47% наших сограждан проголосовали бы сегодня за сохранение СССР.
Об этом свидетельствуют результаты социологического опроса, проведенного компанией Research&Branding Group.
По данным исследования, если бы сегодня состоялся референдум, на который был бы вынесен такой же вопрос, как на референдум 17 марта 1991 года, а именно: "Считаете ли Вы необходимым сохранение СССР как обновленной федерации равноправных суверенных республик, в которой в полной мере будут гарантироваться права и свободы человека любой национальности?", то 47% опрошенных ответили бы "Да".
Также эксперты констатировали, что на сегодняшний день в личном восприятии распада Советского Союза украинцы примерно поровну разделились на тех, кто считает это событие "закономерным финалом коммунистической империи" (44%), и тех, для кого исчезновение СССР - "крупнейшая геополитическая катастрофа ХХ века" (43%).
Мнения украинцев разделились и в отношении того, можно ли было избежать распада СССР: 46% опрошенных считают, что крах этого государства был спровоцирован, и его можно было избежать, тогда как, по мнению 43% жителей Украины, прекращение существования СССР было неизбежным и обусловленным историческими, политическими и экономическими факторами.
Более половины граждан Украины (54%) согласны с тем, что было бы лучше, если бы СССР все же был сохранен, а каждый третий (33%) придерживается противоположного мнения.
Независимо от региона проживания и возраста, большинство украинцев (70%) согласились с утверждением, что "главное отличие советского прошлого от нынешнего времени в том, что в Советском Союзе была объединяющая идея, общая для всех цель, а сейчас этого нет".
На мою думку, до СРСР хочуть, переважно, люди старшого віку. І це не тільки бажання повернути стабільність, а і ностальгія за минулими роками своєї молодості. В усі часи молодшим розповідалось, як було краще колись... А все, що було погано забувається.
Pacheko, суб'єктивно ролик залишає по собі негативне враження. Навіть не досліджуючи цифри, в очі кидається:
- фото Чорнобильської АЕС з накладеним ядерним грибом (1:10);
- фрази "ВІЧ-інфекції" (2:23) та "захворювання на ВІЧ-СНІД" (2:32) - вибачте, або ВІЛ-СНІД, або ВИЧ-СПИД;
- логотип сумнівного ресурсу pix2pix.org(3:05);
- нарешті назва ролику "Украина 2020"
Не те щоб я був противником методів "Цель оправдывает средства" та "Переможців не судять", але часом "брудні" засоби занадто вже заплямовують ціль
slavikf, Уважаю твою внимательность к деталям,может и не совсем удачный ролик подкинул.Но если покопаться во всех роликах выложенных здесь,то можно найти кучу несоответствий.Потому и смотреть на них нужно наверное немножко по-другому,т.е. в общем.
ехе-хе, дітки мої... що я маю вам сказати...
Я давно не видів щастя,
Коло мене люди плачуть,
Їм нічого не порушує безумства думок…
Я живу як усі, світа білого не бачу,
Мене б’ють по лиці й пізнають на вулиці!
Іноді мені здається, що невдовзі минеться,
І я пробуджуся в іншому світі,
Щасливий,
Заспокоєний,
Вродливий, закоханий,
Ясний усім, впевнений в собі.
Pacheko, та я взагалі-то про те, що цей і подібні ролики несуть масу цифрової та графічної інформації, велика частина якої не відповідає дійсності/спотворена/не піддається перевірці, але основна маса людей, т.н. "натовп" при красивій "подачі" ковтає це за чисту монету ("піпл хаває"). Коротше масова маніпуляція свідомістю
Я ж знаю, що совіти:
- голод українцям 33-го організували;
- в Другій Світовій українців замість гарматного м’яса використовували;
- Сибіри, ГУЛАГи;
- й т.д. й т.п.
Приходять такі думки — То може й Чорн.АЕС не випадково рвонула?
slavikf, Нашёл 4 ляпа в этом ролике!)Маладэц 5+!)Работа проводится,никто не спит!)Но "зри в корень"в саму суть,или ты хочешь сказать что не было того что показано в ролике?Или может ты мечтаешь по другому увидеть Украину в 2020?Так расскажи про своё виденье истории,выложи свои достоверные факты...а если кто-то преобразовал свои мысли в видеоролик(даже с орфографическими ошибками),дак я считаю что это вполне нормально.Или ты хочешь сказать что это провокационный ролик и кого-то здесь обидел?
