kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Новини > З блогів 

"Канівська еліта - це підприємці, які мають один-два кіоски на базарі"

Канівський підприємець Ігор Сухобрус 2 роки воює з місцевою владою за свій бізнес транспортних перевезень. 16 січня він поїхав разом із сім'єю та робочим колективом до Адміністрації президента, щоб подати скаргу на незаконні дії депутатів та чиновників.

Із підприємцем домовляємося про зустріч у Каневі в той же вечір. При в'їзді мене забирає на авто донька Анна, 24 роки. Із нею їдемо в офіс.

- Місто не розвивається абсолютно. Коли закінчувала університет, писала диплом на тему геополітичного розвитку Канева. Дивилася статистику по туристах: з кожним роком все менше й менше, а після того як зробили ремонт в музеї Шевченка, то туристи на знак протесту, навіть не піднімалися на гору. Картини поміняли на монітори, із музею лишилося зовсім мало автентичних речей, - розповідає Анна. Під'їжджає до автобази Ігоря Сухобруса. Під гаражами стоять три автобуси з плакатом на склі "Ніколенко = корупція", "Ніколенка до суду", "До адміністрації президента".

Після телевізійних зйомок о 21.30 підходить Ігор Сухобрус. Одягнений у чорне пальто та хутряну кепку. З вигляду – бадьорий.

Я, мабуть, вже закалився від усіх цих війн, що навіть не відчуваю, чи є якесь навантаження. Жінка з Києва приїхала – лежить пластом, Анюта, бачу теж втомилася, а мені – наче ніде й не був. Може, це вже хвороба якась? – сміється Ігор. - Але якщо чесно, то вже набридло. Останній раз в ОДА прийшов до Рябцева (заступник голови облдержадміністрації — ред.). Із 9 годин ранку прочекав, а о 18.30 секретарка каже: "Його вже нема". Вийшов через чорний хід. Це рівень заступника губернатора. До цього випадку думав, що Рябцев це людина, яка могла б розібратися в ситуації. Я ще як страйкував в ОДА, був такий випадок: стоїть п'яний заступник начальника транспортного відділу. І це в робочий час. Біля мене стоїть замгубернатора Безверхній і каже: "Так він же не за кермом". Я був шокований. А коли в кабінеті говорив з ним, почав матюкатися. Я вийшов, а він мені: "Іди сюди! Я кому сказав: сюди" – "Ти що на Донецькій стрілці?" - питаю його. Оце в нас така влада...

Що спонукало вас їхати до президента?

- Обман і безвідповідальність вищих посадових осіб області. Скільки разів я був у ОДА – ніхто нічого не робить. Мої працівники з дня на день в очікуванні, що нам повернуть маршрути. Вони готові терпіти і отримувати пів зарплати, щоб таки дійти до кінця. Я поїхав до президента зі своїми робітниками, але по дорозі автобуси завернули і я добрався тільки з дружиною і донькою. Поїхав, щоб привернути увагу. Мене зразу забрала міліція, бо їм дана була така команда, як привід – те, що я хочу себе спалити. Це провокація, бо палити я нічого не збирався, а це єдиний привід мене прибрати звідти, бо я нічого не порушував.

Коли приїхав у міліцію, мене почали заспокоювати: "Та ви не хвилюйтеся, ми нічого такого". Завели до замначальника Печерського райвідділу, а він мені: "Слушай, ну я не знаю, что тебя спрашивать". Я кажу йому: "Відпускай мене тихенько, поки я кіпішу не наробив і я до тебе не матиму ніяких претензій". – "Ну напиши заявление, что ти не будеш ничего делать". Що палити? Приїхав із жінкою, дитиною... Ні каністри з собою. Як палити? Коротше відпустив, ще й службову машину дав, щоб відвезли мене. Дав свою візитку – і там нормальні люди є. До мене поставилися дуже толерантно, ми ще й жартували в автобусі. Більшість пройнялося моєю ситуацією, коли побачили спалені автобуси, розбиту голову. Після райвідділку я поїхав до адміністрації, де мене чекав помічник. Він пояснив, як правильно підготувати скаргу на ім'я президента України щодо незаконних дій посадових осіб Черкаської ОДА та міського голови міста Канева. Якщо протягом 10 днів не вирішать питання, продовжуватиму акцію. Після мого візиту в Київ, наскільки мені відомо, нашого начальника ГУВС викликав міністр внутрішніх справ.

