kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Блоґи > Serhiy 

ПЕКЛО "РУСЬКОГО МИРУ" В МАРІУПОЛІ: ДЕПОРТАЦІЯ, ФІЛЬТРАЦІЙНІ ТАБОРИ ТА ЇЖА В ОБМІН НА ТРУПИ

Декілька сотень українських воїнів продовжують героїчно битися на території заводу “Азовсталь” у Маріуполі, але більша частина столиці Приазов'я вже майже кілька тижнів, як перейшла під тимчасовий контроль окупантів.

До війни півмільйонний Маріуполь був десятим за чисельністю населення містом України і зараз - це найбільше місто країни, яке вдалося захопити російським загарбникам після початку широкомасштабної агресії 24 лютого 2022 року, пише видання 62.ua.

На прикладі Маріуполя можна побачити, яке майбутнє уготоване українським мегаполісам у разі приходу “руського миру” до наших міст.

Смерть десятків тисяч людей

У ході блокади Маріуполя російська армія вбила  25 тисяч людей. Про це заявив офіцер управління розвідки, боєць полку "Азов" Ілля Самойленко. "Захоплення Маріуполя відбувається в останні майже 2,5 місяці... політики зараз відзначають евакуацію кількох десятків, кількох сотень людей. При цьому 25 тисяч людей убила російська армія", - сказав офіцер.
 

Однією з найстрашніших "братських могил", влаштованих "російськими визволителями" у місті, стала територія драмтеатру.

16 березня окупаційні війська скинули надпотужну бомбу на Маріупольський драматичний театр, де ховалися від обстрілів ті городяни, які втратили свої будинки та квартири. Згідно з даними розслідування Associated Press, внаслідок цього удару одномоментно загинули близько 600 людей усередині та зовні будівлі.
 

Зрозуміло, що справжні масштаби знищення мирних жителів Маріуполя можна буде оцінити лише після звільнення міста.

Жах фільтраційних таборів

Щоб залишити зруйноване місто, маріупольці змушені пройти влаштовану окупантами так звану процедуру фільтрації, а всіх, хто її не пройшов, відправляють у колонію або в'язницю.  Зокрема,як повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, всіх "неблагонадійних" доставляють до приміщення колишньої виправної колонії №52 у с. Оленівка Донецької області (з 2014 року територія окупована) або у в'язницю "Ізоляція" у Донецьку.

"Колонія в Оленівці для тих, хто не проходить діючу службу в лавах ЗСУ, НГУ та інших правоохоронних органах. Тут утримуються рідні військові, колишні працівники правоохоронних органів, активісти, журналісти та люди, які просто викликали підозру (включаючи просто наявність патріотичних татуювань). Мінімальний термін ув'язнення 36 діб. До речі, саме 36 діб відведено окупантами на процедуру фільтрації, тому це офіційно не є висновок, а фільтрація", - розповів Андрющенко.

У найбільшому фільтраційному таборі перебуває близько 2 тисяч чоловіків. Їх тримають у нелюдських умовах. При плановому ліміті колонії в 850 осіб, за словами свідків, на сьогоднішній день там утримується не менше 3 тисяч людей. Приміщення наповнені людьми так, що немає можливості лягти. Вони змушені стояти і сидіти навпочіпки. На день на день видають баклажку води на десятки людей. Їжа не щодня. Туалет раз на день. Прогулянок на відкритому повітрі не передбачено. Усе це супроводжується допитами, тортурами, загрозами страти. Існують масові випадки зникнення людей після допитів.

В інтерв'ю виданню 0629 60-річна мешканка Маріуполя Вікторія Левашина розповіла про весь жах та приниження, які вона зазнала під час процедури фільтрації.

