В Японии не закрывают одну из железнодорожных линий ради единственного пассажира
Одна из железнодорожных линий в Японии функционирует только ради того, чтобы ее единственный пассажир мог добраться в школу. Поезд останавливается дважды — у дома ученицы, и возле учебного заведения.
Уже несколько в Японии не закрывают одну из железнодорожных линий, несмотря на то, что ею пользуется только один пассажир. Со станции Ками-Ширатаки, которая находится на острове к северу от Хоккайдо, поезд везет на учебу девушку, которая потом возвращается на нем домой. Решение не закрывать линию компания "Японские железные дороги", которая обеспечивает транспортное соединение в стране, приняла три года назад. Об этом сообщает Joinfo.ua.
Из-за удаленного расположения острова, на котором находится станция Ками-Ширатаки, три года назад там резко сократилось количество населения. Поэтому транспортные компании отказались работать на острове. Компания "Японские железные дороги" собиралась сделать то же самое. Но оказалось, что их линией постоянно пользуется одна девушка, которая таким образом добирается в школу. Поэтому компания приняла решение не закрывать станцию до тех пор, пока она не закончит школу. Расписание поезда изменили в соответствии со школьным расписанием уроков девушки. Она окончит школу в марте этого года. Тогда станцию на острове, наконец, закроют.
Японцы поддерживают инициативу правительства сделать образование приоритетным направлением развития страны. "Почему я должен быть не готов умереть за свою страну, если правительство готово обеспечить лично мне доступ до железной дороги?", "Это пример того, что правительство внимательно к мельчайшим деталям. Каждый гражданин для него важен. Каждый ребенок получает должное внимание", — комментируют японцы решение правительства не закрывать станцию на удаленном острове.
Может, кто спросит: зачем я это выложил, каким образом нас касается. На сайте совсем недавно рассматривалась тема оптимизации, в том числе и школ. Вот я и увидел паралель в этой теме, вернее антипаралель.
Я так понял железная дорога в Японии частная? Если же государственная, то доходы на душу населения и ВВП Японии несоизмеримы с Украинскими. Придёт время и у нас всё будет как в Японии.
nnn1, ВВП, это понятно, но часная или государственная, а образование одного ребёнка поставили выше всего. Думаю сибестоемость обучения этой школьницы в разы превышает средне по стране-поезд, удовольствие не дешовое.
Vip1976, і все ж, є логіка і сумна правда у nnn1. Дійсно, неспівмірна з японською наша економіка. Тому для того, щоб піднятися, ми маємо рахувати бюджетні копійки. Не завадить і над оптимізацією шкіл думати. Та все ж при цьому кожна дитина, кожна молода людина повинні отримати можливість для якісного навчання. Майбутній Україні потрібні освічені громадяни. Але супутньою бідою нашою, що заважає вирішувати важливі жіттєві проблеми, є низька довіра до влади, яку самі обираємо і самі формуємо. А обрана нами влада мусить шукати шляхи вирішення назрілих і давно перезрілих завдань.
Шура-ви, Не так це питання має вирішуватися: закрити або не закрити. Я проти простого закриття шкіл, або простого об'єднання. І це я вже доказував своєю депутатською діяльністю у складі тимчасової комісії, коли стояло питання об'єднання 6-ї і 2-ї шкіл у Каневі. Але шукати вирішення питання оптимальних затрат на утримання шкіл за рахунок бюджетів на освіту потрібно.
Це непросте питання. Але не думаю, що воно належить до таких, для яких не існує шляхів вирішення. Тож такі шляхи треба шукати. В цьому я бачу завдання оптимізації.
Якщо говорити про навчання сільських дітей, то хочу нагадати наступне. У 50-х та 60-х роках минулого століття, коли я вчився в Канівській школі № 1, а в селах на Канівщині ще було не так мало, як зараз, дітей, але не було побудованих сучасних шкіл, існували початкові школи, неповні середні школи навіть в пристосованих будівлях. А в старші класи сільські діти ходили в Канівські школи та в школи великих сіл. Для цього для сільських старшекласників при міських школах були створені гуртожитки, де вони проживали на протязі тижня, від'їжджаючи додому на вихідні дні.
