kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


























Головна > Блоґи > тато 

Інопланетне вторгнення. Радянізація Західної України

Радянізація Західної України у 1939–1941 роках стала тріумфом більшовицької варварської дикості над культурнішим «визволеним» населенням.

У 1939–1941 роках повсякденне життя західноукраїнських земель зазнало різких змін під впливом радянізації та насадження примітивнішої цивілізаційної культури «визволителів».

Більшовицька навала

Сам вигляд солдатів та офіцерів «непереможної і легендарної» справляв незабутнє враження. «Перші радянські підрозділи, які займали Львів, мали незвично поганий вигляд: червоноармійці були голодні, обідрані, замурзані, брудні, вихудлі, одягнуті в погану уніформу та погано озброєні», – пригадував мешканець столиці Галичини. Фантастичні розповіді комуністичних політпрацівників під час зустрічей із населенням про принади життя в Радянському Союзі й загалом недолугість агітації подекуди викликали насмішки серед місцевих селян та міщан. Зовнішній вигляд і поведінка новоприбульців були яскравою протилежністю до слоганів комуністичної пропаганди про щасливе й радісне життя в Країні Рад.

Услід за радянським військом на новоприєднані території прийшли армія чиновників та апарат НКВД. Західно-українські землі, що були одними з найменш розвинених, найбідніших регіонів Другої Речі Посполитої, в умовах «золотого вересня» виявилися справжнім ельдорадо для більшовиків. Під час перебування в містах Галичини й Волині ті намагались оперативно покращити свій злиденний матеріальний стан, розпочавши «штурм» місцевих крамниць.

Щоб полегшити це завдання, одним із перших розпоряджень нової влади стало запровадження курсу карбованця на рівні з польським злотим, який до початку війни був учетверо нижчим. Це дало змогу здійснити «легалізований грабіж» «звільнених» територій. Насамперед за низькими цінами скуповували одяг, взуття, інші товари мануфакт­у­­ри, папір, годинники, каву, шоколад, солодощі та ще низку дефіцитних в умовах «соціалістичного раю» продуктів широкого вжитку. Навантажені товарами транспорти із захоплених, конфіскованих та націоналізованих підприємств, складів і торгових точок масово виїжджали на схід. Водночас звідти привозили нафту, сірники, махорку й сіль. За кілька тижнів полиці в магазинах міст Західної України спорожніли. Бракувало всього – від одягу та взуття до паперу й засобів для гоління.

З огляду на ненаситний попит прибульців зі сходу, радянська влада намагалася якимось чином проконтролювати цей товарообіг. Зокрема, 1940 року в містах Галичини та Волині постала мережа державних комісійних магазинів, які за заниженими цінами скуповували в населення предмети одягу, взуття й побуту (друкарські та швейні машинки, меблі, патефони, ба навіть старі калоші й патефонні платівки).

Культурно незаймані

Українців та поляків шокували вкрай низький рівень освіченості й культурна примітивність не тільки простих солдатів та дрібних урядовців, а й вищих офіцерів та чиновників. Через цивілізаційну відсталість «визволителів» часто доходило до курйозів, які стали предметом глузувань та сюжетами численних анекдотів. Зокрема, поширеними явищами серед радянської номенклатури було використання в експропрійованих квартирах раковин клозетів замість умивальників, поїдання зубної пасти, носіння дружинами радянських офіцерів «трофейних» пеньюарів як вечірніх суконь тощо.

Відчуття відчуження посилював специфічний радянський етикет. За правило вважалося заходити у верхньому одязі та головному уборі до закритих приміщень, не поступатися місцем у громадському транспорті жінкам і не пропускати їх уперед, входячи у двері. Більшовики не знали, для чого призначені носові хустинки, засоби гоління, зубна паста, нічні горщики й інші «екстравагантні буржуазні» засоби гігієни.

На тлі охайного й елегантного польського офіцерства вкрай непривабливий вигляд мали радянські військові. Місцевому обивателеві важко було уявити офіцера з грубим неінтелігентним обличчям, який носив торбу речей чи тримав дитину на руках, мав неакуратний і зім’ятий вигляд, часто лаявся і в командах використовував словосполучення на кшталт «Давай-давай!».

Радянізація не тільки призвела до утвердження планово-командної моделі економіки, ідеологізації суспільної та культурної сфер, до встановлення атмосфери страху і терору, а й стала тріумфом більшовицької варварської дикості й хамства над більш розвинутою культурою широких верств «визволеного» населення, яке в умовах буржуазного ладу мало значно вищий рівень цивілізаційного розвитку, аніж прибульці зі сходу за «всеперемагаючого соціалізму».

