kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Міські новини, екологія 

Неприємні запахи у Каневі: а віз і досі там

У понеділок, 17 жовтня ц.р., відбулася прес-конференція, присвячена екологічним проблемам міста і району, зокрема, неприємним запахам, які виникають внаслідок виробничої діяльності двох найпотужніших підприємств Канівщини: Литвинецької філії СТОВ ім.Шевченка (колишній "Укршампіньйон") та ПАТ "Миронівський хлібопродукт". Прес-конференція пройшла в залі засідань будинку рад за участю керівництва та посадових осіб згаданих підприємств, голів міста та райдержадміністрації, представників правоохоронних органів, санепідстанції та інших служб і відомств.

Позиція представників підприємств щодо проблеми неприємних запахів у місті різнилася. Якщо директор Литвинецької філії СТОВ ім.Шевченка В.Єременко в черговий раз звітувався про досі до кінця не виконану роботу з усунення смороду на підприємстві й у черговий раз відстрочував термін її завершення, переконуючи, що у цьому напрямку й так вже зроблено багато, то керівництво ПАТ "Миронівський хлібопродукт" взагалі намагалося применшити проблему, що існує, посилаючись на євростандарти, за якими воно ніби-то працює, та на невизначеність і непостійність джерел неприємних запахів.
- Якщо з фінансуванням проблем не буде, - запевнив присутніх директор Литвинецької філії СТОВ ім.Шевченка В.Єременко, - то до середини наступного року питання неприємних запахів у Каневі буде знято.
На сторінках "Дніпрової Зірки" із уст директора філії вже звучала обіцянка вирішити цю проблему. Щоправда, кінцевим терміном її вирішення був початок осені нинішнього року. Як бачимо, віз і досі там, тож канівцям доведеться чекати до середини наступного року. А, мо-же, ще довше…
Що ж до ПАТ "Миронівський хлібопродукт", то зі слів його керівництва, претензій до підприємства стосовно створення ним неприємних запахів чи інших впливів на екологію довкілля не повинно бути взагалі. За словами його директора П.Сокирка, підприємство не має виробничих потужностей на території Канева, тому немає сенсу говорити про створення ним неприємних запахів у місті. Що ж до перевезення птиці у контейнерах до забійного комплексу через центральні вулиці міста, внаслідок чого після їх проїзду виникає така знайома багатьом канівцям смуга неприємного запаху, то, виявляється, що така ж ситуація складається і в інших містах, де працюють подібні підприємства, у тому числі й європейських, адже технологія перевезення птиці, за словами П.Сокирка, скрізь однакова.
Підтримали колегу й начальник департаменту з питань виробництва ПАТ "Миронівський хлібопродукт" В.Бежинець та заступник генерального директора з виробництва М.Писарєв зазначивши, що транспорт, яким перевозять птицю, є кращим у світі. Як випливає з позиції керівництва підприємства, канівчанам, як істинним мешканцям європейського міста, й надалі доведеться "насолоджуватися" досягненнями світового прогресу, а точніше - курячим смородом.
На прес-конференції був присутній і директор АФ "Заповіт Шевченка" ПрАТ НВФ "Урожай" В.Братанич. До нього запитання було одне: чому поля, які орендує його підприємство і які знаходяться біля Канева, є джерелом смороду для усього західного мікрорайону (район заводу "Магніт")?
За словами директора підприємства, нещодавно на ці поля було вивезено у якості добрив курячий послід, що й стало причиною неприємного запаху. Але, за його переконанням, вже наступного дня поля були розорані, а послід внесено в грунт. Таке трапляється щороку, тому заради хорошого врожаю канівчанам інколи доводиться потерпати від неприємних запахів.
На прес-конференції було також порушено питання зниження рівня грунтових вод у районі, де знаходяться виробничі потужності підприємства "Миронівський хлібопродукт". За словами його керівництва, нещодавно підприємством було закуплено обладнання, внаслідок чого використання води зменшилося, а за підрахунками спеціалістів, якщо вода використовуватиметься й надалі у таких кількостях, то через 120 років рівень грунтових вод знизиться лише на 3 метри. Як бачимо, воду на під-приємстві економлять, але криниці у селян довколишніх сіл чомусь і надалі міліють.
Підвели підсумок прес-конференції Канівський міський голова В.Ніколенко та голова РДА О.Гика. Очільник міста загострив увагу присутніх на проблемі неприємних запахів. Він відзначив позитивні зрушення у цьому напрямку у Литвинецькій філії СТОВ ім.Шевченка та піддав критиці роботу АФ "Заповіт Шевченка" ПрАТ НВФ "Урожай" із метою недопущення утворення неприємних запахів, а також діяльність ПАТ "Миронівський хлібопродукт" в Ліплявому, де знаходиться відгодівельний комплекс і внаслідок роботи якого в Каневі в районі Тарасової гори регулярно виникають неприємні запахи.
Голова Канівської РДА також наголосив на правильному підході з боку усіх підприємств до проблеми неприємних запахів, уникнути поширення деяких із них можливо було б за умови ефективної господарської діяльності.
Учасники прес-конференції погодилися з тим, що проблему потрібно вирішувати. Для цього було ухвалено створити спеціальну комісію, яка б реагувала на зміни в екологічному стані міста, передусім, на факти неприємних запахів, та знаходила їх джерела. Як працюватиме ця комісія і чи поліпшиться ситуація у місті, покаже час, а про подальший розвиток подій "Дніпрова Зірка" повідомлятиме канівчан і надалі.

№8384 від 22 жовтня 2011 року, ДЗ

lihonespit

20 жовтня 2011, 23:03

Теги статті:
сморід наша ряба укршампінйон  
Голосів:
3
03

Всього коментарів: 11

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Росія запускає тисячі ІПСО для дискредитації топпосадовців та ЗСУ, – керівник кібербезпеки СБУ Вітюк

СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках, - Василь Малюк

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Весна надії
Мені б тоже цікаво було б послухати пяк вона голосувала?
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

slavikf
Те, що сталося після квітня 2019 року нічому вас не навчило
Щодо участі парламентської делегації у щорічній Мюнхенській конференції з безпеки [1]

semko
Та Горьовій буде про що звітувати, аби ще всі депутати так працювали.
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

semko
А що молодших та і взагалі нових людей немає? Нам в Місту потрібно енергійного, грамотного, ініціативного місьного голову до 50 років, який хотів і мав сили та бажання трудитися для людей. Хорошу.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

klimenko_2015
ПЕВНО ЩО НАМ ПОТРИБНИЙ АКТИВНИЙ ЗНАЮЧИЙ НАШИ ГРОМАДСЬКИ ПРОБЛЕМИ ХАЗЯЙНОВИТИЙ МУДРИЙ ТА ПРОКАТАНИЙ ЖИТТЯМ ДЯДЬКО З МИСЦЕВИХ, В НИВЯКОМУ РАЗИ НЕ З ЧИНОВНИКИВ КАНИВСЬК.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

Космонавт
Тільки Саня Рябошлик зможе навести порядок в Каневі
Канів через 100-98 років [3]

WayBe
Буду дуже усім Вам вдячний! Зараз це критична потреба, як для мого підрозділу, так і для мене особисто. Дякую, куме! Дякую друзі!
Збори для Володі Буренка [1]

voskresennai
Мій телефон 0938834311
Продам будинок [2]

voskresennai
Доброго вечора. Ви не залишили номер телефону. Цікавить будинок.
Продам будинок [2]

Vlad999
Нехай з Богом спочиває! Вічная пам*ять Герою!
На війні загинув 27-річний розвідник із Канева Руслан Анісімов [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"