"Считаете ли Вы необходимым сохранение СССР как обновленной федерации равноправных суверенных республик, в которой в полной мере будут гарантироваться права и свободы человека любой национальности?"
А чи бачив хто на цій землі коли-небудь те, за що голосував?
Бачили обман, чули обіцянки...
Про що жалкуємо? Про те, чого досягти ніколи не вміли? Жалкуйте далі.
Так, пожили при Брєжнєву, Черненку в "рабській рівності", ходили ситі, якщо не чинили спротиву системі, сміялися на кухнях з немічних дідів-правителів, які навіть на телеекранах, вішаючи один одному на груди чергову нагороду, спочатку читали з папірця: «… я тебя обнимаю и целую!», а потім, поклавши папірця, здійснювали оголошений ритуал.
Але жалкують ті, хто не платив за це ціною виселених, винищених родин, або ті, кого відірвали від своїх постраждалих коренів вихователі нової спільноти "совєцкій народ". Далеко вони зайшли в нищівній діяльності проти природи: не лише ріки повертали в зворотну течію, а й людську свідомість потворили.
Ті з Вас, хто прожив у тому ярмі лише по 16 та менше років, не забувайте, що Ви в той період були дітьми. А суспільство дітям віддає те, що у нього є кращим. Розберіться, наскільки добре було батькам, дідам, прадідам вашим. Вони ж протягом життя строїли, строїли, строїли і нищили ворогів між самих собою … та, врешті, вибудували руїну. Після дитячого віку Вам дійсно довелось вступити в доросле життя у важкий перехідний період. Ми несли на собі «радянський хрест», а Вам судився сучасний. Як справитися з будівництвом свого життя – відповідь за Вами. Тож добре розберіться з умовами, в які поставлені.
Мої бабусі (і по батькові, і по мамі) в радянський період ввійшли у віці понад 40-50 років. Діди мої не дожили до мого народження. Прожили бабусі: одна до 80 років, друга до 86 і вмирали у 50-60-х роках минулого століття, коли радянська влада відзначала 40-50 років свого існування. Але вони від гуманної радянської держави не отримали жодної копійки трудових чи соціальних пенсій і жили повністю на утриманні своїх дітей. Колгоспники поняття пенсії стали чути у 50-х роках. Втративши здоров’я у колгоспному рабстві за трудодні (палички у відомостях обліковців), вони, врешті, почали отримувати сміхотворну, принизливу 20-рубльову пенсію. Не вважав радянський режим обов’язком в пенсійному забезпеченні отриманого в спадщину від царського режиму суспільства. Україна ж платить пенсії всім громадянам, що досягли віку, не з’ясовуючи в її розквіт, чи в розквіт інших радянських територій віддав здоров’я пенсіонер. Важко Україні? Важко! Та хіба не бачимо, що до об’єктивних труднощів додається необхідність долати пряму шкоду, яку свідомо чинять вороги нашої державності.
Сьогоднішня руїна - наслідок нашого радянського щастя. Наслідок понад 70-річного існування на нашій землі іга СССРу (мабуть не легшого за татаро-монгольське, хоч при таро-монгольському мені жити не доводилося) і наслідок того, що не всім до вподоби незалежне існування України.
Олександр Скорина, ..."Після дитячого віку Вам дійсно довелось вступити в доросле життя у важкий перехідний період..."-не то слово,уважаемый!Наше поколение осталось у разбитого корыта...Я помню как наша классная руководительница пришла в класс и сказала что то чему нас учили до 10-го класса -не так,всё сосвсем наоборот...теперь наши друзья-враги а враги друзья.И понеслась...
Так, Pacheko! ((
За все доводиться платити. Боляче, несправедливо, але, виходить, що платять наступні покоління не лише за свої гріхи, але й за гріхи попередників...
Олександр Скорина++, дай Вам Бог здоров'я. В такому поважному віці освоїти комп'ютер, приділяти йому регулярну увагу та ще й при цьому використовувати смайли.
Оце я розумію - не старіють душею ветерани
Українці не хочуть до СРСеру.