В наш час існують вже шкільні автобуси. Але щоб вони належно обслуговували дітей потрібні нормальні дороги. Тож при розгляді питань закриття збудованих сучаних великих для сьогоднішніх потреб села сільських середніх шкіл потрібно конкретно дивитися і вирішувати питання про навчання дітей початкових класів недалеко від рідного дому. Для середнього і старшого віку подбати про нормальне транспортне обслуговування по хороших дорогах та про створення умов для тимчасового проживання при школах, куди їх буде переведено. Без цього немає оптимізації. Економія витрат на обслуговування майже пустих шкіл при їх закритті і вирішення питань ефективного використання та відповідального зберігання звільнених шкільних приміщень окупить ефективну оптимізацію.
Паралельно держава і місцева влада має думати про майбутню долю сіл. Оптимізація має вирішувати і питання створення зацівленості для молодих сімей на життя в сучасних селах. А будуть в селах жити молоді сім'ї, то будуть в селах діти і ефективне використання шкіл.
Як можна у наших сьогоднішніх умовах закривати сільські школи? Автобуси шкільні постійно ламаютьсяЮ немає бензину або не розчищені дороги. Діти тижнями не відвідують школи. Кого зараз це хвилює? Гуртожитки для дітей? А ви персонально віддали б свою дитину до такого гуртожитку? Це не ті, старі часи, про які тут згадували. Може хтось і здасть, але нормальні батьки навряд чи на це підуть. І не потрібно в приклад ставити інші країни-там зовсім інші умови життя і відношення до своїх громадян. Як на мене, діагноз один-нікому не потрібні освічені громадяни. Ким легше правити? отож - то...
siroejka, Ви праві, але наполовину. Тобто, оптимізацію закладів освіти можна сприйняти лише за умови, що спочатку створюються для дітей гарантовані умови для успішного якісного навчання (облаштовуються дороги між селами, створюються парки шкільних автобусів з забезпеченням резервування, створюються належні умави для тимчасового проживання дітей під відповідальним наглядом кваліфікованих вихователів для використання при потребі, наприклад, повязаній з несприятливою погодою, а потім вже розглядається питання про можливість закрити ту чи іншу незавантажену школу. Тоді можна буде вживати термін "оптимізація". А просто закриття шліл і переведення дітей до інших не є оптимізацією закладів освіти.
Шура-ви, А хіба не можна для того єдиного учня з заощаджених від закриття школи коштів забезпечити належні умови для навчання в іншій школі? На мій погляд - можна! І не лише для єдиного, а навіть для всіх, якщо їх там аж кілька.
Держава зобов'язана забезпечити умови для навчання нових поколінь українців. Для цього створювалася мережа навчальних закладів. Якщо зараз економіка вимагає оптимізації державних витрат на освіту, то справедливою оптимізацією буде така, яка частину коштів з економії використає на забезпечення умов навчання всіх учнів в оптимізованій системі закладів.
Олександр Скорина, "А хіба не можна для того єдиного учня з заощаджених від закриття школи коштів забезпечити належні умови для навчання в іншій школі?" Ну ведь закрыли в последние годы 5 школ в районе, но належних умов для навчання тех детей, которые там учились так и не создали.
Олександр Скорина, "Для цього для сільських старшекласників при міських школах були створені гуртожитки, де вони проживали на протязі тижня," Ну как насчёт семейных ценностей, я хочу каждый вечер видеть своего ребёнка дома, общаться с ним?
Олександр Скорина, а вот у Вас не возникало мысли, что если у нас не воровали бы, экономика не требовала бы никаких оптимизаций и не было бы потребности обижать учителей и издеваться над детьми? Почему мы не замечаем главного и копаемся в мелочах?
Шура-ви, 11 січня 2016, 17:42 Тут 100 пудов с Вами соледарен. А то у нас 2/3 экономики в тени, в офшоры вывозится чуть ли не годовой бюджет, а потом рассказывают что, нехватает денег на медицину и образование.