«Ми приїхали до Безіменного. Я винайняла житло, щоб було де чекати фільтрацію. Ми чекали на неї два дні. Коли настала черга, нас покликали у велику кімнату. Там стояли довгі столи та лавки. Було багато чоловіків у військовій формі. Усі молоді, років по 19-20. Запрошували по 2-3 особи. Тих, хто молодший, перевіряли дуже ретельно, роздягали. До мене так не чіплялися. Чесно кажучи, я нічого не знала про ту фільтрацію. У Маріуполі під обстрілами ми не мали жодної інформації. Тож я виявилася до неї не готова.
 

Вже в машині мені дали пораду видалити Фейсбук із телефону. А мені не виходило цього зробити. Паролі свої я забула. Одним словом, не вийшло. Тому про всяк випадок взяла із собою не свій телефон, а мамин. Він старий, кнопковий і там взагалі немає виходу в Інтернет. Нас запросили на співбесіду і сказали взяти з собою лише паспорт та телефон більше нічого. Спочатку у мене взяли відбитки пальців і видали довідку, що я вже дактилоскопована (слово та яке жахливе). А потім сказали чекати. І ось сиджу я, чекаю, всім уже повернули їхні паспорти та телефони, а мені не повертають і не повертають.

І раптом виходить з кімнати хлопець, років 19 йому було, і суворо називає моє прізвище. Я заходжу, і він наставляє на мене автомат. Я завмерла. Чесно, я не можу підібрати слова, щоб описати, що відчуває людина, коли їй у живіт встромляється стовбур автомата. Цей хлопець показує не мій телефон, а свій. Там у нього фейсбук. Він знайшов там мій профіль, а в ньому моя аватарка із жовто-блакитним прапором. І все! Цього було достатньо, щоб він почав кричати.

«Я згною тебе в підвалі, с*ка!» «Ах ти ж с*ка укропівська! Тварина. Вб'ю! Та я тебе в підвалі згною. Розстріляю…»

Він кричав довго, тицяв у мене той автомат. І я думала, що це кінець, що на мене чекає смерть. Я не знала, що сказати на своє виправдання, що тут скажеш? Я люблю свою країну. Коли це стало злочином? Він довго знущався. А потім каже, що на 10 років заборонено в'їзд на територію Росії, а в «ДНР» мені взагалі – смерть. «Радій, що тебе 60 років, інакше…» - сказав, а потім ударив мене ногою в спину і сказав: «Пий*** пішки до свого Львова».

Насильницька депортація до Росії

Сотні, а можливо, тисячі маріупольців насильницьким шляхом були депортовані до Росії. Так, у тому числі і завдяки російським інформ-ресурсам стало відомо, що 300 маріупольців було депортовано за десять тисяч кілометрів від рідного міста до російського Владивостока.
 

За інформацією  Петра Андрющенка людей розселили до гуртожитків, їм не видають речей та годують неякісною їжею. На роботу можна влаштуватися тільки на запропоновані вакансії – йдеться про низькокваліфіковану та низькооплачувану працю.

«Живий щит» з маріупольців та обмін трупів на їжу

Сьогодні у захопленому та зруйнованому місті ще залишаються, за оцінкою мера Маріуполя Вадима Бойченка, 150-170 тисяч людей.

“Окупанти перетворили Маріуполь на середньовічне гетто. Тож смертність буде відповідною. Без ліків та медичної допомоги, відновлення водопостачання та справної каналізації у місті спалахнуть епідемії. Нині більшість населення - старі і хворі люди. Без належних умов смертність серед уразливих категорій зросте у рази», – вважає Бойченко.

Мер зазначив, що частина маріупольців із прилеглих селищ повернулася до міста, тому що їх не випускають на територію вільної України через жорстку систему фільтрації. На думку експертів, окупанти свідомо не випускають мешканців міста в надії на те, що у разі контрнаступу ЗСУ вони стануть для загарбників "живим щитом".