Подібні "опитування" лишень політтехнологія - "Брехня яку талдичать постійно стає дуже подібною до правди"
Проте так і лишається брехнею.
Розводити теоретичні дебати навколо брехні вважаю нікчемним використанням власного часу.
Олександр Скорина, ..."За все доводиться платити. Боляче, несправедливо, але, виходить, що платять наступні покоління не лише за свої гріхи, але й за гріхи попередників..."-дааа,не можу з Вами шановний,не погодитись,на превеликий жаль.Насправдi я не виправдовую комунiстичну iдеологiю,просто напевно залишились дуже теплi спогади про щасливе дитинство...Ми виросли,у нас дiти,у них буде свое майбутне i дай Бог щоб вони нас нi чому нас не звинувачували!.
slavikf, за комплімент дякую, та не варто перехвалювати мене, щоб носа не задер.)))
Комп"ютером володію, бо значну частину трудового життя віддав виробництву та налагодженню обчислювальної техніки, яка за мого життя з великих колективних ЕОМ переросла у персональні комп"ютери.
З 1975 року я працюю на заводі "Магніт". Не порвав з ним і сьогодні. За освітою я інженер-системотехнік. Закінчив КПІ. Налагоджував обчислювальну техніку на заводі і в обчислювальних центрах по всьому колишньому Союзу (включно з оборонними об"єктами). Багато бачив і знаю.
Працював і в освіті. У тому числі був викладачем у вечірньому технікумі при "Магніті". А в недалекому минулому, коли поширення комп"ютерів у повсякденне життя лише розвивалося, я навчав комп"ютерної грамотності безробітних при канівському центрі зайнятості, працюючи там від Черкаського та Золотоніського навчальних центрів.
Зараз, правда, лише користувач комп"тера, наздоганяючий з допомогою Вас, молодших за мене фахівців, комп"ютерні премудрості, якщо маю в них потребу, як користувач.
Пам"ятаю 40-річчя "великої жовтневої", як я тоді й справді думав, соціалістичної революції. На вулиці дощ, грязюка. А мені треба йти до сільського клубу на вечір, присвячений ювілейній даті, - треба розказувати перед "трудящими селянами" вірш про "щасливе" дитинство. А йти - нівчому (батько - інвалід, а мати - хвора). Мама насилу зібрала. Та й вірш же дала вчителька: відкриваю шкаф, а там - костюмів п"ять висять... Це так про мене "наша рідна партія" подбала...
Та не зважаючи на обставини, я цю партію ще й любив, списував все на "проклятих капіталістів", які не дають нам щасливо жити і працювати, все погрожують іти на нас війною.
І попри всі життєві негаразди, дитинство, нерідко без хліба, згадую зі щемом у серці, з трепетом, як щось таке невимовно-щасливе, радісне , немов ти побував у раю.
А яка гордість переповнювала мене за есесесер! А паралельно з любов"ю до країни-мачухи - підсвідоме відчуття неповноцінности українськости, що тут щось не так.
І тоді появилося київське "Динамо": получайте, кацапи, від нас - хахлів (іншого слова "вони" на означення українців не з"нали, та й зараз не знають)!
Ось так і прийшло переконання: кожна нація має мати свою власну хатину. І ніхто не має права хазяйнувати в ній. а з усвідомленням цього ностальгію по сересер - як рукою зняло! Чого і вам усім бажаю!
В Киеве два года назад на Крещатике идет демонстрация. Несут много плакатов, на одном из них большими буквами: "Грабь, бухай, отдыхай!" Я бы хотела чтобы было что-то вроде :"Труд, мир, май" Но... демократия. Вот поэтому люди и мечтают и стремятся возвращения в СССР!
Не думал, что тема такой резонанс поднимет.Особую благодарность Максимке который в 2001 году в 8 лет попробовал первую конфетку. Памятаю смак цукерки, яку я вперше спробував певно років в 8.Зато 90тые он помнит очень хорошо.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Олександр Скорина Ми тримаємося, WAYBE. Ми вірили і віримо в наші ЗСУ, Нацгвардію, тероборону та інші збройні формування і в нашу Перемогу. Коли це закінчиться? [1]
fishingessay Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування. Єлизавета Зубчук [2]
litytremble Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись. Єлизавета Зубчук [2]