Надзвичайно показовою в цьому сенсі була різка зміна моди. У містах стало небезпечно виходити на вулиці в дорогому і статусному одязі. Оскільки червоноармійці активно полювали за ручними годинниками та хорошим взуттям (в умовах СРСР черевики трактовано було як ознаку добробуту), то міщани воліли перших узагалі не надягати, а друге заміняли старим і недоглянутим. Серед пролетарів швидко поширювався радянський робітничий одяг – фуфайки, ватяні штани, чоботи, характерні картузи. Модними ставали елементи військового строю без відзнак – френчі, галіфе тощо. Львів, Тернопіль, Станіслав, Дрогобич, Чернівці, Луцьк та Рівне вподібнилися до інших міст Союзу, вулицями яких ходили сірі, вбого вдягнуті люди, які будь-що намагалися не вирізнятися з безликого натовпу.

Принади «соціалістичного раю»

Великим випробуванням для жителів Західної України стало загострення продовольчої проблеми в перші місяці більшовицької окупації. Бойові дії та наплив великої кількості біженців із окупованої Вермахтом частини Польщі зумовили стрімке зростання цін на харчі та промислові товари (до грудня 1940 року у 8–12 разів). Водночас поспішна націоналізація великої та середньої торгівлі зруйнувала налагоджену систему постачання, насамперед у містах. Зокрема, у Львові в грудні 1939 року міська влада націоналізувала 343 із 466 дрібних приватних крамничок і кіосків. Відтак узимку 1939–1940 років базарні ціни на вершкове масло, молоко, яйця, порівняно з довоєнним часом, збільшилися в середньому у 5–10, на хліб – у 4–5 разів, м’ясо (яловичину та свинину) у 5–7 разів. Після заборони продажу борошна і хліба на селі, колгоспники масово рушили в міста.

Наприкінці 1939 року ситуація ускладнилась і жителі міст та містечок Західної України зіткнулися з невід’ємним атрибутом радянської торгівлі – гострим дефіцитом продуктів першої необхідності, насамперед хліба, цукру, м’яса, молока та масла. До повсякденного життя міст Галичини й Волині ввійшли такі принади «соціалістичного раю», як черги, котрі часом сягали кількасот метрів і налічували до півтори тисячі осіб. У них городянам доводилося проводити щодня на морозі до трьох-чотирьох годин, щоб прогодувати себе та свої родини. В умовах гострої нестачі продуктів першої необхідності, влада запровадила нормування видачі товарів на особу. Часом мешканці мусили купувати відлежані на полицях харчі не першої свіжості. Зважаючи на дефіцит паперу, в магазинах зовсім не пакували товарів. Інколи щасливці, які придбавали продукти на вагу, зокрема борошно чи цукор, поверталися додому, несучи свою цінну здобич у кишенях або шапках. Бутафорією радянського добробуту стали пусті віт­рини магазинів із портретами Сталіна, Лєніна та Молотова.

У другій половині січня 1940 року Львів, який вважали радянською візиткою Галичини, охопив голод. За цієї ситуації порятунком слугувала торговельна організація, яку в народі прозвали БЗС (баба з села). В умовах інфляції в деяких місцевостях відновився натуральний обмін продовольством, зросли рівень злочинності й спекуляція, виник чорний ринок, із яким активно боролася влада. Щоб прогодувати себе, мешканці міст були змушені обмінювати особисті речі й меблі на харчі. Символом масової пауперизації стали торги на Краківській площі у Львові, в яких брали участь вихідці з різних прошарків населення, позбавлені будь-яких засобів існування. «У двох доволі довгих шеренгах стояли продавці, серед яких опинилися представники найкращих і найкультурніших прошарків Львова, представники старої польської аристократії. Цілий давній і елегантний світ Львова… А вуличкою між двома шеренгами йшли покупці, якими найчастіше були росіяни – радянські офіцери, солдати, урядовці та їхні жінки, які тут перетворювалися на європейських дам», – згадував житель міста, поляк Ян Роговський.

