скорочено перелік пільговиків, які мали право на безкоштовний проїзд в міському транспорті
Міськвиконком змушений ухвалювати непопулярні рішення: скорочено перелік пільговиків, які мали право на безкоштовний проїзд в міському транспорті
Рішенням №69 від 31 березня ц.р. виконком Канівської міськради призупинив дію договору "Державного замовлення на пільгові перевезення окремих категорій громадян автобусами ПП "Канівавтотранс" в міському пасажирському транспорті". Причина - "постійне збільшення боргу перед перевізником за перевезення пільгових категорій громадян та важке економічне становище в країні". Саме така мотивація наводиться в тексті рішення.
Що це означає? Це означає, що в державній скарбниці на сьогодні немає коштів, аби сплачувати перевізнику компенсації за безкоштовне перевезення пільговиків. Із цієї нелегкої ситуації існувало два виходи: а) терміново давати згоду на підвищення тарифів на проїзд для звичайних громадян, що допомогло б перевізнику збалансувати бюджет у зв'язку з відсутністю компенсацій за пільгові перевезення; б) до-мовлятися з перевізником про подальше самостійне безкоштовне перевезення ним пільговиків, водночас пристаючи на його умову про скорочення списку категорій населення, які користуються пільгами на міських автобусних маршрутах загального користування. Було обрано другий варіант.
Отже, в місті Канів пільговиків продовжуватимуть возити безоплатно (тепер уже не за державні субвенції, а коштом ПП "Канівавтотранс"), але список категорій, які матимуть на це право, із 3 квітня 2014 року скорочено.
Як повідомив "Дніпровій Зірці" директор ПП "Канівавто-транс" Дмитро Калніболоцький, востаннє держава відшкодовувала кошти автопідприємству за пільгові перевезення більше року тому - в березні 2013-го. Тобто виходить, що ПП "Канівавтотранс" практично вже рік возить пільговиків за власний кошт. До речі, повернення заборгованих сум перевізнику у владних коридорах сьогодні ніхто не обіцяє. Тимчасом ціни на пальне ростуть: тільки за останні два тижні вартість солярки "підскочила" з 9 грн. до 12 грн. за літр. Як да-лі буде - одному Богу відомо.
"Дніпрова Зірка" подає перелік категорій населення, які, згідно з рішенням виконкому Канівміськради №69 від 31.03. 2014 р., будуть продовжувати користуватися пільгами на міських автобусних маршрутах загального користування, а також перелік категорій населення, яким ця пільга тимчасово надаватися не буде.
Перелік категорій населення, які користуються пільгами на міських автобусних маршрутах загального користування:
- ветерани війни, у тому числі: інваліди війни (всіх груп), учасники бойових дій, учасники війни;
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- вдови (вдівці) та батьки померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами;
- жертви нацистських переслідувань;
- громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1 та 2 категорії посвідчення серії "А");
- діти-інваліди та інваліди дитинства всіх груп, особи (не більше одного супроводжуючого), які супроводжують дітей-інвалідів або інвалідів дитинства І-ї групи;
- діти-сироти та діти до 7 років.
Перелік категорій населення, які раніше користувалися пільгами на міських автобусних маршрутах загального користування, а з 3 квітня 2014 року їх з цього переліку вилучено (згідно з рішенням виконкому Канівської міськ-ради №69 від 31.03.2014 р.):
- ветерани праці;
- члени сімей (дружини, чо-ловіки) загиблих та померлих ветеранів війни;
- дружини (чоловіки) та опі-куни (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
- інваліди 2 і 3 групи загального захворювання;
- діти з багатодітних сімей.
про це пише
http://www.dniprowazirka.com.ua/page.php?c=5103
Тобто наш рідненький виконком наплював на Закон України (і не один!)
а щоб начебто скоротити витрати забрали пільги у декілька категорій.
А ну ж скільки насправді
- ветеранів праці;
- членів сімей (дружини, чоловіки) загиблих та померлих ветеранів війни;
- дружин (чоловіків) та опікунів (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
- інвалідів 2 і 3 групи загального захворювання;
- дітей з багатодітних сімей.
користувалися пільговим проїздом?
це ж скільки коштів насправді за ці роки було відшкодовано саме за ці категоріі підприємству-перевізнику?
А ще цікавіше скільки коштів вони заощадять?
І чи не домалюють до сукупного боргу?
