів району зростає соціальна напруга щодо діяльності ПрАТ "Миронівська птахофабрика". Значною мірою це стосується саме використання води. Як голова РДА, своїм головним завданням бачу пошук шляхів вирішення цього питання. Звісно, всі ми розуміємо важливість розвитку бізнесу, цінність робочих місць, але переконаний, що й потреби людей мають бути задоволені. І це наша основна вимога, - відзначив Сергій Дубенець під час наради з представниками підпри-ємства, що відбулася 24 липня ц.р. за його ініціативи.

Нагадаємо, що нещодавно районною владою та керівництвом ПрАТ "Миронівська птахофабрика" таки було досягнуто попередніх домовленостей про будівництво водогону для забезпечення потреб підприємства. Відповідні заяви звучали і на сесії райради в присутності громадськості. Тож Сергій Дубенець поцікавився у представників птахофабрики, чи зафіксовані документально відповідні наміри та коли розпочнуться роботи. Разом з тим він повідомив:

- Реагуючи на досягнутий компроміс, районна державна адміністрація активно включилась у підготовчу роботу щодо будівництва водогону. На сьогодні ведеться діалог із ПАТ "Укргідроенерго" стосовно надання сервітуту на використання земельної ділянки, що знаходиться у його постійному користуванні, під розміщення споруд водогону. Проведено вибірку ділянок на шляху пролягання водогону. Всього їх нараховується 72, з яких 63 - земельні паї громадян, більшість з яких знаходяться в оренді ПрАТ НВФ "Урожай". Також поблизу наявні лінії електропередач для потреб будівництва. Крім того, ми внесли пропозицію щодо підключення до цього водогону попутніх сіл, - додав голова РДА.

Стосовно ж ПрАТ "Миронівська птахофабрика", то як стало відомо, нині з їхнього боку немає чіткого рішення щодо шляху пролягання водогону. Принаймні під час наради технічний директор підприємства Сергій Крюков зауважив, що на сьогодні документи, які б визначили шлях будівництва водогону, відсутні. Разом з тим, Сергій Крюков додав, що необхідно вивчити питання в частині надання земельних ділянок для реалізації проекту, що далі дасть змогу прийняти рішення на вищому рівні керівництва холдингу, і що підприємство погоджується взятись за технічну реалізацію водогону лише за умов підготовки районною владою проекту та досягнення згоди з пайовиками щодо викупу їхніх ділянок.

Коментуючи ситуацію, голова райдержадміністрації зауважив:

-  Прошу вас подивитися на існуючі проблеми з позиції людей, які проживають у районі. На їх території працює великий бізнес із мільйонними прибутками. Водночас у їхніх селах вщент розбиті дороги, відсутнє освітлення, на ладан дихають клуби та інше. Звичайно, вирішення усього обсягу проблем не є вашим обов'язком, але зрозумійте, що люди підтримають інвестора, який проявить турботу про той край, де веде свій бізнес, чий ресурс використовує, а не того, хто їх ігноруватиме. Переконаний, що єдиним правильним шляхом є співпраця з громадами, бажання почути їх, і зараз ви робите перші кроки в цьому напрямку.

До речі, погоджуються з думкою про необхідність взаємодії з громадами й директор Тростянецької філії ТОВ "НВФ "Урожай" Вадим Рудишин та керівник агрофірми "Заповіт Шевченка" Володимир Братаніч, які в якості альтернативи водогону запропонували попрацювати з людьми, обговорити їхні проблеми, у вирішенні яких могли б допомогти підприємства, що діють на їх території.

- Дійсно ситуація, що склалася, демонструє недостатність співпраці великого бізнесу з громадами. А це необхідно, адже що б там не регламентували документи й дозволи, з думкою людей теж треба рахуватися, - відмітив Вадим Рудишин.