До яких найрадикальніших заходів будете вдаватися?

- Зараз я вже голодую. Скільки це протриває – не знаю. Коли був перший невдалий конкурс 17 грудня 2010 року, я сказав, що не буду бритися доти, доки не вирішаться ці проблеми. Пройшов місяць. Коли побачив, що борода доросте до колін, я таки збрив її. Було соромно перед собою.

Коли розпочалися проблеми із міським головою?

- Із Ніколенком полаявся на виборах мера 2010 року. Він приїхав до мене в гараж і каже: "Гарантую посаду депутата черкаської обласної ради, але ти не йдеш на мера". Я відповідаю: "Мені не треба депутатство, я хочу навести порядок в Каневі". Мене зареєстрували 30 жовтня, при тому що 31 був день виборів. Я виграв 4 суди, якими зобов'язався мене зареєструвати. Я єдиний в Україні, хто добився дострокового припинення повноважень всього складу канівського виборчкому. Перший раз набрав 2300 голосів, другий раз – близько 500. Мав ідею докорінного реформування влади. Розвитку міста не було при жодному голові. Я ще тоді казав: чиновник буде усміхатися до кожного клієнта й жодного разу не нагрубить відвідувачу, ні один чиновник не візьме ні копійки хабаря – посаджу. І коли йшов на мера, думав, де мені поставити розкладачку в кабінеті. Мій робочий день починається о 6 ранку, спати лягаю в 11, а вночі о 2 – 3 годині я прокидаюся і 40 хвилин працюю з документами. Маю абсолютно чисту голову. У моїх планах була реформа ЖКГ: по-перше, об'єднати всі автопарки в єдиний, збудувати комунальну заправку, де продавати для комунального транспорту пальне за собівартістю. Це б дало змогу зменшити тарифи. Потім зробив все, щоб знищити корупцію. І найголовніше: зробити з Канева туристичне місто. Я ще за Коломійця створив більше 14 Фондів співпраці "Канів - Польща", "Канів - Угорщина". Коли Ніколенко переміг не виборах, я сказав, що не визнаю його законно обраним міським головою. Тепер ми маємо 46-річного секретаря з освітою у 8 класів. Це єдиний випадок на всю Україну.

Що собою являє канівська еліта?

- Це підприємці, які мають один-два кіоски на базарі і найвища їхня мета – це отримати ще один кіоск. У людини планка вище не піднімається. Рівень канівської інтелігенції залишився на тому, щоб випити, закусити й мати три кіоски. Склад депутатів Канівської міської ради – це торгаші. Ось зараз ми проїжджаємо базар – це позорище для туристичного міста, - показує на встановлені торговельні павільйони, схожі на металеву коробку. – Кожен, хто має тут місце, заплатив по 7 тисяч доларів. Уявляєте, скільки на цьому мають наближені до міського голови? Це на рівні Канева... У людей тут абсолютно обмежений простір, я ж – бачив світ, бачив, як це все по-іншому робиться. А страждають пересічні люди: наприклад, на моїх автобусах, вони б їздили по 1, 25 в межах міста, а так – їздять по 1, 5 грн, - каже Сухобрус, заходячи до ресторану "Княжа гора", який тримає В'ячеслав Вакарчук. Замовляє чай.

Я ж голодую, - пояснює.

Яка політична ситуація в Каневі?