право на пільгу надав цим громадянам Закон України, а наш виконком забрав, тобто порушив Закон України
наприкад щодо дітей з багатодітних сімей
З А К О Н У К Р А Ї Н И Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей Закон від 19.05.2009 № 1343-VI http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1343-17 Закон чинний!
що тут скажеш...
Місцевий орган влади грубо порушує Закон України
з іншими категоріями ще не працювала, не було часу.
А ле і цього достатньо, щоб подати Багатодітним батькам позов до суду.
volcitca, Що мені коментувати?
Я не хочу ні дурити когось і себе разом з усіма, ні ховати голову в пісок.
Держава законів про пільги наприймала. Але закон не робить послугу пільговику безкоштовною. Він робить цю послугу не за кошти пільговика. Тепер питання для загалу: за чий рахунок їздять пільговики?
Прийнявши Закон про пільги, держава задекларувала відшкодовувати витрати на їх надання. Але борг держави пероед перевізником за надані послуги по перевезенням пільговиків на міських маршрутах у Каневі на 1 січня 2014 року становив близько 260 тисяч гривень (пишу суми дома по пам'яті, тому дещо можу помилятися) У цьому році проплатили перевізнику за борги минулого року аж 59 тисяч у лютому місяці. Та цілий квартал ще возили людей пільгових категорій в борг. Таким чином борг держави за перевезення пільговиків по місту на 1 квітня становив вже близько 300 000 грн.
В цей час стрімко зрастають ціни на пально-мастильні матеріали. Пільговики ж реально тепер їздять за чий рахунок? Перевізник говорить, що бере на свої витрати перевезення тих пільговиків для яких він залишив проїзд "безкоштовним". Та правдою є те, що пільговики їздять за рахунок тих, хто платить за проїзд. Тож крім того, що ми призупинили дію договору по нарощенню нарахувань коштів перевізнику за пільгові перевезення з квітня місяця до того часу, поки держава не погасить вже накопичені борги, ми ще розмістили на сайті міської ради регуляторний акт про збільшення вартості проїзду в міському транспорті з 1 травня до 2 гр. 50 коп. Такою буде ціна проїзду для тих, хто за проїзд платить.
Щоб возити всіх пільговиків безкоштовно за рахунок тих, хто платить за проїзд, треба ще на 1 гривню підняти вартість проїзду. Якщо такий шлях є справедливим і Ви його підтримуєте - вискажіться тут. Ваша воля буде реалізованою прийняттям нових рішень виконкому про збільшення плати за проїзд і "безкоштовні" про'їзди всіх пільговиків.
Але мабуть було б справедливішим відмінити взагалі проїзди пільгові, а гроші, які держава витрачає на компенсацію пільг адресно роздати пільговикам. Якщо ці кошти будуть поділені на кожного пільговика, це незначні суми. В місяць кожний отримає лише кілька гривень. Але це буде справедливо. І хай платять за проїзд ті, хто користуються громадським транспортом. А ті, хто лежать хворими і не їздять, отримають якусь копійку на ліки.
Є інший шлях: принципово дотримуватися закону про надання пільг всім категоріям. Але міський транспорт має зупинитися і не здійснювати перевезень, поки держава не розрахується з перевізником. На роботу та з роботи через все місто хай люди ходять пішки, користуються послугами таксі, службовим та власним транспортом. Так буде краще? Я і виконавчий комітет цим шляхом не пішли. Тож у п'ятницю, коли одна жінка емоційно з істерикою та погрозами звернутися до прокурора на мене, вдерлася в кабінет - я мусів відчинити двері і вказати їй дорогу до прокурора. Я усвідомлюю, що не правий у цьому. Але дістала... Не думайте, що до прийняття непопулярних рішень моя душа черства й байдужа. Та рух транспорта в місті має бути забезпеченим. Вважаю це важливим завданням.
Є ще один шлях. Альтернативні перевізники - брати Сухобруси пропонують свої послуги, обіцяючи возити всіх пільговиків безкоштовно і залишивши незмінною вартість проїзду для тих, хто платить. Якщо вони доведуть реальність пропозиції економічними розрахунками - маємо розглянути цю пропозицію. Але застерігаю і всіх Вас, і себе, від зваби попасти на гачок популізму, якщо економічного обгрунтування їх проект не витримує, і постраждати від того в недалекому майбутньому.
Олександр Скорина,
Є Закон, а виконком через нього переступив.
Чи той справді ото так багато буде економії?
Чи справді геть усі пільговики вказаних категорій кожного дня користуються пільговим проїздом?