У продовження думки голова райдержадміністрації запропонував ПрАТ "Миронівська птахофабрика" розглянути можливість укладення соціальних угод із громадами сіл та реєстрації об’єктів виробництва в населених пунктах, де здійснюється їх фактична діяльність:

- Саме через відсутність цього контакту з громадськістю я виступаю посередником між ними і вашим підприємством, шукаю рішення, які б задовольняли обидві сторони. На сьогодні люди вимагають здійснювати водозабір із Дніпра, і не реагувати на це - означає ще більше поглиблювати конфронтацію та провокувати негативне ставлення до себе. Я не знаю, як вирішить керівництво ПрАТ "Миронівська птахофабрика", але переконаний, що у будь-якому випадку потрібно шукати компроміси. До прикладу, це могли б бути соціальні договори з чітким контролем за цільовим використанням коштів, які б включали в себе вирішення наболілих питань.

Із-поміж іншого Сергій Дубенець звернув увагу представників птахофабрики на рішення сесії районної ради від 17.06.2015р. 38-14/VI "Про вплив на навколишнє природне середовище промислових підприємств Канівського району", відповідно до якого ПрАТ "Миронівська птахофабрика" на черговій сесії районної ради у вересні 2015 року має надати повну інформацію про часову перспективу початку і завершення будівництва водогону, забору води з Дніпра, з урахуванням пропозицій для використання води населенням сіл району:

- На минулій сесії районної ради, що відбулася в червні, представники птахофабрики заявляли про готовність підприєм-ства здійснювати водозабір із Дніпра, як тільки будуть надані дозволи на використання землі та проект. Переконаний, що з цього приводу зважене рішення приймуть депутати, які і є представниками громади району. Якщо вони визначать виконавцем цих завдань районну державну адміністрацію та виділять відповідні фінансові ресурси, ми будемо виконувати відповідне рішення.

Завершуючи зустріч, очільник району ще раз акцентував увагу представників птахофабрики на необхідності ведення постійного та рівноправного діалогу з громадами району: "Упевнений, що лише повага до людей, врахування їхньої думки є запорукою стабільного та успішного розвитку бізнесу. А успіх, не забуваймо, вимірюється не лише прибутками, а й залежить від іміджу та суспільного авторитету".

Сектор інформаційної та регіональної політики, забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської РДА

Джерело: Дніпрова зірка

WayBe

30 липня 2015, 18:08

Теги статті:
Водозабір   птахофабрика  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 18

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Росія запускає тисячі ІПСО для дискредитації топпосадовців та ЗСУ, – керівник кібербезпеки СБУ Вітюк

СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках, - Василь Малюк

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Весна надії
Мені б тоже цікаво було б послухати пяк вона голосувала?
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

slavikf
Те, що сталося після квітня 2019 року нічому вас не навчило
Щодо участі парламентської делегації у щорічній Мюнхенській конференції з безпеки [1]

semko
Та Горьовій буде про що звітувати, аби ще всі депутати так працювали.
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

semko
А що молодших та і взагалі нових людей немає? Нам в Місту потрібно енергійного, грамотного, ініціативного місьного голову до 50 років, який хотів і мав сили та бажання трудитися для людей. Хорошу.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

klimenko_2015
ПЕВНО ЩО НАМ ПОТРИБНИЙ АКТИВНИЙ ЗНАЮЧИЙ НАШИ ГРОМАДСЬКИ ПРОБЛЕМИ ХАЗЯЙНОВИТИЙ МУДРИЙ ТА ПРОКАТАНИЙ ЖИТТЯМ ДЯДЬКО З МИСЦЕВИХ, В НИВЯКОМУ РАЗИ НЕ З ЧИНОВНИКИВ КАНИВСЬК.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

Космонавт
Тільки Саня Рябошлик зможе навести порядок в Каневі
Канів через 100-98 років [3]

WayBe
Буду дуже усім Вам вдячний! Зараз це критична потреба, як для мого підрозділу, так і для мене особисто. Дякую, куме! Дякую друзі!
Збори для Володі Буренка [1]

voskresennai
Мій телефон 0938834311
Продам будинок [2]

voskresennai
Доброго вечора. Ви не залишили номер телефону. Цікавить будинок.
Продам будинок [2]

Vlad999
Нехай з Богом спочиває! Вічная пам*ять Герою!
На війні загинув 27-річний розвідник із Канева Руслан Анісімов [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"