До весни 1940-го вдалося частково подолати продовольчі проблеми й завдяки збільшеному постачанню припинити голод. Уже у квітні 1940 року до магазинів Львова, який напів-офіційна пропаганда вважала «улюбленим містом товариша Сталіна», прибули різні сорти риби, цукор, олія, борошно, масло, сири, яйця, овочеві консерви, кримські та кавказькі вина, сірники, папіроси тощо. Утім, попри показові заходи з покращення продовольчої ситуації в столиці Галичини, на периферії дефіцит окремих товарів широкого вжитку став неодмінним атрибутом влади «перших совітів».

Готове житло та «щасливі подорожі»

Наплив біженців і пізніша поява кількох тисяч представників більшовицької адміністрації, військ і співробітників НКВД з родинами, загострили житлову проблему в містах Західної України. Потреби військово-полі­цій­ної машини окупанта були задоволені в украй нахабний спосіб – конфіскації квартир та будинків у власників, насамперед представників польської еліти. До 27 листопада 1939 року тільки у Львові до диспозиції апарату НКВД та Червоної армії було передано 1004 помешкання. З ордером, а часом і без нього, прибульці самовільно займали квартири разом із меблями, виганяючи господарів у підвальні приміщення будинків чи й просто на вулицю. У кращих випадках ті були змушені ділити свою квартиру із сім’єю радянського вельможі.

Наприкінці грудня 1939 ро­ку розпочалася націоналізація житла у великих містах, за наслідками якої конфісковували також усе майно і передусім цінні речі. Ті, кому пощастило уникнути експропріації, були обкладені надміру високими податками й через загрозу репресій у разі невиплати чиншу, добровільно покидали свої помешкання, які відразу займали прибульці зі Сходу.

Водночас для підтримання соціалістичного реноме було активно проваджено політику забезпечення житлом «трудящих верств суспільства», унаслідок якої, наприклад, у користування робітників Львова було передано 11 тис. 869 квартир. Та це не вирішило житлової проблеми в місті. Тому влада вдалася до традиційних для СРСР методів ущільнення (поселення кількох родин в одне помешкання, перепланування великих квартир на кілька менших) і створення комуналок. Це спричинило побутові незручності та поступовий занепад міської культури, генерувало постійне напруження в суспільстві, створюючи джерела майбутніх конфліктів.

Водночас у багатьох містах і райцентрах Західної України націоналізовані будинки залишалися без господарського догляду, що призвело до руйнації водогонів, газових магістралей, каналізації та внутрішнього електроустаткування, виникли перебої в постачанні газу городянам. Особливо важко їм було пережити морозну і тривалу зиму 1939–1940 років, коли доводилось опалювати помешкання дровами, підшивками старих газет і непотрібними меб­лями. Не краща ситуація була й з електричним струмом. Восени 1940-го в окремих районах Львова світло гасло вже після полудня, внаслідок чого до вжитку повернулися нафтові лампи.

До цього всього додалося погіршення санітарно-епіде-міо­ло­гіч­ної ситуації, викликане появою десятків тисяч біженців, які мешкали в бараках, підвалах та приміщеннях, часто позбавлених елементарних санітарних умов, наявністю багатьох нерозчищених сміттєзвалищ після бойових дій та дефіциту найнеобхідніших предметів гігієни – за «перших совітів» мило стало одним із символів недостатку, коштувало дуже дорого й було, за спогадами очевидців, «страшним і чорним як вугілля».

Елементом урбаністичного ландшафту стали страшенно переповнені трамваї, окремі пасажири яких прилаштовувалися на східцях та буферах, а паном ситуації тут був міліціонер-більшовик, що вирішував, де зупинятиметься транспорт і де кому виходити. Залізничні потяги ходили вкрай нерегулярно, часто із запізненням на кілька годин, неопаленими й неосвітленими вагонами, вибитими шибками, вкрай натрамбовані пасажирами, що тіснилися в коридорах, переходах, туалетах і навіть висіли із зовнішнього боку, тримаючись руками за вікна. Дістати квиток на таку «щасливу подорож» можна було тільки простоявши в кількагодинній черзі (чимало рейсів більшовики скасували, зважаючи на нестачу вугілля та вивезення великої кількості залізничного устаткування із Західної України на схід).

Загалом дворічне панування «визволителів» позначилося на добробуті чи не кожної тамтешньої родини, призвівши до різкого падіння рівня життя населення, пауперизації та соціаль­но-культурної деградації. У цивілізаційному сенсі розвиток соціуму був відкинутий на кілька десятиліть назад. Вступ Червоної армії та подальші заходи з радянізації місцеві жителі сприймали як варварську навалу, яка змітала все на своє шляху, силоміць нав’я­зуючи свою модель роз­вит­­ку.