Не вірю, а от нарахування для відшкодування державою підприємство перевізника веде згідно даних відділу пільг, тобто НА АБСОЛЮТНО УСІХ пільговиків, які є в місті та районі.
А скільки серед них не просто не користуються послугами перевезення, а не можуть ними користуватися! Наприклад колясочники, або інваліди, які просто не можуть навіть підвестися в ті самі автобуси з-за вади здоров'я. Я знаю що це таке, бо в мене донька інвалід і на неї також іде нарахування, а їздити такими зручними авто просто не може. Тому я вожу її сама щодня до школи і забираю. А скільки ще таких і подібних випадків?
І взагалі скільки там тих діток із багатодітних сімей? і що, вони геть усі їздять кожного дня???
Я за освітою економіст і можу порахувати скільки і хто витрачає, а скільки домальовує.
Наприклад скільки на справді витрачається палива за один рейс. Тільки в Каневі маршрутки їздять із такою швидкістю! Це просто не можна витримати. А знаєте чому? А тому що є норми витрати пального. Продовжувати?
Хай там хто буде перевізником. Але всі знають чого насправді так б'ються місцеві перевізники за право перевезень, бо не так багато вони насправді зароблять, як скільки їм відшкодує держава. А тут лавочка прикрилась? Отож відробляйте хлопці, те що отримали задурно! (це я пану Калніболоцькому)
Події в державі є свого роду шоковою терапією - показались усі недоліки в організації роботи. Медики не можуть лікувати, керівники не можуть керувати, міліція не може охороняти, армія не може воювати. Так що потрібно робити з цього висновки, а не намагатися "між крапельками". Викликати народного депутата, що обраний по канівському округу, показати, що так і так, якщо по закону, то працювати не можливо. Або міняйте закон в сторону зменшення пільговиків (як зробила міська рада), або міняйте закон в сторону збільшення доходів міською радою чи змінюйте механізм відшкодування вартості проїзду людям.
Потрібні зміни в законодавстві, а при нинішньому, як кажуть, з г...на кулю не виліпити.
Олександр Скорина, на маршрутах лише КулуниМулуни підняли ціни. Київ - 63грн. Решта напрямків без змін. Як ви впливаєте на це? Ніяк. Думаєте, поки тихо? Не будіть лихо, поки тихо. Ті падли відміняли рейси під час Майдану, а тепер просто наживаються на складній ситуації. Та вони повинні безкоштовно возити канівчан за свої вчорашні гріхи. Нехай покаються.
MAXIM PEREPEL, Я можу повірити лише достовірним економічним розрахункам. Поки що ми маємо обгрунтовані розрахунки на підвищення ціни проїзду. Але я розуміюся в економіці. Я працював головним бухгалтером солідного підприємства. Говорю Вам - є питання до розрахунків перевізника ПП "Канівавтотранс". Альтернативний перевізник розрахунків вартості проїзду в складних умовах сьогодення ще не надав, але декларує свої можливості, які дозволяють йому без збільшення вартості проїзду задовольнити всіх пільговиків безкоштовним проїздом. Це не повинно відбутися за рахунок зарплати водіїв та кондукторів, за рахунок неналежного технічного обслуговування транспортних засобів чи ненарахування на них амортизації для відновлення транспорту. Тож розрахунки в студію! Тільки так буде довіра пропозиції після аналізу розрахунків.
А ще треба зважати на нестабільну ціну пального, яка зростає не по дням, а по годинам. Я вірю транспортникам, що їм нелегко сьогодні.
Олександр Скорина, ви вірите транспортникам. Еге ж. А вони в нас є? Насьогодні Кулуни монополісти на Київському напрямку. Скажіть, які після цього будуть тарифи? Отож.
Олександр Скорина, а вот Haydamaka,вам не верит.и думаю много наберётся людей которые не понимают нынешней ситуации,и я считаю что в скором времени Украина опять вернётся во времена хождения пешком,между сёлами,и городом,и веерное отключение,и многое доброе из 90-х.
Haydamaka, 13 квітня 2014, 19:50 міська влада впливає лише на вартість проїзду міського транспорту. Вартість проїзду в приміському та міжміському транспорті за межами наших повноважень.
Олександр Скорина, пільговики із своєї кишені будуть наповнювати не баки автобусів, а кишені Власнику
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]
WayBe ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів:
Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь] стихотворение о судьбе отечества [3]
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]