Її немає. Це більше схоже на казарму військової частини, де дається команда зверху і діється все під "козирьок". Про місто ніхто не думає. Є лише клановий інтерес "Калниболоцький – Маланчев – Пачесюк". Вони керують містом. Депутати, більшість ПР, підпорядковані Калниболоцькому як секретарю, а Маланчеву як голові осередку партії. Голова податкової – нібито незалежна людина, але від того, як скаже Калниболоцький в обласній раді, залежатиме, чи буде він головою податкової. Калниболоцький на хорошому рахунку в облраді, тому що платить в партійну казну. Це він сам мені говорив. Опозиції у міській раді немає ніякої. Один Коржов від Партії Зелених виступає трохи проти. Ні "Батьківщина", ні "УДАР" нічого не роблять. Наприклад, чотирьом депутатам міської ради виділена земля для кооперативу "Дніпровські сади" у розмірі 16 гектарів на березі водосховища. За це рішення проголосували усі депутати, крім Коржова і ще двох. Після цього виділили ділянку кожному депутату, який голосував. Єдиний орган, який працює – це прокуратура. Міліція все кришує. Канів – це ж як село, всі один одного знають, пов'язані родинними зв'язками. Податкова працює за вказівками. Коли поїхав до ОДА страйкувати в 2011 році, на фірму приїхала податкова із Черкас. Подзвонили, сказали, що треба щось знайти, бо просто так вони не можуть вернутися. Домовилися, що по касовій відомості останні три рахунки не проплачені і це штраф 3000 гривень. Я погодився. У результаті мені прийшов штраф на суму 38000 гривень. Я виграв суд першої інстанції, а вже наступного разу подзвонив знайомий суддя і каже: "Така вказівка, що всі рахунки на користь держави – не дивлячись ні на що". Начальник канівської податкової викликав і каже: "Припиняєш страйк, ми закриваємо рахунок". Я не погодився. Із грудня 2012 по січень 2013 року на заправці було вже 14 перевірок.

Чому суспільство таке пасивне й бездіяльне?

- Суспільство перебуває на третій стадії онкозахворювання. Ніякого революційного духу немає. Бунт може бути заради бунту, але не заради ідеї. Я поїхав до президента, не відчув, що є влада, яка може допомогти. Мине 10 днів і нічого не зміниться. Я впевнений у цьому. У нас суспільство неграмотне, журналісти не докопуються до суті інформації, не докопуються до Фірташів, Ахметових... Таких як я, які захищають свої права, дуже мало. Строгість наших законів компенсується не обов'язковістю їх виконання. Міліціонер не боїться за те, що він порушив, бо знає, що не буде відповідати за законом.

Головна проблема України – це... Корупція в судах. Перша реформа, яку провели у Грузії, була саме в цій сфері. Старих суддів лишилося 35 %. Апеляцій практично не було. У нас рішенням суду може пройти таке, що на голову не налізе. А статус пожиттєвого судді? Як таке може бути?! 5 років і переатестація повинна бути. Наступна проблема – корупція серед чиновників. Люди бачать, що чиновники не дотримуються законів, нехтують ними також.

Що може врятувати країну?

Хірургічне втручання таке, як в Польщі, коли із соціалістичної країни їм раптово довелося переходити в капіталістичну. Їх просто посадили на голодний пайок і сказали: "Ребята, треба пожити отак, щоб було отак. Щоб було добре, треба заплатити". Треба тверезо оцінити ситуацію, що ми маємо і що ми можемо, а не замилювати очі, що в нас якесь зростання. Зараз політики займаються тим, що підлещуються до виборців в період, коли треба вибратися. А треба запустити закон Робін Гуда, коли багатий повинен платити більше.

Як оцінюєте післявиборчу ситуацію?