Також рашисти доставляють до Маріуполя деякі набори з продуктами, а по дорозі назад цими ж фурами вивозять тіла вбитих маріупольців, які досі дістають з-під завалів зруйнованих будинків. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

Якщо тіл багато, вантажівки підганяють до будинку. Якщо незначна кількість, то навантаження транспорту відбувається у продуктових складах біля супермаркету "Метро", де й відбувається упаковка тіл загиблих.
 

"Своїми діями країна-окупант намагається приховати сліди своїх військових злочинів, які підпадають під визначення злочину "геноцид", згідно з Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статтю 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду", - заявила Денисова.

Парламенти чотирьох країн уже визнали, що жахливі злочини, скоєні росією в українських містах, таких як Буча, Бородянка, Ірпінь та Маріуполь, є геноцидом українського народу. І на всіх учасників та натхненників цих злочинів чекає новий Нюрнберзький трибунал, який визначить міру провини кожного — від рядового солдата до президента росії.

Джерело: https://www.bagnet.org/news/accidents/1332138/peklo-ruskogo-miru-v-mariupoli-deportatsiya-filtratsiyni-tabori-ta-yizha-v-obmin-na-trupi 

Serhiy

15 травня 2022, 11:56

Теги статті:
Маріуполь   війна   табори   депортація  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Працює the Patriot

Спецслужби України в боротьбі за лідерство в світі і Україні

LEVI’S святкує 150-річчя культових джинсів

Я йду на сесію! А ти?

Протистояння у повітрі оголює вигадані мультики кремлівських фантазерів.

Воїн з Канева В’ячеслав Довженко загинув на Луганщині

Сьогодні прощатимуться із військовим Максимом Гайдаєм

Виплата ветеранам війни: хто саме може отримати та як оформити

Як міг би виглядати Канів у 2023 році

Губить людей не пиво...

Популярні за тиждень:

Працює the Patriot [0]

Про що зараз спілкуються:

Анті-гоблін
Дещо не завантажується, тож спробую перезалити. Якщо не вийде, то тому і бути - сприймемо як є. І щоб загладити свою криворукість - бонус
Спецслужби України в боротьбі за лідерство в світі і Україні [2]

Анті-гоблін
1 день тому в мережі з’явилося ось таке відео Загалом нічого нового – все це ми бачимо і самі, так, скомпоновано у гарну словесну форму. Вся ця «еліта» успадкована нами з.. [весь]
Спецслужби України в боротьбі за лідерство в світі і Україні [2]

slavikf
Трохи погарячкували з водою, виходить, що в результаті ядерного синтезу з 20к літрів води виходить лише кіло бавовни і, виготовляючи джинси, ми ризикуємо осушити планету В іншому відмінна стаття, ну і як не згадати класику від Lee
LEVI’S святкує 150-річчя культових джинсів [1]

Олександр Скорина
Анті-гоблін, сумно і злісно. Я ні в якому разі не маю претензій до депутата, який не голосує за те чи інше рішення, яке можливо я поділяю, але у нього є аргументи проти такого рішення. Має право г.. [весь]
Я йду на сесію! А ти? [3]

Анті-гоблін
Совість? У влади немає нічого, окрім грошей. Весь безлад і розводить місцева влада. Хто стежить за порядком та надає право виступати? Фізичне право. Такому "депутату" кажуть, що його нема та.. [весь]
Я йду на сесію! А ти? [3]

Олександр Скорина
Передивився повідомлення на сайті міськради про те, що сесія знову не відбулася. Але ж відбулася чергова гра в піжмурки. Депутат виступає з трибуни, бере участь в обговоренні проблем, але його не.. [весь]
Я йду на сесію! А ти? [3]

slavikf
Честь
Сьогодні прощатимуться із військовим Максимом Гайдаєм [1]

slavikf
Честь
Воїн з Канева В’ячеслав Довженко загинув на Луганщині [1]

WayBe
Дякую
Парадокс Стокдейла (Stockdale Paradox) [1]

slavikf

Губить людей не пиво... [2]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Червень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"