Тиждень

тато

20 жовтня 2012, 08:49

Теги статті:
окупація  
Голосів:
5
14

Всього коментарів: 86

Сторінка коментарів: 1
SKI

20 жовтня 2012, 09:01

IP: 108.161.124.xxx
Рейтинг: 0
Ну, и? В Галичину пришло то же, что и на шестую часть суши. Только на 20 лет позже.
Или ты рассказываешь сценарий прихода "Свободы" к власти?
тато

20 жовтня 2012, 09:12

IP: 176.67.9.xxx
Рейтинг: 2
SKI, таки-так... і місцеве населення не могло з цим миритися - краща його частина записалася в УПА...
SKI

20 жовтня 2012, 09:17

IP: 108.161.124.xxx
Рейтинг: 0
Таки - так... Записалися в УПА, та й сидiли на печi 4 роки, з 1939-го до 1943-го ...
Гiсторику ти наш самобутнiй...
тато

20 жовтня 2012, 09:22

IP: 176.67.9.xxx
Рейтинг: 2
таки-так... якби вони сиділи на печі, як ти хибно констатуєш, то вони не мали б тієї звитяги у боротьбі з нквдиською наволоччю... а вони за той час тримали вишкіл - і по всьому видно не дарма...
тато

20 жовтня 2012, 20:26

IP: 176.67.16.xxx
Рейтинг: 0
ой, хтось із розумників натикав мінусів...
а СКІ ось за це плюс - В Галичину пришло то же, что и на шестую часть суши. Только на 20 лет позже.
ну, робята ви й дайотє!.. насмішили старого!..)))
vogel

21 жовтня 2012, 18:33

IP: 178.216.122.xxx
Рейтинг: 0
Батько розповідав,що підняли по тревозі і пішки навпростець по 40-50км на добу.Спали на землі,під головою противогаз,в мішку сухпай,ще мосіна винторєз,лопатка.Тому і були голодні,зморені та замурзані.
slavikf

21 жовтня 2012, 18:45

IP: 37.52.175.xxx
Рейтинг: 0
vogel, амм... то мосіна, чи винторєз?
aspid

21 жовтня 2012, 19:04

IP: 95.111.141.xxx
Рейтинг: -1
росказати вам про бандэрівців?......думаю у багато кого змінится думка і світопогляди....
slavikf

21 жовтня 2012, 19:46

IP: 37.52.175.xxx
Рейтинг: 1
aspid, ну, тык, не томи
aspid

21 жовтня 2012, 19:58

IP: 95.111.141.xxx
Рейтинг: -1
slavikf, тибе не интересно.....ты сдержан,и не беспощаден к врагам рейха.....
Юля75

21 жовтня 2012, 20:11

IP: 176.67.9.xxx
Рейтинг: 1
aspid желает, чтобы его поупрашивали. Важничает)). Давай, aspid, выкладывай все на чистоту. Мы ж тут все правды ищем.
Просим... просим...
aspid

21 жовтня 2012, 20:18

IP: 95.111.141.xxx
Рейтинг: -1
В Германии ничего не известно о
потерях Вермахта от действий УПА
В архивах Германии нет документальных свидетельств о боевых операциях отрядов ОУН-УПА против
подразделений гитлеровской армии.
Однако у немецких историков есть приблизительные сведения о нескольких нападениях украинских
националистов на тыловые склады. Об этом говорится в письмах ряда немецких научных учреждений,
располагающих обширными архивами документов времен Второй мировой войны, в 2011 году обратились напрямую к канцлеру ФРГ Ангеле Меркель с просьбой помочь разыскать данные о
потерях гитлеровцев от действий ОУН-УПА. В свою очередь, Меркель направила запросы в несколько
крупнейших научно-исследовательских институтов Германии.
Первым пришел ответ из Исследовательского учреждения военной истории в Потсдаме: "Мы
разыскивали информацию в находящейся в распоряжении у нас литературе, но к сожалению, не нашли
никаких сообщений о потерях Вермахта из-за национально-украинских организаций Бандеры и от
ОУН-УПА"....
(Мюнхен).
"В нашем институте не имеется материалов о потерях Вермахта, нанесенных ему подпольными
группами УПА в Западной Украине. Приблизительно летом 1943 года войска УПА начинали атаковать
тыловые учреждения Вермахта, взяли немецких пленных и убили нескольких солдат, хотя в
большинстве случаев немецких пленных отпустили", - сообщают ученые.
"То есть, бандеровцы не воевали против Гитлера, а грабили склады. Проще говоря, мародерствовали",
что ОУН-УПА воевали во время Великой Отечественной войны против гитлеровцев. "история свидетельствует, что ОУН-УПА воевали против советской страны,
против советского народа, против советского строя, победивших фашизм".....да всегда пжлст
fell-gazer