Це взагалі абсурд. Це ще раз підтверджує тезу: ніхто не побоявся порушувати закон. У виборчкомах точно знали, що їх прокришують. Відповідно до нового Закону "Про вибори", вважаються недійсними вибори, якщо було більше ніж 10% сфальсифікованих бюлетенів. Тобто тільки якщо 4 мільйони сфальсифікують, то тоді може бути, а в Ізраїлі воювали за одного солдати, бо треба показати, що навіть одного не можна брати в полон. Воювали за принцип.

А чому ви не йшли на вибори?

Приїхав мій товариш із Росії і дав 2 години на збори на море. Я просто не встиг подати документи. Я знав, що не пройду. Якщо буду балотуватися під час перевиборів, то тільки для того, щоб показати: є люди, які думають інакше.

20.01.2013   gazeta.ua  

 

bad girl

29 березня 2013, 10:29

Теги статті:
Канів   Сухобрус  
Голосів:
7
25

Всього коментарів: 46

Сторінка коментарів: 1
tma

29 березня 2013, 11:30

IP: 194.116.170.xxx
Рейтинг: 1
"Наприклад, чотирьом депутатам міської ради виділена земля для кооперативу "Дніпровські сади" у розмірі 16 гектарів на березі водосховища. "

...
"Продам земельный участок размером в 16 га возле Днепра в городе Канев, Черкасской области.
50 000 $ Торг возможен."


Спішать хлопці, ой спішать...
Мабуть новачки.


Александр:)

29 березня 2013, 11:36

IP: 176.67.11.xxx
Рейтинг: 1
tma, не будораж людей - під оголошенням номер телефору Сухобруса.
Тупа провокація.
tma

29 березня 2013, 11:54

IP: 194.116.170.xxx
Рейтинг: 1
"Продам участок под ресторанный комплекс в туристическом городе Канев, есть эскизный проект ресторана, готовый бизнес план. Земельный участок размером в 16 га, возле Днепра."
Тут другой тел. Тоже Сухобруса?

Чего людей не будоражить-то? Все должно стать на свои места. Если провокация - значит боятся.
bad girl

29 березня 2013, 13:06

IP: 176.67.11.xxx
Рейтинг: 2
Продам земельный участок размером в 16 га возле Днепра в городе Канев, Черкасской области.
ТЕЛ. депутата корупціонера 0503109756
LuckyLucciano

29 березня 2013, 13:08

IP: 77.47.199.xxx
Рейтинг: 0
про "элиту" это 100%!! Торгаши
tango

29 березня 2013, 13:10

IP: 91.200.44.xxx
Рейтинг: 1
bad girl, не факт. Участок мог быть уже продан. И не раз.
bad girl

29 березня 2013, 14:24

IP: 176.67.16.xxx
Рейтинг: 0
tango, проданий іншому корупціонеру?

А про елітуце Сухобрус як в воду дивився. Тютєлька в тютєльку. Жаль немає кому нагадати цій еліті про їх пролетарське походження. Срамота голосрака!
aspid

29 березня 2013, 14:34

IP: 37.54.169.xxx
Рейтинг: 0
а що в Каневі є еліта?:)))
К. Миколайович

29 березня 2013, 15:13

IP: 91.124.52.xxx
Рейтинг: 0
Як нема, то колись буде).
Igor Suhobrus
29 березня 2013, 19:28

IP: 176.67.10.xxx
Рейтинг: 0
Помилились малость, у моеі сімьі у власності не 16га а 23га і за 50 тис я і не балакав би. Вартість тіеі ділянки мінімум 600-700 шт. Це помста за ,, Дніпровські ( калоновські) сади
Злий

29 березня 2013, 19:39

IP: 176.67.28.xxx
Рейтинг: 0
Оцей, ні разу не грамотний і є справжній Сухобрус. Інші - це не він. Зуб даю!
Igor Suhobrus
29 березня 2013, 19:40