Саме тому я й сказав свою думку вище про те, як би мала проходити оптимізація освіти. А те, що відбулося з п'ятьма школами району, про які Ви пишете, не є оптимізацією. То було значить просто закриття шкіл, яке лукаво назвали оптимізацією.
11 січня 2016, 17:03
Ми маємо українські реалії. В українському селі реалізація висловленого Вами бажання має складнощі. Тож ці складнощі можна віднести до переліку причин, з яких села стали пустими від дитячих голосів. Мало там проживає сімей з дітьми. А тим, хто там живе, доводиться рахуватися з існуючими реаліями і шукати вирішення проблеми, як буде здійснюватися здобуття освіти дітьми, коли маємо віддаленість школи від дому.
Якщо у нас так маштабно крадуть, що від цього страждає економіка в державі, то я не відносив би інші проблеми до дрібних. Ми з Вами маємо цілий комплекс проблем і вони всі важливі для суспільства.
Коли ми говоримо про оптимізацію освіти, то потреба в цьому не лише від слабкої економіки і рекордної корупції. Є демографічні, соціальні та інші проблеми, які за останні півсотні років суттєво змінили співвідношення між чисельністю міського та сільського населення, між віковими пропорціями населення. І це вимушено породжує потребу в оптимізації таких галузей, як освіта, культура, медицина. Звичайно, при сильній економіці вирішувати проблеми було б значно легше. Але ніяка економіка не витримає навчання кількох дітей в селі, в двоповерхових школах, розрахованих на сотні учнів. Тож боротьба з корупцією має бути ефективною. Але помилково буде сховатися за проблемою корупції, щоб відкласти вирішення інших проблем. Суспільство мусить вирішувати всі задачі, які ставить життя. У цьому зміст розвитку. Якщо проблеми не вирішувати — поглиблюється занепад.
Готується новий Закон про освіту і я його читала. Якщо його прийме верховна рада, це буде крах освіти у селі. Порівняти можу хіба що з колгоспами, усвй час там теж вирішили оптимізувати господарства і стерли колгоспи з карти україни. І що? Роботи немає, села, вважай, немає. Все розумію, немає коштів, але запитайте дітей з Григорівки, Іванькова, Горобіївки-вони часто взимку відвідують школу? А там теж є розумні діти, які хочуть навчатися. Відносно гуртожитків при школах-я своїх малих дітей зроду-віку туди не здам, мене ще старість чекає, і її якось, і з кимось доживати потрібно. Це у кого немає школярів, той може говорити і пропонувати такі реформи.
Олександр Скорина, нельзя путем сплошных оптимизаций (экспериментов над людьми) уклоняться от основных проблем.Когда в Вашем доме дырявая крыша, Вы же не подставите корыто и не станете менять обои?)))Без решения глобальных проблем не будет толку и с более мелкими.
Шура-ви, коли у моїй хаті драний дах і я маю обмежені фінанси для усунення проблеми, я в першу чергу невідкладно підставляю корито. Але це теж потрібно зробити правильно: підставляти на горищі, а не на підлозі у кімнаті. А вже потім вирішую питання забезпечення ремонту фінансами і проведення ремонту.
Коли я вище говорив про оптимізацію шкіл, я ні в якому разі не пов'язував це з відмовою від вирішення проблем корупції та створення ефективної економіки. Більше того, я розумію що без оптимізації в гуманітарних галузях зробити економіку ефективною і ефективно використовувати фінанси державного і місцевих бюджетів проблемно.
А якщо подивитися на японців з точки зору кацапів…...
От вони (кацапи) щоб привернути увагу, починають війну, починають гнобити якусь країну (втому числі і нашу), і про них весь світ балакає…….так же ж?
А японці……..ну немає до чого придратися……ну супер нація…..ну як не крути…..
То вони, на мою думку, щоб привернути до себе увагу світу, показують, що можливо рекламувати свою країну от таким чином….
От не балакали про Японію? Не балакали…….а тут …бах….забалакали, на весь світ…..
Ну є ж така країна, як Японія…..оказується є…….
(купуй made in Japan…..?)
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]