21 жовтня 2012, 20:29

IP: 176.67.10.xxx
Рейтинг: -2
Звытяга и вышкил сводились к зверским убийствам безоружных людей.
slavikf

21 жовтня 2012, 20:41

IP: 37.52.175.xxx
Рейтинг: 5
aspid, ерзац, типічна креативна інтерпретація, та і звучало вже, рекламовка обіцяла чогось гостренького
aspid

21 жовтня 2012, 20:57

IP: 95.111.141.xxx
Рейтинг: -2
кинжал в дупу хош?:-)))
nnn1
21 жовтня 2012, 21:07

IP: 93.75.169.xxx
Рейтинг: 1
SKI
20 жовтня 2012, 09:17 Останній бій воїни УПА провели в 1961 році.
nnn1
21 жовтня 2012, 21:13

IP: 93.75.169.xxx
Рейтинг: 1
aspid

21 жовтня 2012, 20:18 Ты в очередной раз вводишь народ в заблуждение. То что в германии не нашли таких документальных подтверждений это совсем не значит что вермахт не нёс боевых потерь от действий УПА. А только значит что комми уничтожили все эти документы и их сейчас нет в распоряжении германских властей.
Зачем же так откровенно и нагло врать?
Есть ли сведения о потерях немцев от действий большинства совитских партизанских отрядов? Уверенн нет так как они в основном если и были то только на бумаге.
nnn1
21 жовтня 2012, 21:21

IP: 93.75.169.xxx
Рейтинг: 1
Я назову тебе имя знаменитого немца погибшего от рук УПА и даже ты не будешь отрицать этого факта. Который опровергнет всю твою ложь. Это ПАУЛЬ ЗИБЕРТ. Именно этого немецкого офицера убили воины УПА.
тато

21 жовтня 2012, 22:08

IP: 176.67.9.xxx
Рейтинг: 4
aspid, пук, пук і ше раз пук.... так голосився шось розповісти значуще а вийшов пшик...
шоб ти знав, синку, УПА не воювала з регулярною совєцкою армією... УПА воювала з антинародним диявольським сталінським режимом, себто з його скаженими собаками нквдистами... вони послідовники холодноярців... а тому це герої України, славні лицарі її Незалежності - такими були, такими є і такими залишаться в памяті українського народу...
послухай упівських пісень повстанських і тобі стане все зрозуміло... а народ про бандитів пісень не складає - затям це собі...
слава Україні!.. Героям слава!..
SKI

22 жовтня 2012, 04:45

IP: 108.161.124.xxx
Рейтинг: -3
Не мельтеши, тато, суетливый ты производишь рвотную реакцию...
nnn1 вон напомнил, как вояки УПА убили легендарного Пауля Зиберта. Что наглядно демонстрирует, на чьей стороне воевала УПА.
jonifer

22 жовтня 2012, 08:09

IP: 91.124.47.xxx
Рейтинг: 1
Мати розповідала,як в Бескидах вони хлібом годували свиней,а тим часом у батька на полтавщині з сімох братів і сестер залишилось двое.Це я розповідаю геморойному горе-історіку, як Сталін намагався зробити "всемирную революцию".Првду казав Максім Горькій-рожденный ползать-летать не может
SKI

22 жовтня 2012, 09:19

IP: 108.161.124.xxx
Рейтинг: -3
Гемморой у тебя вместо мозгов, проктолог-любитель...)
Если УПА воевала на стороне Германии, то это не значит, что она воевала против Сталина. Это значит, что она воевала против собственного народа. Но баранам вроде тебя элементарная логика вряд-ли доступна.
slavikf