IP: 176.67.10.xxx
Рейтинг: 0
І саме на тій ділянці я мрію побудувати етнографічний комплекс ,,Тарасівка,, про який писав і в газетах, і до місцевих чинуш, і до губернатора. Доречі, саме тому обласний очильник, підтримавши моі плани розвитку міста-туриста, запропонував створити комунальне туристичне підприемства. А калони підняли шквалт: рятуйте , до нас іде Сухобрус!!!!!!!! Потрібні ви мені
Igor Suhobrus
29 березня 2013, 19:43

IP: 176.67.10.xxx
Рейтинг: 0
Помилка страшна не в граматиці, а в голові, особливо в такій переповненій ,,ЗЛА,,. Що ж до граматики, то дійсно проскакуе, привичка думати на російській мові.
Igor Suhobrus
29 березня 2013, 19:45

IP: 176.67.10.xxx
Рейтинг: 0
А телефон мій ні для кого не секрет
bad girl

29 березня 2013, 19:46

IP: 176.67.16.xxx
Рейтинг: 0
От за що мені подобається Сухобрус, так за те що правду матку рубає з плеча. За те часто сам получає.
Злий

29 березня 2013, 19:46

IP: 176.67.28.xxx
Рейтинг: 0
Токарівка вже не актуальна? Після Тарасівки що наступне вчудиш? Чучупаківку чи вже нарешті омріяну місячними ночами... Сухобрусівку?
Константин Иванович

29 березня 2013, 19:46

IP: 89.235.232.xxx
Рейтинг: 0
Игорек,можно маленький совет,никогда не рассказывайте людям о своих планах. Просто берите и делайте. Пусть они удивляются от результатов, а не от болтовни…
Злий

29 березня 2013, 19:49

IP: 176.67.28.xxx
Рейтинг: 0
Igor Suhobrus, та ти ж російської взагалі не знав. В школі шоу було,як ти російською "балакав", забув? Чи вивчив уже?
azk777

29 березня 2013, 20:04

IP: 91.124.149.xxx
Рейтинг: 0
Ех політика, політика. Що ж ви на ній зациклились всі?
Злий

29 березня 2013, 20:07

IP: 176.67.28.xxx
Рейтинг: 0
azk777, та ми, взагалі то... про туристичну галузь і ... за жизнь тут "балакаємо".
Haydamaka

29 березня 2013, 20:08

IP: 176.67.16.xxx
Рейтинг: 0
Злий, як торги? Еліта, хе!
Злий

29 березня 2013, 20:13

IP: 176.67.28.xxx
Рейтинг: 0
Торги? Ти про що, шановний? Я і торги, це все одно, що Сухобрус і совість.
azk777

29 березня 2013, 20:17

IP: 91.124.140.xxx
Рейтинг: 0
Злий, ааа, ну раз про туризм тоді дааа.
y-y

30 березня 2013, 07:49

IP: 91.124.63.xxx
Рейтинг: 0
Ігорьок скоро поміняється- він буде керувати туризмом у Каневі за бюджетні гроші. Сімейство Святеликів уже в свій час по-керувало.
Дед

30 березня 2013, 20:35

IP: 91.124.177.xxx
Рейтинг: 1
Ігор, а ти хоч одну справу довів до завершення? Тобі скоро стукне 50. а ти все мрієш та обіцяєш. А скількох людей ти образив, обдурив. Почни зміни з себе... А доньку твою жаль, не по тій стежці пішла.
Lulu

31 березня 2013, 06:56

IP: 69.165.145.xxx
Рейтинг: 0
I охота ото вам кiстки перемивати як баби на базарi?
Igor Suhobrus
31 березня 2013, 22:07

IP: 176.67.11.xxx
Рейтинг: 0
Слышь ты, ,,Дед,, За себя ладно, на уродов не обижаюсь, а за дочку я тебе башку оторву еще раз вякнешь
Igor Suhobrus
31 березня 2013, 22:10