22 жовтня 2012, 10:59

IP: 192.168.3.xxx
Рейтинг: 1
SKI, оце вже занадто, простіше з виразами
Haydamaka

22 жовтня 2012, 14:26

IP: 176.67.11.xxx
Рейтинг: 0
jonifer

22 жовтня 2012, 17:19

IP: 95.135.214.xxx
Рейтинг: -1
Все пормально slavikf,я не этого"историка" имел в ввиду.Он сам нарвался,кстати в русском языке нет слова "гемМорой.Но почему жители западной Украины с таким энтузиазмом называют улицы воинам,"кидавшим в огонь грудных детей"!?Мой отец, умер рано мне было семь лет,фронтовик,иногда называл мать бендеровкой я ее жалел,и только с годами понял какую силу имеет пропогандистская машина,какого бы цвета она не была.Никого ни к чему не призываю- живите с богом
тато

22 жовтня 2012, 18:11

IP: 176.67.16.xxx
Рейтинг: -1
знаєш, парубче... уявляю собі як саме він її називав і що до цього додавав і прикладав, коли семилітній! малюк так міцно закарбував це в памяті...
і в чому ж була її вина?.. мо в тому шо йому одному з такої великої родини вдалося вижити і він всю вину покладав на неї, бо хлібом свиней годувала?..
і ще - раджу бути обережним з використанням крилатих тез... тим більше про події, про які не маєш жодного поняття...
SKI

22 жовтня 2012, 18:22

IP: 108.161.124.xxx
Рейтинг: 0
А я бы вообще запретил мусолить подобные темы.
У каждого в то время была своя правда, и не нам решать чья правда была правильной.
jonifer

22 жовтня 2012, 19:06

IP: 95.135.214.xxx
Рейтинг: -1
Не "мусолтить"?При всем моем уважении хлебом то их купили!!!С хлебом-солью встречали "совєти"!Сейчас аспид подсуетиться выложит с ютуба.. История повторяеться,та же гречка Черновецкого,та же школа Нестора в Яблуневе, те же часы на Успенском соборе ... Поэтому решать надо сейчас.
тато

22 жовтня 2012, 20:10

IP: 176.67.11.xxx
Рейтинг: -1
SKI, так-так... запрєтіть, закрить, спрятать подалі від очей, шоб часом не спливла правда... і досі архіви зачинені за сімома печатками... і досі від нас ховають правду... а знасить бояться - бояться, тому що ще багато в живих тих катів, які вбивали, які саджали, які висилали і які й досі живі і отримують державну пенсію за свої злочини...
SKI

22 жовтня 2012, 20:26

IP: 108.161.124.xxx
Рейтинг: 0
Можна было бы согласиться с тобой, тато, если бы палачей не было с обеих сторон.
Расскажи мне, как УПА пряники раздавала, тогда я, пожалуй, и соглашусь с тобой.

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:



Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Росія запускає тисячі ІПСО для дискредитації топпосадовців та ЗСУ, – керівник кібербезпеки СБУ Вітюк

СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках, - Василь Малюк

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Весна надії
Мені б тоже цікаво було б послухати пяк вона голосувала?
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

slavikf
Те, що сталося після квітня 2019 року нічому вас не навчило
Щодо участі парламентської делегації у щорічній Мюнхенській конференції з безпеки [1]

semko
Та Горьовій буде про що звітувати, аби ще всі депутати так працювали.
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

semko
А що молодших та і взагалі нових людей немає? Нам в Місту потрібно енергійного, грамотного, ініціативного місьного голову до 50 років, який хотів і мав сили та бажання трудитися для людей. Хорошу.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

klimenko_2015
ПЕВНО ЩО НАМ ПОТРИБНИЙ АКТИВНИЙ ЗНАЮЧИЙ НАШИ ГРОМАДСЬКИ ПРОБЛЕМИ ХАЗЯЙНОВИТИЙ МУДРИЙ ТА ПРОКАТАНИЙ ЖИТТЯМ ДЯДЬКО З МИСЦЕВИХ, В НИВЯКОМУ РАЗИ НЕ З ЧИНОВНИКИВ КАНИВСЬК.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

Космонавт
Тільки Саня Рябошлик зможе навести порядок в Каневі
Канів через 100-98 років [3]

WayBe
Буду дуже усім Вам вдячний! Зараз це критична потреба, як для мого підрозділу, так і для мене особисто. Дякую, куме! Дякую друзі!
Збори для Володі Буренка [1]

voskresennai
Мій телефон 0938834311
Продам будинок [2]

voskresennai
Доброго вечора. Ви не залишили номер телефону. Цікавить будинок.
Продам будинок [2]

Vlad999
Нехай з Богом спочиває! Вічная пам*ять Герою!
На війні загинув 27-річний розвідник із Канева Руслан Анісімов [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"