IP: 176.67.11.xxx
Рейтинг: 0
Ты еще сделай сколько я, потом тренди.А на счет обмана, то назови одного, кого незаконно обидел. Туниядцев и алкашей ненавидел и ненавижу.
Igor Suhobrus
31 березня 2013, 22:10

IP: 176.67.11.xxx
Рейтинг: 1
как и провокаторов
Djon.Dilindjer

1 квітня 2013, 06:21

IP: 176.67.8.xxx
Рейтинг: 1
первое правило опозиционера-Никогда не принимай подачек от того с кем борешься за справедливость иначе потеряешь доверие народа.
второе-власть специально пускает бунтаря к кормушке чтоб потом чужими руками еще больше уничтожить.
Поэтому скажи честно ты боролся на публику для чего???для личных интересов.

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Як Аваков сам себе оббрехав

Зафіксовано новий випадок захворювання на COVID-19

На в’їзді до Канева сталася смертельна ДТП

Черкащани збирають допомогу жінці, яка лишилася без чоловіка через аварію на Канівській трасі

Скандальний український фільм став переможцем фестивалю в США

Команда Нацбанку заявила про політичний тиск та шантаж

Сьогодні можливі грози, град та шквали

Планові відключення по Канівському РЕМ 07.07.2020

В Каневі знайшли повішеним студента

Про податковий облік самозайнятих осіб та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Популярні за тиждень:

Нас очікують феєричні реформи ? [4]

Сьогодні можливі грози, град та шквали [2]

У Золотоніському районі поліція затримала двох чоловіків, які просто неба пограбували канівчанку [1]

Усі виїзди з Канева оснащені відеоспостереженням [0]

Щосуботній показ сучасного українського кіно на Канівському літньому кіноконцертному майданчику ім. Юрія Іллєнка у міському парку продовжується 11 липня! [0]

Слава! Слава! Слава Тобі Боже. [0]

Човен із підводними крилами: останній вцілілий «Метеор» готують до спуску на воду [0]

На Черкащині працюють 19 сонячних електростанцій [0]

Про податковий облік самозайнятих осіб та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність [0]

В Каневі знайшли повішеним студента [0]

Про що зараз спілкуються:

святослав
Доброго здоровля. Ані КГБ-ФСБ, ані Моссад, ні МІ6, ні Штазі, ні ФБР, ні ЦРУ не відали, не знали, що Тайна Вечеря, Сходка в будинку ХХХ, на третьому поверсі в кімнаті Х Пахан зібрав 12 Смотрящих (.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [20]

slavikf
І знову бунт на кораблі. Давно такого не було
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [20]

Jane Eyre
Так- таки-так! Переписування правил «на ходу» під конкретного користувача – то позиція правильна і жорстка. Раніше Верховний Адмін здавався мені дорослою людиною, але, мабуть, нік.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [20]

PEOPLE
ЖОРСТКА, але правильна позиція адміністратора сайту!!!! Є ПРАВИЛА- ДОТРИМУЄМОСЯ ЇХ !!!!
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [20]

WayBe
TOXA,
Сьогодні можливі грози, град та шквали [2]

TOXA
[link]
Сьогодні можливі грози, град та шквали [2]

WayBe
nePEOPLE популіст. Значить так. PEOPLEE з бану не вилізе. Будете продовжувати давити на мене - отримаєте бан і для цього, і усіх своїх нових ніків. Правила на сайті встановлюю я. Останнє попередження
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [20]

nePEOPLE
WayBeДякуючи nePEOPLE, правила сайту було переглянуто - змінені пункти щодо імен та аватар користувачів.Правила сайта [496] ----------- Аби залишити користувача з ніком "Пахан" недоторканим, Адмі.. [весь]
Не переходь межу, навіть коли дуже хочеться популярності і грошей [20]

WayBe
Дякуючи nePEOPLE, правила сайту було переглянуто - змінені пункти щодо імен та аватар користувачів.
Правила сайта [496]

Анті-гоблін

Нас очікують феєричні реформи ? [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Липень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"